Do Batiatova života zasáhnou intriky, sex a zrada. Triumfující Spartakus rozkýve rovnováhu moci a machinace některých hráčů v pozadí vedou až k tragédii. Lukrécia a její nová přítelkyně Licinia spřádají plány na nadcházející návštěvu Ludusu, při níž si Licinia chce užít s některým z gladiátorů. Vybere si Spartaka, ale také Ilythia dává najevo, že touží po sexu s gladiátorem. Lukrécie se rozzlobí, protože má zájem o Crixuse. Zraněný gladiátor, jehož rány se sotva zhojily, začíná znovu trénovat a Doktor ho podněcuje, aby získal zpět pozici šampióna Capui, což je titul, který nyní patří Spartakovi. Ještě větší poprask však vyvolá sexuální aféra týkající se bohatých žen, které v touze po vzrušení navštěvovaly gladiátory v maskách. Když se prozradí jejich identita, následuje trest a zhýčkaná Ilythia si uvědomuje, že se ocitla ve velmi tíživé situaci. (HBO Europe)

NinadeL

Epizoda Whore patří mezi vrcholné práce režiséra Michaela Hursta na seriálu, po té, co vystřihl dokonalý přelom ve všem dosavadním vývoji společně s porobou Theokola, dále pokračoval s dalším razantním úkolem - zničením Ilithye. Lucretia a útroby Batiatova domu se staly pravou slují neřesti a zatímco vysoce postavená Licinia vydechla naposled, Lucretia se zavázala k novému přátelství. Takovému, které mělo svázat jí a Il navždy k sobě. ()

Arkanoid

Crixus začína trénovať a Doctore ho povzbudzuje ku znovuzískaniu bývalého titulu. Ashur kvôli urazenej cti zachraňuje Solonia. Spartacus si musí plniť povinnosti aj mimo arény a získava tak spojenkyňu. Sex je natočený veľmi dobre a prekvapenie a „nehoda“ po ňom tiež. Lucrecia predsa len získala tuhší vzťah. Vrcholné scény sú v závere, ale opäť mi chýbala poriadna bitka. ()