Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa.. (CinemArt SK)

Mrsina

Na tomhle se opravdu podílel James Cameron? On tohle dovolil? Potom mám strach, jak nám bude naservírován druhý Avatar. Na celý snímek jsem se musel podívat nadvakrát, protože na jeden pokus to bylo nesnesitelné a nemožné a i v té druhé části jsem nespočetněkrát bojoval, abych to nevypl znova. Nezáživné, nezajímavé, obsažené neskutečným množstvím klišé, zbytečností, pitomostí a všeho dalšího podobného. Raději zůstanu u druhého dílu, které mi dlouhá léta mého mládí naháněl strach, což tak mělo být, ne jako tady tenhle "výtvor" ()

vrgulnik

Připadá mi, že se tato sága definitivně vyčerpala. Také genderové inženýrství si přišlo na své... 🙄 Další díl už prosím netočit. ()

ghoston

Stejný příběh už v 6. variantě. Svým způsobem je to úctyhodné během 35 let udělat 5 restartů stejného tématu a díváky to pořád zajímá. Kdyby bylo na mě, já už bych s tím, s úcty k 1. a 2. filmu a taky k divákovi, přestal. Nebo, že by James měl přeci jenom nějaký nápad? Ne, to už se nedá fakt nějak vylepšit. Jo a ty triky byly pěkně odfláknuté. ()

Yamatosan

Čekal jsem to horší. Nejvíc asi vadil digibordel, hlavně s tou C-5 to už bylo moc. Nové postavy kupodivu snesitelné, ani "girl power" nevadil. Linda si to vyloženě užila, Arnold překvapivě vtipný, důstojné rozloučení - aspoň doufám, že fakt šlus! ()

Feacher

Na tento film jsem se velmi těšil a rozhodně jsem od něj moc neočekával. Minulé díly byly příkladem klasického rejžování peněz z prvotního nápadu. Arnold Schwarzenegger dal filmu jako vždy šťávu a vtip, Linda Hamilton zase trochu nostalgie. Tím, že scénáristé přidali do tohoto filmu "novou budoucnost", tak už příběh nebyl nesmyslně dějově protahován do stejných konců jen s jinými postavami. U filmu jsem se bavil celou dobu, občas nějaká ta nepřesnost se neobjevila, ale za mě stejně 5 hvězd a červenou zónu si film dle mého zaslouží. ()

KyleReese

Už od ohlášení filmu jsem byl velmi skeptický a tak jsem si nechal ujít promítání v kinech a počkal si až na uvedení na digitálních nosičích. Vyhnul jsem se tak sténání nad promrhanými penězi nebo časem. Autoři všude zdůrazňovali, že jejich film nebere v potaz žádné jiné předešlé díly Terminátora, než první a druhý. To však není pravda, ani kdyby oni sami chtěli. Nejsou zde sice přímé vazby, ale inspirace, ne-li přímo použití některých prvků z třetího dílu, ze Salvation a ostatně i z Genisys je do očí bijící. I přesto se film snaží jít svojí vlastní cestou. Hned na začátku jsem byl velice příjemně zaskočen scénou s nelítostným „strejdou Bobem“, načež následovalo úvodní akční inferno, korunované příchodem „důchodkyně“ Sáry na scénu. Wow, říkám si, to se nám to rozjíždí až nečekaně skvěle! Nic, ale netrvá věčně a tady to platí bohužel také. Jakmile totiž odezní zvuky výstřelů a na řadu přijde scénář, začínají trable. To, že se prakticky opakuje šablona událostí prvního dílu, bych bez problému odpustil, ostatně co jiného se dá v rámci nastaveného tématu vymýšlet? No, ale to, že budou hlavní postavy pronášet stejné repliky, jako svého času mladá Sára, Reese nebo T-800, je zbytečné deja vu. Ještě horší je, že tvůrci se chovají podle hesla “všechno tady už bylo, tak musíme vymyslet něco novějšího a více super“ a postaví proti sobě mega maxi robotického zabijáka a extra výkonnou ochránkyni. Silný protivník je fajn, ale padouch, který je po několikakilometrovém pádu z letadla absolutně v pohodě, je k smíchu. Navíc, premisa ve které nepřátelská umělá inteligence v budoucnosti, vyrobí toho absolutně nejbombastičtějšího robo-zabijáka až těsně před svou porážkou, je už ohraná. Škoda, že nebyla vyslána zpět časem třeba početnější skupina méně dokonalých robotů. Přejděme už raději k robotům veskrze sympatickým. Jako asi většina jsem se těšil na Arnieho v jeho ikonické roli. Netušil jsem však, že z něho scénáristé udělají plechového taťku s výčitkami svědomí za to, co udělal v rámci svého naprogramovaného úkolu. To jako fakt? Děláte si prdel? Příště by mohla jedna nula jednička jezdit na kolečkovém křesle a vystupovat na podporu válečných veteránů v zálivu a Afghánistánu. Naštěstí není na plátně tak dlouho, aby vás tyhle myšlenky napadly ještě v průběhu filmu a sluší mu to i s vousy a bez slunečních brýlí. Čeho si ale samozřejmě všimnete, jsou postavy. Nevím jak komu, ale třeba mně byla od začátku neuvěřitelně protivná postava dívky, která má v budoucnu zachránit svět. V pohodě přijme fakt o robotech z budoucnosti, kteří ji chtějí zabít, ale chce se hystericky vracet pro evidentně mrtvého otce. Podobně je na tom supr mega maxi robo-zabiják, který o chladném a přitom děsivém výrazu v obličeji slyšel leda tak z rychlíku. Zlatý R. Patrick, který nehnul brvou a běhal mi z něj mráz po zádech. Oproti tomu, neokoukaná M. Davis nepůsobí jako “skoro“ lidský ochránce vůbec špatně a ve chvílích, kdy její Grace prohlásí “zbavíme se jí, jen by nás zdržovala“, bych jí i uvěřil, že Sáru vážně oddělá:-) Jak bylo řečeno výše, Arnold je fajn a je dobře, že na plátně není moc dlouho, o to více si ho užijete. Všem jednoznačně vládne L. Hamilton jako Sára Connorová. Moc jsem se na její návrat do vod áčkové produkce těšil a nezklamala mě ani v nejmenším. Zase ten zarputilý výraz bojovnice do posledního dechu i pohled člověka, který už v životě ztratil snad úplně všechno, ale přesto má důvod žít. Další důvod, proč není tak špatně, jsou rozhodně akční scény. V těch je spousta hravosti, což se ostatně od režiséra obou deadpoolů dalo čekat, ale i příjemných nápadů, samozřejmě za použití hromady efektů. Pokud tedy odhlédneme od scény v letadle, která je těžce přepálená a hodila by se spíše do některého z posledních dílů Rychle a Zběsile. Co filmu hrozně ubližuje, je absolutní neúčast humoru, který ze dvojky a zejména pak ze trojky udělal tak dobrou podívanou. Udivuje to o to více, že projekt má na triku již zmiňovaný T. Miller. Nakonec to nebyla divočina, které jsem se bál, ale doufám, že další díl už vážně nebude, protože to už bych v budoucnu asi sestrojil vlastního T-XYZ a poslal ho do doby těsně po natočení prvního dílu s posláním “najít Jamese Camerona a varovat ho, že pokud bude někdy natočen další díl, tak bude terminován on i všichni, kteří se na tom budou podílet.“ () (menej) (viac)

pencho

Je to pořád to samé dokola až na to, že tentokrát byl film převed na ženské hrdinky, asi aby se neřeklo. Film těží z úspěchu druhého dílu Terminátora a tím vlastně boří ty 3 filmy mezi, které jsou posunuty, pokud jsem to správně pochopil, do alternativní reality. Kdo by mohl čekat, že ve filmu Terminátor proti sobě bojují dva roboti, z čehož ten dobrý je míň kvalitní, ale stejně očividně lepší stratég a vlastně lepší ve všem. Trosku paradoxni. (Spoiler) na konec se, kdo by tomu mohl veřit, zase nic nevyřeší, až na drobný díl nečeho co vlastně vcelku neefektivně bojuje proti robotům, kteří z nějakého důvodu chtějí vládnout Zemi i bez jakéhokoli smyslu, pro takovou dominaci. Ale je to u lidí vlastně j inak? ()

Fredolino

No nevím, asi jedinej, kdo chápe záměr tvůrců je Verbal a všichni, komu se film nelíbí jsou naprostí koko... Chápu, že je jiná doba a hlavní postavou musí být ženská a pokud možno jiné národnosti, ač neumí ani pořádně chodit, natož hrát. Chápu, že její ochránkyní musí být nedomrlý stvoření, který aby uspělo, tak se musí nechat zrobotizovat, ale je jí to houby platný. Chápu, že staří herci si taky potřebujou přivydělat. Ale nechápu, proč takovej paskvil někdo vůbec financoval, ale zase když se podívám na recenze, tak těch bezmozků, které to nadchlo je dost, vono se to zaplatí. Jedna hvězda jen za pár efektních scén.... ()

BY100

a vôbec to nebolo zlé dá sa to brať rôzne - naozaj ako 3ka ignorujúca všetky ďalšie diely po dvojke alebo proste ako ďalšia dejová línia v manipuláciu času-minulosti a vzniknutej budúcnosti šlape to celkom svižne od začiatku, celom sa mi páčila zmena účinku časovej gule a REV-9 celkom zaujal, hoci tá tvár proste nie je nie je Arnold, ani Robert Patrick (za mňa top Terminátorie tváre) obrovské plus je návrat legendy - Sáry Connorovej, jej staroba spolu s jej hláškami a celkovým prístupom k životu po takej dobe odpaľovania terminátorov zamrzela občas CGI vizáž scén, úplne zaboleli scény na začiatku v továrni keď Rev-9 predvádzal svoje skokanské schopnosti ale inak za mňa spokojnosť, kľudne to beriem ako novú dejovú linku od bodu 3 ()

Stinger78

Nebavilo... Grace, připomínající mladého Dolpha Lundgrena mi chvílemi lezla na nervy, stejně jako Natalia Reyes. Takže všechno zachraňovali Arnie teda Karl s Lindou. Což bylo vzhledem k tomu, že Švarcík se tam zjevil až po notném kusu filmu, docela málo. Už bych značku Terminátora netrápil a nic dalšího netočil. ()

BruceTichac

Špatný, špatný, špatný.... Nejhorší ze všech dílů. Představitelka Terminátorky je nesympatická mužatka, Sarrah Connorová je už fakt hodně stará a Arnold se tam objeví až v závěru filmu. Dialogy jsou tak trapný a stupidní, že jsem skřípal zubama od začátku do konce. Jednu hvězdičku dávám jen z úcty k Arnoldovi. Je to totální odpad!!! ()

Geronimo7

Je vidět, že už dochází šťáva. Toto není ten šmrncovní terminátor. Ani ukázka na mě neudělala takový dojem, abych na to šel do kina. Udělal jsem dobře. Je zde akce, je zde Arnie, ačkoliv až od poloviny filmu (jak jinak) a jde zde zajímavý nový terminátor, kterého lze těžko zničit. Byl jsem až překvapen, co vše přežije. Nemyslím, že by se mohl případný další díl nějak vytáhnout. Chtěl jsem dát jen dvě hvězdy, ale jedna navíc je za skvělé zpomalené efekty. Jinak díky, už to stačí. ()

FauSSt

No ak chceli urobit dostojnu bodku za sagou, tak mali vymysliet nieco daleko velkolepejsie ako bola T3 vzbura strojov....ale tento pocin to dozaista nebude...hlavne ten “nachosterminator” bol kurva krok vedla a “pobavil” aj hummer jazdiaci pod vodou v prude rieky...Arnold mladsi uz nebude, aj ked sa dal na podomovy predaj zaclon... ()

Frank2

Jsem ten jehož generace na Treminátorech vyrostla. Dodnes s nostalgií vzpomínám jak mi má 5-letá o rok mladší sestřenka u 2. Terminátora vysvětlovala, že když otevřel vrata do psychiatrické léčebny znamená to, že postřelený hlídač bude žít.... Proto se zdráhám dát nízké hodnocení...ale ono to bohužel jinak nejde. Opravdu se mi líbil i Genisys více než toto nedomrlé pokračování. Zabít Johna Connora! plivanec do tváře všem předchozím dílům kdy jej chrání jako jedinou naději lidstva. No co není on však on se najde někdo jinej kdy to lidstvo zachrání. Vyloženě pouze ženské osazenstvo je smutný odkaz dnešní doby a tvrdit, že po splnění mise si terminátor nazuje bačkory a začne se starat o lidstvo...ale notak. Je to stroj na zabíjení!!! Neznamená to, že pokud splní úkol stane se z něj pacifista. Maximálně by se vypnul nebo spíš by začal vraždit na potkání!!! Ano ve dvojce byl hodnej ale to ho přeprogramovali ..ufff. Nudné a nepřináší nic nového při sledování se už těšíte na titulky abyste to mohli vypnout. ()

Gyl

Arnold to dost zachránil, ale jinak je tenhle příběh už dávno mrtvej a překonanej milionem jinejch, mnohem líp propracovanejch příběhů. Byla to pecka v devadesátkách, dnes už jen nostalgie nad večerní skleničkou whisky. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)