Axel spokojne žije v New Yorku a veľa času trávi snívaním s otvorenými očami. Keď sa vráti do rodného mestečka v Arizone na svadbu svojho strýka Lea, jeho život sa od základov zmení. Strýko ho zamestná vo svojej firme, predávajúcej cadillaky, a tu sa Axel zoznámi so štyridsiatničkou Elaine. Chlapec je touto exaltovanou, vášnivou a nevypočitateľnou ženou očarený - rovnako aj jej nevlastnou dcérou Grace...V príbehu Axela Backmara, unikajúceho pred realitou do sveta fantázie a snov, zostáva Emir Kusturica verný svojmu charakteristickému magickému štýlu. (STV)

B!shop

Nadhernej film, ale nejak nechapu, proc spouste lidi pride nepochopitelnej. Podle me, i kdyz je scenar hodne promakanej, ma film vcelku lehkej dej s nekolika snovejma scenama. Prislo mi, ze film je spis komedie, i kdyz nekomu to nemusi prijit vtipny. Ale dramatickych scen tu je taky dost a ty fakt stoji za to. Jen mi nejak nesedla ta posledni s Grace, kdyz uz se zda vse v poradku, tvrdi, ze je zivot krasnej a ze miluje Axela, tak se zabije. I kdyz ma film pres dve hodiny, tak utece hodne rychle, protoze dej je pekne sviznej a to i presto, ze se tu zas tolik veci nedeje. Velkej podil na tom ma zvlastni, ale krasna hudba a vynikajici herecke vykony vsech peti hlavnich predstavitelu. Johnny Depp, Jerry Lewis, Faye Dunaway, Lili Taylor, Vincent Gallo byli vyborni, i kdyz Jerry Lewis nemel tolik prostoru a nedokazu rict, kterej z nich hral nejlip, vsichni byli uzasni. Tohle je prvni Kusturicuv film, co jsem videl, ale mile me potesil a rozhodne se podivam jeste na nejakej. ()

Ainy

Každý jsme něčím ujetí, ale to co bylo tady, nutně vyžadovalo zásah profesora Chocholouška. Já neznám jiné práce pana režiséra. Tento jeho film, je mým prvním, ale s americkým snem jsme se patrně trochu minuli. Chápu, že to všechno mělo mnohem hlubší, psychologičtější význam, ty ryby, ty sny, ta přehnaná praštěnost úplně všech postav. Mě to ale opravdu víc niterněji neoslovilo. Na jednu stranu jsem vnímala tu určitou artovost snímku a zčásti fantaskní výpravu, jenomže polovina filmu se mě snažila mermomocí uspat. V každém případě smekám před hereckými výkony. Faye zde byla doslova nepřekonatelná. A skvělá, skvělá!!! hudba. Jdu si najít soundtrack. Chci ji znovu dostat do uší. ()

slunicko2

Jak převést srbsko-cikánsko-balkánskou poetiku do Arizony. Nečekal bych, že to půjde. 1) Mé vnímání filmu reflektuje můj ambivalentní vztah k tehdy 39letému absolventu FAMU, synu bosenských rodičů, Srbovi Emiru Kusturicovi. Nejsem v tom sám, jak dokládá i zvláštní cena poroty - Stříbrný medvěd 1993. Zvláštní film = zvláštní cena poroty. Není divu, jinak by musel vyhrát anebo být hozen do stoupy. 2) Atmosféra díla se dá krájet. Současně je však film i únavně nudný. Tři hvězdičky dávám z rozpaků. I'm not going to die. I'm going to live forever until one day I'll wake up and I'll be a turtle. 3) A k tomu ten 30letý k sežrání krásný Johnny Depp. 4) Any reference to Cadillac dealerships or dealers is purely fictional. The Cadillac automobile was selected for the film because it was and continues to represent the epitome of American automobile design. ()

italka63

Ten film byl jako sen. Sen, v němž si uvědomíte, že jednou se budete muset vzbudit, protože ten obyčejný život vás zavolá, ale snění trvá dál. A když přijde realita, je vám nějak teskno. Teskno po nejbližších, které už neuvidíte. Třeba strýček Leo, ten báječný šedesátník, plnící odkaz svého otce a tím je prodávání Cadillaců. A má jeho sen, prodá jich tolik, že se dokáží vyštosovat na měsíc. Axel, ten krásný mladý muž s oříškovýma očima, který se zamiluje do ženy, která by mu mohla být matkou, ženy, kterou Fay vystihla naprosto geniálně. Ona často sní a touží létat. A její nevlastní dcera, milující želvy, která často demonstruje sebevraždy. Ta na elastických punčocháčích byla dokonalá. Pak je tu Axelův bratranec Paul, moc moc touží být hercem a před očima si promítá filmy, jejichž repliky dokonale ovládá. A v domě, ve vyprahlé krajině, kde vítr honí klubka uschlé stepní trávy, si plní sny. Axel jen tak někdy vidí velkou rybu, plující krajinou, protože miluje zimu a klid. A Elain, ta touží létat. Scéna, ve které tohle přání vypráví večer pod stromem u stolu, ta byla dokonalá. Stačila úžasná práce kamery a výkon Faye a vy jste to věděli a viděli, že ano, tahle žena to dokáže... Vynikající hudba a skvělý zážitek, okořeněný humorem, temperamentem, slzami - tak jak to v životě bývá.... ()

genetique

Nebyť ozaj nezmyselných a nesúvisiacich snových „alijašských“ predstáv na začiatku a na konci a keby si trefný humor držal svoje nasadenie počas celého filmu, nie len počas pár scénach, bolo by to skvelé. Takto je to len príjemný, zbytočne dlhý film bez hlbšieho zmyslu a dlhšej existencie. Nebyť Deppa, zostal by mnou nepovšimnutý ušte určite dlhú dobu. 65%. ()

• První verze filmu měla kolem 4 hodin. Emir Kusturica daroval její kopii Deppovi. (Bakllazaan)
  • Natočen byl již roku 1991, ale do kin se dostal až o dva roky později. (Tereza666)
  • Verzia, ktorá bola distribuovaná do európskych kín je o dvadsať minút dlhšia než tá, ktorá bola uvádzaná v USA. [Zdroj: ASFK] (Raccoon.city)

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)

Kusturica a Depp rozpoutají revoluci

Kusturica a Depp rozpoutají revoluci

07.12.2009

Asi ne filmovou (i když, kdo ví?), pouze mexickou. Tu z počátku 20. století. O tom, že Emir Kusturica připravuje film o legendárním banditovi, revolucionáři a lidovém hrdinovi Pancho Villovi, jsme už… (viac)