Prešibaný, ale inak veľmi čestný a morálny zamestnanec advokátskej kancelárie Jan Damián Ducháček je ďalšou výraznou figúrkou z galérie burianovských filmových postáv. Je to práve on, kto odhodlane bráni majetok a dobré meno svojho šéfa, ktorý sa zapletie so zadlženou aristokratickou rodinou. (STV)

Fido

Filmy s Vlastou Burianou mohu stále, dávají smích, radost i zamyšlení, prostě tu špetku toho, co k životu tak nutně potřebujeme. ()

Trixi

Můj nejoblíbenější film s Vlastou Burianem. Občas mi příjde Buriánův humor strojený a někdy až tapný, to ale u tohohle filmu neplatí. Ducháčka si prostě moc užívám. ()

E lan

Tohle je klasika, k tomu není co dodávat. Burian ve svých nejlepších letech, scénář tentokrát nadprůměrný, ač slušně schématický. Přesto, je to super zábava ne?:-) ()

Bobšule

"Ale já tam vážně viděl tříčku!" Když jsem ten film viděla poprvé, tak mě málem ranilo. Dodneška jeden z mých nejoblíbenějších s Burianem. ()

Sign

blbeckove co pisou ze Burian si nezaslouzi byt oznacovan jako cesky kral komiku...vite rozesmat lidi neni vubec jednoduche!!! tak nechytracte...nebo opet ste par vyjimek a vseci kolem mimo... ()

ppospisil

Perfektně prostřený stůl pro našeho mistra komedie.Skvělá a opět trefně vtipná role Vlasty Buriana je navíc spojena s častým společenským jevem První republiky a to s rozpadem stavu šlechty, který mě velice zajímá. Doplňují ho další herecká esa tehdejší doby jako Šlégl či Mandlová,takže kvalita filmu je s postupem větší a větší.Scény z aukce či rozvodu jsou již desítky let legendou.Za mě 100% Rintintýna :) ()

Inozuka

Burian si po Hadimrškovi zopakoval zodpovědného úředníka a v podobě Ducháčka ho vybrousil do geniality. Hláška stíhá hlášku a Burian jede jako odbržděná mašina .... Ten člověk byl prostě ďábel! ()

Luxocculta

Z mého pohledu velmi přeceněný film s nezajímavou až nudnou zápletkou ze světa účetnictví a advokacie. Vlažnost celého děje, doplněná poněkud přeslazenou a nevěrohodnou Mandlovou, která se doktoru Fauknerovi stále dívala kamsi nad čelo, nezachraňuje ani sám bůžek, ani nejúžasnější romantická hra na housle. Špatné to rozhodně není, Burian však natočil daleko lepší a zábavnější kousky. Ale pokud baví tolik lidí, tak jen dobře. ()

TSZ

Tohle je jeden z filmů, ve kterých Vlasta Burian potvrzuje svou genialitu. Zvlště vedle ostatních herců z nichž většina je o několik tříd níže. Dražba majetku bohaté rodiny v dluzích je úžasná scéna ("To je bůžek???To není milostivá paní? Je,že jo?!...":-)))) ), která nemá absolutně žádnou chybu, snad jen že je příliš krátká. A spousta dalších hlášek, které jsou díky skvělé burianově komice opravdu úžasné ("Já jsem Zmok. - A kvůli tomu jdete k advokátovi?? - Josef Zmok - Tak kterej jste zmok,vy jste zmok nebo Josef zmok"?? :-)))). ()

Arequipa

Vlasta Burian ve skvělé formě, scénář a výborné dialogy. "U podkladny stál" mi sice připadalo lepší, ale přesto velmi velmi dobrý film. ()