Viceprezident

Scenár:

Adam McKay

Kamera:

Greig Fraser

Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Alison Pill, Eddie Marsan, LisaGay Hamilton, Jesse Plemons, Bill Camp, Don McManus, Lily Rabe (viac)

Příběh Dicka Cheneyho, nejvlivnějšího viceprezidenta, jehož politika významně ovlivnila průběh dějin. Životopisné drama Vice získalo osm nominací na Oscara včetně kategorie za nejlepší film. Christian Bale ztvárňuje Dicka Cheneyho v tomto epickém příběhu o tom, jak se obyčejný washingtonský úředník nepozorovaně dostal až po bok amerického prezidenta George W. Bushe a stal se nejmocnějším mužem planety, který zásadně změnil zemi i celý svět. V dalších rolích této temně komediální sondy do zákulisí americké politiky se představují Amy Adamsová, Steve Carell a Sam Rockwell. (Cinemax)

Royaldell

Ze všech nominovaných filmů na Oscara,je to právě Vice,na který jsem se chtěla podívat nejméně. Nakonec to nebylo tak strašné a první polovinou jsem byla dokonce až nadšena. Pak se to ale začalo rozjíždět a já jsem měla ve všem zmatek. Nejlepší na celém filmu byl samozřejmě Christian Bale,který se ovšem do každé své role ponoří na 101%. Občas jsem měla problém věřit tomu,že to je fakt on a ne postarší americký politik. Sam Rockwell,Steve Carell a Amy Adams byli taky fajn,ale stejně bych si to už znovu nepustila. ()

sarianna

Ne. Ten film má snad sto padesát hodin, už dlouho jsem se takhle nenudila, to fakt nešlo. A to jsem se na to těšila, protože mě zrovna Dick Chaney docela zajímá a myslela jsem si, že se tam dozvím něco nového. Ne. Jedna je za Christiana Balea, který je fakt hodně dobrý, nejde jen o fyzickou proměnu, ale dokáže stárnutí postavy přizpůsobit mluvu i dech tak, že mu věříte, že během toho filmu skutečně zestárl o třicet let (i když to tady není zase tak divný). ()

Zelator

Réžia ma zrovna nenadchla, kamera a strih sú miestami až rušivé. Keď ale zohľadním herecký koncert Balea, Adams, Rockwella a Carella, plus politicky veľmi zaujímavú tému, o ktorej sa zvyklo v médiách písať len povrchne, sú to jasné 4*. ()

SKl247

Všetko čo bolo zobrazené vo filme je pravda alebo sa dá s veľkou pravdepodobnosťou predpokladať, že pravda je. Lenže film je žáner umelecký a preto záleží aj na tom, ako sú tieto fakta podané. Príklad (a spoiler): Po zábere ako Carter necháva na Biely dom nainštalovať solárne panely nasleduje záber ako ich Reagan necháva strhnúť. Osobne to so mnou vcelku zaclumalo - nečekal som, že Reagan je až taký anti-enviromentalista aby vynakladal prostriedky na to, aby ich odstránil. Teda až do doby, než som sa dočítal, že tie panely boli demontované kvôli oprave strechy a nakoľko neboli cost-efficient, tak ich tam nevrátili. Rozdiel medzi dojmom, ktorý vo mne zanechali udalosti po zhliadnutí filmu a po podrobnejšom štúdiu sa až moc líši. Normláne by mi to až tak nevadilo, kebyže sa tvorcovia každú chvíľu nesnažili upozorňovať na to, ako všetko čo divák vidí je real. Film by si bez toho zaslúžil 3-4*. Škoda. ()

Razz

Asi sa mi nechce veriť, že existujú ľudia, ktorí sú absolútne Zlo. A možno pre túto moju vieru nemôžem dať Vicemu viac, ako tri hviezdy. Dick Cheney je v ňom vykreslený ako diabol, ktorí napriek svojej priemernosti rozsieval zlo po celom svete. Jediný pozitívny moment, ktorý ho počas celého filmu poľudštuje je vzťah k rodine, ktorý ale demonštratívne v závere zničí. Na druhej strane je to veľké zrkadlo americkej spoločnosti, ktorá o pár rokov po Cheneym volí ďalšieho blázna z radov republikánov. Ale to je už iný príbeh... ()

HMTD

U sledování jsem si říkal, to je možné snad jen v Americe a pak jsem si uvědomil, že i u nás máme politiky, které část veřejnosti hájí, ale nehájí je téměř nikdo kdo se s nimi setkal pracovně...ehm ehm Mirda Kalousek. Myslím si, že film vykresluje hodně černobíle, asi to nebyla úplně kladná postava, ale realita je občas složitější, já osobně vídám dost kontroverzní názory na obou stranách amerického politického spektra. U filmu jde pochválit herecké a maskérské výkony, scénář je místy hodně kvalitní, jen nemusel divákovy tak cpát, co si má myslet, mám radši filmy, které dávají prostor, aby si člověk udělal názor. ()

Bogrant

No, tak čo to tu máme tentokrát? Typickú politickú agitku z "najdokonalejšej" krajiny na svete, ktorá chce byť nad vecou, je chladná a hlavne bezcharakterná a ktorá, keby nemala Balea s jeho ďalšou extrémnou premenou, pozrelo by si ju ešte menej ľudí. McKay navyše často zabúda, že točí film a nie dokument, ktorý by mimochodom úplne stačil (len hodinový), pretože sa tu človek aj tak nič extra nečakané nedozvie a nie je to ani tak vtipné, ako by chcelo byť. Dnes už sa oceňuje fakt hocičo. Pokiaľ ide o samotného Cheneyho, zrejme to je naozaj dick. ()

Peddro

Mně se téma i herecké výkony velmi líbily, ale naštvalo mě, že jedna žena na občanské skupině řekla ,,Al - Káida to je země?" Nevěřím, že by si někdo v USA mohl myslet, že je teroristická organizace země. Závěrečný projev Dicka mi mluví z duše. Na islámské extrémisty platí pouze ,,tvrdá pěst". Možná byl cíl propagovat liberály, ale jen mě utvrdil v mém konzervativním přesvědčení. ()

finkie

Výborně natočené i zahrané a pro diváka s elementárním přehledem o americké politice posledních několika dekád velmi zábavné. Film je ale bohužel poplatný tomu, že dětinští Američané nedokážou vnímat politiku jinak než prizmatem boje Dobra proti Zlu. Takový ten klasický liberální mustr, podle kterého demokraté více či méně poctivě pracují pro blaho lidu, do čehož jim ale čas od času vpadnou republikáni s další sofistikovanou ďábelskou konspirací organizovanou sociopatickými miliardáři, je podle mě naivní a neudržitelný, ovšem na americké levici zcela dominantní. Třeba Reagan, kterého bych nikdy nevolil ani omylem, nebyl primárně důsledkem spiknutí médií a pravicových think-tanků; vyhrál hlavně proto, že Američané měli po krk inflace, drogových epidemií a kriminality, a že Jimmy Carter byl jako prezident prostě nešikovný. To se ale z McKayova filmu nedozvíme. Nebo problematika mimosoudního stíhání lidí podezřelých z terorismu: ano, Bush a Cheney mají v tomto ohledu na svědomí lecjaké svinstvo, ale trvat v případě globálního boje s terorismem na dodržování naprosto všech právních předpisů, koncipovaných v úplně jiném kontextu, je taky problematické (a nejde jen o terorismus, viz třeba bezostyšnost, s jakou mezinárodní pašeráci lidí zneužívají námořního práva k transportu statisíců osob z Afriky do Evropy, přičemž vzorně legalistická Evropa nemá jak zasáhnout). Příběh s náhradním srdcem od válečného veterána je pak už naprostá fabulace. Je to zkrátka typický dnešní Hollywood - řemeslně perfektní, divácky vděčný a tak trochu blboučký film. ()

patient333

No film to je dobrý a sú tam naozaj momenty kedy sa vám zastaví rozum a poviete si wtf a zároveň sa pobavíte. ALE je to politický film, na konci to dokonca ja odvozdá posolstvo, ktoré je že dosť strašidelné. Celkovo stojí za pozretie, no je to skôr pre tých čo majú záľubu v politike či manipuláciach, poprípade sa chcú niečo málo dozvedieť aj o Bushovi mladšom. ()

majorzeman13

Politické drama se skvělým hereckým ansáblem v čele S Christianem Balem..... Skvělý make-up,masky. Dobrý životopisný-politický film. Snímek měl být minimálně o půl hodiny kratší a byl by stravitelnější a i mé hodnocení by bylo možná o něco lepší !? ()

McGuffin

Vice je funkce zástupce prezidenta, na které režírující scénárista Adam McKay ukázal, že je dostupná i mizerovi. A to beztrestně, jak opakovaně zdůrazňuje, a výnosně, jak párkrát naznačí slovem, nikoli činem. Pokud dal hlavní postavě úkol dosáhnout svého, splnila ho na jedničku. Pokud dal sobě úkol ukázat divákům, co dokáže mizera, splnil ho také. Ale pokud chtěl říct, jak se mizerovi postavit do cesty, úplně neuspěl. Takže tak, celovečerní barevná žádost o změnu americké ústavy. https://www.macguffin.cz/ ()

zajpton

Vcelku netradičně zpracovaný životopisný film o člověku, který stoupal v žebříčku pozic bez jakéhokoli pohnutí prstem:). Ne vážně, hlavní postavě chybí trochu větší komplexnost- proč dělá, co dělá? Co ho motivuje? Musíte se spokojit jen s další figurou opilou mocí a mě mrzí, že si scénář alespoň trochu nepohrál s charaktery (i kdyby si měl trochu vymýšlet).. těžké téma,hodící se na sakra psychologické drama je odlehčené tvůrčím stylem, kdy se vlastně celý film bavíte díky vtipným referencím a vsuvkám ..ikdyž celý film Dicka Chaneyho jen démonizuje, závěr se snaží v divákovi probudit alespoň trochu jeho vlastní úsudek. Mě to chytlo a kontroverzních filmů není nikdy dost:) ()

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

Novinka Adama McKaye má hvězdné obsazení

16.10.2020

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Málokdy se vidí až takto hvězdné obsazení,… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (viac)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (viac)