Stalker

Krátkometrážny / Horor
Česko, 2017, 7 min

Laura nedávno prožila traumatickou zkušenost. V noci se ve svém bytě probouzí a není si jistá, zda hrozba stále trvá. Jde jí o život nebo je vše výplodem její fantazie? (iShorts)

Davies182

No bydlet bych tam nechtěl. Jinak konec sem ale bohužel neviděl, koukal sem na prsa... Nicméně, fungoval by v tomto složení i celovečerák? Není podobný námět vhodný pouze pro krátkometrážní snímky? Těžko říct. Na ploše sedmi minut ale tenhle horůrek plný srandovních zvuků šlape znamenitě. ()

SOLOM.

Nikterak originální myšlenka, ale zpracování nepatří rozhodně mezi nejhorší. Téma „někdo mě sleduje a musí být v domě/bytě…“ je však už značně vyčpělé a musí se umět dobře pracovat a hlavně stupňovat atmosféra. Zvláště pak u krátkometrážní tvorby na to není moc času ani prostoru. Nicméně tady si šikovně vypomohli doprovodnými zvuky a kamera/střih taky nebyli nejhorší. Jako viděl jsem už lepší kousky od českých tvůrců, ale i mnohem horší. Tohle je takový neškodný průměr… ()

A.Fish

Hromady podobných snímků už jsou dávno na světě, takže nápad v podstatě žádný. Technické zpracování je ovšem perfektní a v ČR nemá obdoby. ()

Cermbo

Dost klišé nápad i provedení, byť atmosférická a perfektní lokace s dobrými hereckými výkony. Svůj účel to sice plní ale příště by to chtělo víc než jen natočit nápad, který už tu byl několikrát (na mě osobně to působilo jako naprostá kopírka hry Heavy Rain, jen bez akční pasáže). ()

Fr3nk

Vizuál filmu Stalker je naprosto srovnatelný s filmy stejného žánru s milionovými rozpočty. Jak napsal kolega A.Fish, nápad na příběh v podstatě žádný, nicméně musím zde ocenit české ručičky, které si se zpracováním důstojně poradily! ()

topi80

Tak to bylo přímo k věci a na dřeň. Dokonalé po všech stránkách, budu na potkání doporučovat jako krátký film před usnutím. Neoriginální námět? Když to nevytýkám tisícům jiných horrorů, nebudu si honit triko ani tady. Zasloužený plný počet. ()