Bývalá architektka Bernadette Foxová má zdanlivo všetko - nádherný dom v Seattli, úspešného a oddaného manžela Elgieho a úžasnú dospievajúcu dcéru Bee, ktorá sa práve chystá nastúpiť na internátnu školu. Po rokoch oddanosti rodine sa milujúca matka ocitne v pokušení znovu oživiť svoju dávnu tvorivú vášeň. Vrhne sa do dobrodružstva, ktoré jej naštartuje život a privedie ju k triumfálnemu znovuobjaveniu seba samej. Keď však Bernadette náhle a bez stopy zmizne, nepokojná rodina sa vydá na vzrušujúcu cestu vypátrať, kam matka odišla a čo sa jej stalo. (TV JOJ)

DavidWark

Film patří k Linklaterovým neslabším. Režisér knižní předlohu pozměnil, stěží uvěřitelná dramatická zápletka ale zůstala.. Z Bernadettina manžela dělá úplného trotla, který se nechá manipulovat okolím proti manželce, jako by měl IQ 70, což asi nemá, když prodal software Microsoftu a od počátku filmu nejedná jako nesvéprávný. Cate Blanchett je ovšem famózní, její introvertní agorafobické etudy jsou dokonalé. Ostatní jí jenom přihrávají. Je prima, že tento typ životem vykolejené neurvalé ženy stranící se lidí dostal prostor jako hlavní postava hollywoodského bijáku.. Film ale nedrží moc pohromadě, s hrdinkou těžko se ztotožnit, snad jen pochopit motivaci jejího jednání. A když dcera za vysvědčení chce rodinný výlet na konec světa, protože to použije ve školním projektu a rodiče chápavě svolí - jo, to se hravě vcítí celých dolních tři sta milionů Američanů. Celé je to vycucané z prstu. Příspěvek do zlatého fondu hlášek: "Popularity is overrated." /// P.S.: Pisatelé obsahu filmu zjevně ten film neviděli, jen přeložili nějaké promo ke knižní předloze. Bernadette ve filmu nezmizí nečekaně a žádné nepříjemné skutečnosti z Bernadettiny minulosti celou situaci nemění. (Angelika Film Center, New York, 16.8.2019) ()

Machaut

Nechápu to relativně nízké hodnocení filmu. Na tento film jsem se podíval jen čirou náhodou a rozhodně musím říct, že už dlouho mě nejaký film tak nepotěšil. Vynikající herecký výkon Cate Blanchett a některá témata z něj se mě vyloženě dotkla. Fascinuje mě, že ten dementní popis filmu, který vůbec neodpovídá realitě nikdo nezměnil, byť je zde na to upozorňováno v každém druhém komentáři. ()

drunkman

Mam rad Cate Blanchett ve vsem, co dela, a Kristen Wiig mi vetsinou vadi ve vsem, co dela (prehrava ty svoje komicky role). Takze se neshoduju s nazorem vetsiny - film mi pripada jako fajn oddechovka, zadny litajici superhrdinove nebo krvelacny bestie, ani tady nevidime dramata zalozena na LGBTQIA+- nebo non-binary identite. Uplne nezapada do konceptu nejpopularnejsich filmu poslednich dvou tri let, a to se mi na nem libi, navic - zatracene hezky kousky prirody tu tvurci natocili. Jeden z tech kousku, na kterej se bez problemu muze podivat cela rodina a "bejt v pohode". 4/5 ()

claire0007

Film mě zaujal hlavně skrze Cate Blanchett v hlavní roli jako Bernadette Fox, která mě svým hereckým výkonem opět nezklamala. Psychiku asociální ženy, která se ze začátku skrývá světu, který viní za vše zlé, co se na něm děje a vlastně kvůli kterému se vzdala role talentované architektky, ztvárnila dle mého zcela perfektně. Hvězdu však strhávám kvůli vztahu mezi Bernadettou a jejím manželem, který se mi nezdál dobře zachycen a nepovedlo se mi, byť jsem se opravdu snažila, tomuto vztahu a jejich lásce (hlavně ze strany manžela) uvěřit. ()

tein

Naivní až hloupočký ale velice milý a u srdce hřející film. Bál jsem se, že to bude nějaké vážné drama, což naštěstí není, a není to ani komedie. Rozhodně je to opravdu něco moc pěkného k shlédnutí. ()

MaxBodycount

Keď som sa pred pár rokmi prebral z niekoľkodňovej kalby v hospe v Dolných Orešanoch, našiel som neďaleko odparkovaný traktor s pluhom. Sprevádzaný popŕdajúcim zvukom agrárneho dela a vôňou zeminy som zoral polku chotára, kukurica-nekukurica. Až policajný psychológ mi vysvetlil, že trpím nejakou tou krízou a moja rodina ma potrebuje doma v Kľačanoch. Skočil som mu na to a presídlil sa na novú adresu v Leopoldove. Už som bol nejaký čas doma a ako sa tak s Mery a malým Dolárom dívame na telku, nájdeme tutok tento film, kocháme sa krízou megaprachtých nabobov a po tituloch mi Dolár vraví: "Oj, tata, šak tá puča je jak ty". Bývam opäť v Leopoldove. Je tu fajn a mám sólo izbu. Dali mi aj fixku a tak môžem písať po stenách. "Nemám prachy na to, aby som krízoval na Južnom póle",  píšem dokola. Vraj som to opakoval, keď ma našli potom, ako som Dolárovi vyhodil sánku. Moment filmového blaha:  Útočisko u susedy. ()

peproch

Když Bernadette nedělá, co by toužila dělat, dlí v rodinné mateřské praxi, je nanicovatá a nespokojená. Film nabízí vyprávění příběhu o ženském znovunalezení se (a rozhodně jím není sexuální alternativní vztah). Výborná Cate B ()

Sejkorka

Dal bych 3,5* , 2,5 film a 1plus za Cate Blanchett. Naprosto skvěle zahrané. I když je zde spousta zádrhelů (hlavně v závěru, Antarktida, Jižní pól, setkání rodiny na polární stanici...). Architektka Bernadette Fox (CB), manželka a matka, jednoho dne nečekaně zmizí. Její 15 letá dcera Bee a manžel pátrají po tom, co se jí stalo. Pátrání odhaluje nepříjemné skutečnosti z minulosti Bernadette, které mění celou situaci. ()

AnkaF

Jak může být někdo tak talentovaný jako Cate Blanchett! Umí zahrát cokoliv! Cokoliv! Matku, bláznivku, průměrnou ženu, rockového zpěváka, královnu, mladou dívku i okouzlující krasavici .... Je tahounem a ozdobou tohoto filmu.... Herecký koncert! ()

MorikoTheOne

Příběh o architektce, jejíž opus magnum, dům s co nejekologičtější stavbou a fungováním, zakoupí přes agenta totální buran, co udělal prachy na primitivní televizní soutěži a udělá z tohohle zázraku parkoviště. Ona se složí a příběh začíná někde uprostřed, kdy je zničená, šikanovaná místní klakou supermatek a opomenutá svým manželem. Nebudu tady říkat další info, ale podle mě zajímavý příběh o síle rodiny a vyhoření. ()

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (viac)