Violet Evergarden

• Japonsko ヴァイオレット・エヴァーガーデン (viac)

Válka skončila a Violet Evergarden potřebuje práci. Zjizvená a bez emocí nastoupí na pozici zapisovatelky dopisů, aby se o sobě a svojí minulosti dozvěděla víc. (Netflix)

Recenzie používateľa IZFNP k tomuto seriálu (2)

Violet Evergarden (2018)

Prekrásny vizuál, hlboká myšlienka, nádherný príbeh. Ale tak, ako ma niektoré slabšie anime vedia strhnúť, tak ma niektoré kvalitné anime vedia nechať chladnou. Violet Evergarden rozhodne kvalitným anime je, musím však povedať, že ma prvé epizódy príliš nebavili. Samotná hlavná postava bola extrémne zvláštna a veľmi som nechápala celú tú vojnovú minulosť. Epizódne príbehy síce mali čo ponúknuť, ale keďže som nemala až taký vzťak k hlavnej hrdinke, na to bola príliš mdlá a ťažko sa dala čítať, išli i pointy epizód trochu do stratena. Zlomilo sa to až cca v polovici, kedy sa začala ukazovať Violetina premena a i ja som voči nej pookriala. Desiaty diel je scenáristický vrchol, ale takmer všetky ľudké príbehy sú tu dramaticky silné. Spätne sériu ako celok hodnotím nadpriemerne, oceňujúc oveľa viac i prvé epizódy, nakoľko už chápem, o čom tento netradičný, no citlivý coming-of-age kúsok je. Navyše sa naňho veľmi fajn pozerá, najmä zábery krajiny sú úžasné. Emociálne extrémne silné a vyspelé dielo, ktoré je oveľa viac o pocitoch, než o deji. ()