The Beach Bum

• Slovensko Beach Bum (viac)

Tak trochu ako keby sa Big Lebowski bratov Coenovcov posunul smerom ku Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavný hrdina (Matthew McConaughey) vyzerá ako plážový povaľač, správa sa ako plážový povaľač a zo všetkého najviac to aj je plážový povaľač a vagabund. Večne je pod vplyvom čohokoľvek omamného, ​​čo je práve po ruke, a žije vo veľkom štýle mimo akýchkoľvek pravidiel. Životom prechádza podľa vlastne vytvorených pravidiel a hovorí si Moondog. K tomu je ale básnik a je až nechutne bohatý. Občas si na to dokonca spomenie, rovnako ako na to, že má dcéru a ženu (Isla Fisher), ktorá ho miluje a súčasne podvádza so slávnym Snoop Doggom. Moondog sa potáca a svoje neuveriteľné eskapády vyvádza rovnako tak na ulici ako na luxusných večierkoch. Po jednom z nich narazí autom do stromu a musí ísť na odvykačku. Lenže tam nie je žiadna zábava a už vôbec tam nie sú drogy, ani poriadny alkohol, preto radšej utečie. Vďaka nehode príde o všetko. Ostáva ale v pohode a pritom stále niečo píše. (Bontonfilm SK)

BOURQUE

Non-stop pohoda, alkohol, jointy (a „sex“), ktoré „paradoxne nikam nevedú“. Takto by sa dal stručne charakterizovať film, ktorý s hercami a s režisérom pánom Korine sadia na to, že snímok s týmito prvkami a s takmer nulovým príbehom sa dá predať. No, ja by som to napriek (opäť) skvelej premene M. McConaugheyho nekúpil. Film by mohol mať nasledujúci podtitul „alebo ako by sa ľudia nemali chovať“. P.S.: Vo vedľajšej roli výraznejší Z. Efron. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Rockerman

Moondog je geniální volnomyšlenkářský a nezodpovědný básník, který se chce v životě jen bavit, víc od něj nechce. Žije v zajetí drog, chlastu a krásných žen a jen tak se cítí svobodný a šťastný. Lehkomyslnost jej neopouští ani tehdy, když má napsat román nebo sbírku básní, což je podmínka jak se dostat k penězům ze závěti. Jsou tu celkem vtipné momenty jako plavání kapitána Wacka s "delfíny" nebo závěrečný ohňostroj, ale film byl pro mne spíš lehkým zklamáním. Čekal jsem více. ()

helloween93

Přehlídka bohémského miamského života plného luxusu, fetování a chlastání v podaní McConaugheyho a jeho bizardních přátel. Dal bych větší hodnocení, ale těch vtipných situací je málo a známé tváře se tu mihnou v epizodních rolích (nejlepší byl asi Martin Lawrence jako kapitán lodi, kterému žralok ukousne nohu). Tvůrce si vyložně dělá srandu a zlehčuje život pofidérní h umělců, kteří ať udělají sebevětší píčovinu, lidi tleskají, to je totiž přesně případ hlavního hrdiny Moondoga. 2* ()

Olík

Matthew McConaughey je flákač.....Matthew McConaughey je flákač.....Matthew McConaughey je flákač.....Isla Fisher je neuvěřitelná MCBŠ.....Matthew McConaughey je flákač.....Matthew McConaughey je flákač….. Matthew McConaughey je flákač….. Matthew McConaughey je flákač. Je mi líto, víc jsem si neodnesl. Abych nebyl úplně nespravedlivý, tak scéna „delfíni“ vs. Martin Lawrence mne neskutečně pobavila, ale tím to končí. Jo, ještě jeden poznatek….. Matthew McConaughey je flákač. ()

bararich8

Dobrá ptákovina, která je vlastně o ničem, ale Matthew se tam musel neskutečně vyřádit a Snoop Dogg mu tam důstojně sekundoval. 3* ()

Dimo

Ó moje bohyně! Tohle byla hodně vysmažená a taky mistrovsky zábavná jízda. Celé to od začátku skvostně plyne, hraje, pronáší se neskutečně free řeči, šílená situace se střídá s ještě šílenější a všude se hulí hodně, hodně trávy. S každou minutou filmu mám pocit, že jedno jediný setkání s Moondogem by bylo zážitkem na celej život a to mě přináší k jeho herci. Nemůžu uvěřit že ho někdo hraje, tohle musí být skutečnej Moondog! Tímto skládám Meťjůjovi hlubokou poklonu a na žebříčku herců si vystoupal o hodně schůdků vzhůru. Jeden z top filmů letošního roku a skvělá volba posledního filmu 8. ČSFD víkendu. Chválím a tohle si ještě několikrát vychutnám doma, tak to laskavě koukejte u nás vydat! ()

Kissak

Když už jsem tenhle film rozkoukal, tak jsem vydržel až do konce, ale fakt nevím proč vlastně. Nebylo to ani moc vtipný a dějově skoro o ničem. A dívat se na Matthewa McConaugheyho jak je věčně ožralej a sjetej mě fakt nebavilo. ()

dustur

Na začiatku filmu som sa troška aj nudil čo robilo filmom, iba priemerným filmom ktorý aj keď má zábavne scény kde sa objaví Matthew McConaughey - aj keď ho považujem za dobrého herca, ale premňa sa film stáva nadpriemerným vtedy keď sa objavia Snoop Dogg , a Martin Lawrence - ktorého po dlhšom čase konečne vidím v príjemnej komédie ktorou Beach Bum je..., a hlavne jeho scény sa oplatia vidieť.. Aj keď film je príjemnou komédiou, ale aj tak čo sa týka hodnotenia filmu, tak za mňa je to slabé 4 z 5.tich bodov.. ()

Maximilianus

Hranica medzi 3* a 5* filmom je tenká a práve táto hranica sú 4 *. Tam podľa mňa patrí tento film. Zápletka slabá, v podstate je to putovanie zhúlenca kade tade a tento film je tak zhúlený, že sa to ľahko prenesie aj na diváka. Avšak, má v sebe iskru, humor je do určitej miery inteligentný, dá sa naň nazerať aj ako na film o živote a jeho nepremárnení, užívate si ho s hrdinami, Snoop Dogg je proste klasa lahodník ako vždy a všetko to nejako funguje a dáva zmysel, aj keď by asi nemalo. Film pôsobí napriek všetkému vyspelo a že má čo povedať. 7,2/10. ()

Hellierer

Bohémský feel-good snímek, jenž vás svou ultimátní beztarostností a uvolněnou atmosférou na svém konci vypustí povzneseného a zcela očištěného. McConaughey si roli neskutečně užívá a ostatně i všichni ostatní jsi účast ve filmu pravděpodobně plně užili. Po Spring Breakers jde o kvalitativní posun, v němž se upustilo o některé zbytečné vážné prvky a jede se jen na klid. 85%< PS: Scénu s "delfíny" tesat do kamene. ()

desade

Jedna stratená existencia a reklama na drogy, nič viac. Ak je film o ničom (nie vo význame "zlý", ale že "o ničom"), tak to nevytrhne ani sebelepší herecký výkon. A chudátko mačička... ()

rublik05 odpad!

Trapný pokus o moderního plážového Big Lebowského. Absolutně bez nápadu, trapný humor, mizerné herecké výkony. Velké zklamání. 0/10. ()

-henry-

Lepší asi v kině, v televizi bych to dost možná přepnul :) Jinak vlastně příjemný pozitivní film, s Fear and Loathing in Las Vegas bych to moc nesrovnával. ()

Shitonit

To je tak dobrej matroš, že by jeden dostal chuť po životě po životě... K tomuhle skvostu mě nalákal výbornej Snoop Dog, kterej v tom má hodně povedenou roličku. Jinak Moondog je hodně barevnej povaleč, jistým způsobem geniální milovník a užívač života, a vtom smyslu by se měl chápat celej fim, závěrečný ohňostroj, kdy prachy prší z nebe.. paráda. Život sám je lepší než všechny prachy světa. ()

eagles22 odpad!

Totální sračka a ztráta drahoceného času. A přirovnání k filmu Big Lebowski je absolutně mimo a je to urážka již klasického, nesrovnatelně kvalitnějšího a inteligentnějšího filmu. Tahle slátanina ani není film. Humus. ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)