Quan zhi fa shi

• Čína Quanzhi Fashi (viac)
Promo
Čína, (2016–2023), 22 h 48 min (Minutáž: 19 min)

Predloha:

LuaN (kniha)

Promo

kondor77

Příjemné neambiciózní anime, které je primarně určené mladistvým a zastydlým postpuberťákům (=mě), které ničím nepřekvapí ale ani neurazí. ()

Lukas222

Pomerne zaujímavý seriál, so solídne spracovanou mágiou. Zaujímavý však neznamená automaticky dobrý. Polovicu série sa nič nedeje a keď už áno, trvá to dve minúty, dej dvoch epizód by sa dal pohodlne zhrnúť do jednej a je to všetko totálne predvídateľné. "Ako nám mohli tak rýchlo zamoriť mesto? Vykopali tunely do dievčenskej školy a záhadne si ich vôbec nikto nevšímal" Naviac v 1. sérii to bol ešte klasický stredoškolský seriál o mágii a bum - v druhej sérii tu máme hneď od začiatku hororovku, v ktorej tečie krv potokom a väčšina postáv sa na scéne objaví iba preto, aby umrela. Ako mínus hodnotím aj veľké časové skoky v deji, najmä v prvej sérii (druhá sa odohráva v rozsahu niekoľkých dní, tam nie je kam skákať) a tiež to, že v jednej časti na konci nechajú hrdinu, nech niečo urobí určitým spôsobom, ale v ďalšej časti tento skutok ukážu znova a vykreslia ho inak Dávam 1* za mágiu a za spracovanie wiki stránok, ktoré sú omnoho záživnejšie ako toto. ()

Ymbecill

Seriál začíná poutavou premisou standardního power fantasy s frajerem, kterým všichni leda pohrdají jen, aby se vypracoval a získal respekt, který si zaslouží... a pak přijdou absolutně nezvládnuté akční sekvence. Fan-service (pro mě negativum). A jako třešnička na dortu velmi anti-climax-tický konec bez jakéhokoliv uzavření - klasické nechvalně proslulé: "počkejte si na druhou sérii, à la Tokyo ghoul" JE-ŽI-ŠI! No nic, no. Doufal jsem v něco jako anime, nicméně tohle mi opravdu připadá jako čínská napodobenina. Celé to působí jako by studio mělo super námět, ale už ne lidi, kteří projekt uskuteční. O čínském Link Click jsem slyšel samou chválu, nicméně Quanzhi Fashi je slabota. Není to dost vulgární, aby šlo o guilty-pleasure (fan-service 3/9). Nemá to dost FPS, aby to mohla být podívaná. Je to moc trapné a choré, abych se zasmál. Vhodné pro někoho, kdo je zvyklý číst komiksy a s anime nemá zkušenosti, takže ani očekávání. Není to špatné pro začátečníky, neboť: "Pokud se vám líbí tohle, máte před sebou velké zážitky, jež vám nadělí skutečně dobrá anime." 4/10 ()