Príbeh Európy

• Česko Příběh Evropy (viac)

Táto dokumentárna séria rozpráva príbeh Európy v šiestich ucelených epizódach. Jej tvorcovia vám priblížia dejiny starého kontinentu v rozličných kapitolách. Vydáte sa na cestu časom a priestorom - od prvého osídlenia cez vývoj európskej kultúry a náboženstva, historických úspechov, objavov, technológií a politiky - až po pohľad na súčasný stav európskej spoločnosti a jej budúcnosť. Európa stála vždy v centre svetového diania - po tisícky rokov. Zároveň položila základy celosvetovej modernej spoločnosti. (RTVS)

Mallinali

Už jenom kvůli tý příšerný hudbě, kterou nejspíš doporučil Horst Fuchs a jenž zkazí každou lepší chvilku, je legitimní tomuhle dát odpad. Navíc ty vyzdvihované vztahy historie k současnosti, samy o sobě velmi přínosné, jsou nahlíženy jen z pohledu dnešního pokrokového mainstreamu, bez nějakého většího kritického myšlení. Důvody dramatických oblouků a proměn v tom velkém evropském příběhu jsou předkládány jen velmi spoře, důvody revolucí a velkých trendů vlastně moc vysvětlené nejsou. Ale viděl jsem jen dva díly s rozdílnou kvalitou, tak to ještě úplně neodpálím. PS: Viděl jsem další díl Kolébky Evropy a co je ubráno na ideologii, to je přidáno na chybách. Tvrzení, že latina převládla na západě a řečtina na východě až po rozpadu Římské říše je naprostý nesmysl, to už bylo dávno. Z Odoakera je Němec, z Caesara masový vrah atd. Dost smíšené pocity. ()

pupidup

Krasne natocena propaganda EU. Vcetne naznacene kritiky Mariny le Pen.. a oslavy muslimske kultury a jejich přínosů Evrope!!!. My, co jsme propagandu uz zazili, vime. Vymyvani mozku tvrde pokračuje a kdybych nemela povedomi..tak bych hodnotila vysoko. Ach, deti nase! Kdo vam pomuze otevrit oci, az my, co jsme zažili uz jednu diktaturu, tady nebudeme? ()

Verdolin

Skvostne dilo, i pro laiky, ktere historii neholduji nebo ne uplne rozumeji, naprosto pochopitelne a hlavne nazorne s pomoci animaci, hranych scen a rozhovoru s historiky z celeho sveta vcetne tech ceskych. Libi se mi, ze je zakomponovano vse z tyho nejdulezitejsiho. Nejen valky, a revokuce, ale i zamorske objevy, vynalezy, revolucni myslenky, hudba, umeni, architektura, mysleni prostych lidi, krachy na burzach, morove epidemie, proste celkove pochopitelne, jednodusse, super počin ()

Autogram

Skutočná záplava informácií o histórii Európy. Začína sa pekne od podlahy, teda až od formovania kontinentov. Nasleduje osídľovanie predchodcami dnešného človeka a podrobne sa začne seriál venovať starovekému Grécku. Prvý diel končí okolo roku 500 n.l. a postupným rozpadom Rímskej ríše. Sprievodca je príjemný, len rozpráva trochu rýchlo, ale seriál spĺňa všetko, čo som očakával. ()

Aleix

Je zajímavé sledovat vnímání historie ,především té vzdálené a historie nedávné. V šestém díle je vypravěčem popisován děj integrace Evropy ,vzniku EU a politický proces zemí. To co bylo před 2000 tisíci lety bereme jako již fakt a nahlížíme na historii danou ,přitom na událostech před 50 ti lety se dva lidé často neshodnou (vnímání Brexitu, migrační krize ,ekonomická krize, společná měna EURO). Pro mě pěkně naučně zpracované ,lehce prozápadní ve smyslu ti dobří a ti horší ,přesto docela objektivní. Z mého úhlu pohledu. ()