Americký satelit fotografuje presun sovietskej rakety vo vysokých zasnežených horách. Zvláštny kuriér prinesie fotografie do strediska americkej výzvednej služby. Veliaci generál dá príkaz, že sa rozdelia na dva tímy: jeden bude plniť úlohu a druhý bude slúžiť ako návnada. O tom, kto sa stane ich členom, rozhodne test, ktorého sa zúčastní mnoho záujemcov o diplomatické služby. Skúškami víťazne prejdú Emett Fitz-Hume, tlačový hovorca Ministerstva zahraničia USA a šifrant obranného spravodajstva v Pentagone Austin Millbarge, - nie preto, že boli najlepší, ale preto, že podvádzali a dá sa predpokladať, že budú klamať za každých okolností. Najskôr absolvujú špeciálny výcvik, a potom sú vysadení nad Pakistanom, odkiaľ sa po strastiplnej ceste, plnej nebezpečenstva a kurióznych situácií, na príkaz špionážneho centra dostanú cez Pamir až do Dušanbe. Na hraniciach stretnú doktorku Karen Boyerovú, s ktorou sa stretli vo vnútrozemí ako s bakteriologičkou zo skupiny humanitárnej pomoci Lekári bez hraníc. Pochopia, že Karen je rovnako ako oni špiónkou. Ona so svojím kolegom tvorila aktívnu skupinu agentov, zatiaľ čo oni dvaja boli iba návnadou, ktorá mala odpútať pozornosť. V prestrelke na hraniciach však Karenin partner zahynul. Rozhodnú sa teda zjednotiť sily a ďalej pokračovať spoločne. Pokiaľ by sa misia nepodarila, hrozí vypuknutie tretej svetovej vojny... (oficiálny text distribútora)

charlie_ando

Jsou postradatelní a loutkami ve vysoké zpravodajské hře a o kom je vlastně řeč. No přeci o bezvýznamném úředníčkovi ministerstva zahraničí Emmettu Fitz-Humeovi (Chevy Chase), co spí se svou šéfovou a zakřiknutém pracovníku Pentagonu šifrantovi Austinu Millbargeovi (Dan Aykroyd), po kterém se vozí jeho nadřízený z námořnictva. Jejich životní cesty se protnou u zkoušky k tajné službě, protože ty se jim trochu víc nepovedou a chlapci na sebe upozorní, jak se říká negativní reklama taky reklama. Ve stejné době totiž hledají špičky tajné služby dvě odepsatelné položky. Po zdárném absolvováni armádního rychlo výcviku přežití jsou naši hrdinové shozeni na padáku do pákistánského pohraničí a jejich nebezpečná pouť za světový mír může začít. Jejich dobrodružství je zavede až to SSSR a společně s opravdovou agentkou Karen Boyer (Donna Dixon)musí čelit po zuby ozbrojeným sovětským pohraničníkům a nechybí ani nebezpeční agenti KGB, ale je přeci nic nezadrží od jejich cíle, zdárně splnit náročnou misi. Přímočará lehce naivní komedie, která jde jednoznačně za svým cílem pobavit diváka a to se jí hlavně i vcelku daří. ()

DocBrown

Tenhle film mel bezet na Prime par dnu po 11. zari 2001, ale byl ze zahadnych duvodu stazen. Jestli to nahodou nebylo kvuli komentari na mudzahediny : "To jsou afgansti bojovnici za svobodu, nasi spojenci", ktery nastavuje ne moc prijemne zrcadlo americke zahranicni politice. ()

wosho

Pro mě asi nejpovedenější komedie jejich autorů a obou herců. Scénky a vtipy z testu, výcviku či operace slepáku právem patří k tomu nej co v 80tých letech v USA vzniklo k pobavení. Škoda jen toho pitomého konce. ()

Rssa

Tuto komedii si pamatuju z raného dětství, kdy Chevy Chase byl mým oblíbeným hercem (Caddyshack, Clark Griswald). Poté , co sem si ji pustil znova, bavil sem se takřka stejně. 75 % ()

Hanys_

Jedna z klasických 80-kových komedií, navíc zasazená do sporu mezi USA a tehdejším Sovětským svazem. Dan Aykroyd a Chevy Chase si tady náramně sedli a tahají jednu povedenější hlášku za druhou...7.5/10 ()

dopita

Poprvé jsem to viděl někdy před dvaceti lety a film mě připadal trapnej a dementní. Teď jsem na to kouknul znova (asi hlavně díky místnímu docela vysokýmu hodnocení, jestli jsem třeba tenkrát nebyl ve formě nebo tak...) a bohužel film je uplně stejně dementní jako kdysi. ()

Paity

Neskutená dvojice komiků Chevy Chase a Dan Aykroyd se dala dohromady, aby si zkusila společně zahrát v jedné bláznivé komedii. Příběh je samozřejmě více méně béčkový, ale o to nejde. Pro mě osobně bylo velikým a milým překvapením jak si navzájem vyhověli a doplňovali se před kamerou. ()

Mauric

Sice heslo "zparoduj, o můžeš" je u těhlech typů filmu extrémně sebedestruktivního charakteru,ale zrovna Spies Like Us mi dokázal, že vyjímka potvrzuje pravidlo.I když jsem se na to díval podruhé,při pár momentech jsem se smál až za roh. ()

Strike

Škoda pár hluchých míst. Pokud by to celé bylo jako geniální scéna u přijímacího testu, tak jasnejch pět *. Ale to tempo by asi nikdo neudržel. ()

jilda

Dvě komediální hvězdy osmdesátých let ve velmi povedené komedii, hlavně Chavy Chase je skvělý, škoda, že dnes už takovou komedii nikdo není schpný natočit. ()

El Loco

Zástupca americkej komediálnej scény 80-rokov minulého storočia. Žiaria v ňom hviezdy známe zo Saturday Night Live Chevy Chase a Dan Aykroyd. Vlastnou neschopnosťou sa títo dvaja - americkí špióni - dostávajú do rôznych prekérnych situácií, ale pomocou svojej pohotovosti a hlavne šťastia sa z nich vždy dostanú. Nakoniec sa im podarí zbaliť krásne kočky a zachrániť svet pred 3.svetovou vojnou. Proste klasika. ()

nonick1

Zábavná záležitost z časů, kdy komedie (prosté všemožných kvót, LGBT agendy a politické korektnosti) byly ještě k smíchu a ne k pláči. Nedá se svítit, musím zvednout hodnocení na maximum. ()

kowalski

Z americké produkce moc dobrých komedií není. A já jsem spíše na francii co se týká humoru. Ale pokud někdo přistoupí na tento styl humoru a částečně si uvědomí v jaké době byl film točen je to neskutečná komedie. Která byl ovšem bez hlavního dua Chase Aykroyd byla poloviční. Scéna kdy píšou test nebo operují tlusté střevo je to nej! ()

Petrus1

Prdlé komedie osmdesátek v podání Ch. Chaseho se mi vždycky moc líbily. Nejlepší je asi Bláznivá dovolená a jiné výlety a dovelené s bláznivou rodinkou. Špioni taky nejsou špatní, i když začátek trochu pokulhává a konec vlastně taky. Ale prostřední část, hlavně vojenský výcvik, je parádní. A taky ten kožich s různými ocásky, ten chci! ()

zdeny99

Blbá komedie s nesmyslným dějem stylu BLÁZNIVÁ STŘELA, kde hlavního debila hrají hned dva blbci. [3799. hodnocení, 168. komentář, 72%] ()