Ďáblův chlapec

• Japonsko Devilman: Crybaby
Japonsko, 2018, 4 h 12 min (Minutáž: 24–28 min)

Scenár:

Ičiró Ókóči

Kamera:

Tošikazu Kuno

Hudba:

Kensuke Ušio

Kóki Učijama, Ajumu Murase, Rika Nagae, Hitomi Ueda, Cujoši Kojama, Čie Nakamura, Šóta Hajama, Nami Mijahara, Takaaki Torašima, Reimi, Farahnaz Nikray, Júki Šin (viac)

Znovu se probudili démoni a lidstvem zmítají nepokoje. Citlivého démonického chlapce vede do brutální, zvrhlé války proti zlu jeho tajemný přítel Ryo. (Netflix)

moikan

Hudba ma ohromila. Super techno a chorál spolu. Dej bol OK v rámci tradičného zvratu na konci. Trochu to uponáhlali, par dielov naviac by nebolo na škodu. Temné čierne večierky japonskej mládeže Sabath boli prekvapive. Takisto, že sa neda predvidat , co sa vopred stane, je len bod plus. Takze 5 hviezdičiek ()

sdf1

Ze začátku jsem chtěl seriál odsoudit už jen kvůli tomu, že obsahoval enormní množství zbytečných sexuálních scén a animace nebyla nejlepší. Styl animace mě zaujal a rozhodně by mohla být velice zajímavá, pokud by jí bylo ze strany animátorů věnováno více času. Spousta scén však kvůli ní působila dost divně, například běh postav vypadal nepřirozeně a to nezmiňuji běh Devilmana, u kterého jsem si říkal: na co se to vůbec dívám. Animace zaostávala ještě v akčních scénách (například v epizodě 5). Děj se pomalu rozjíždí a začíná být zajímavý spíše až v posledních epizodách. Devátá epizoda opravdu dokáže v divákovi vyvolat emoce a jde za mě o nejlepší epizodu seriálu. Desátá epizoda nebyla už tak dobrá, ale animace v ní vypadala určitě lépe. Ke konci musím zmínit ještě hudbu, která patří mezi dobré stránky seriálu. ()

mikehoblog

Bohužel je zde skvělý námět totálně zabitý tím klasickým anime-zpracováním, které je pro mě téměř nekoukatelné. Postavy se tu totiž chovají buď jako naprostí dementi s vadnou psychikou, nebo jako neuvěřitelné drama queens. Bohužel, na anime si asi nikdy nezvyknu... :( ()

olivertris

Jelikož se jedná o mé první anime, byl jsem ze začátku velice skeptický. Ale když prominu ten "anime" faktor, jedná se o velkolepý a originální příběh, který vás chytí, a pouští postupně až kolem desáté episody. Samozřejmě se na to musím koukat mírně kriticky. jelikož jsem spíše zástupce realistické tvorby. a na pomatené ťamanské omalovánky moc zvyklý nejsem. Zároveň také musím pochválit skvělý soundtrack, který si budu ještě dlouho pískat, velice dobré zpracování a animaci, která je samozřejmě někdy dost "anime", ale kdyby to bylo moc realistické, nemělo by to takový efekt. Velice důležitá část Devilman Crybaby je samozřejmě absence censury, jelikož se to k nám chová jako k dospělým a nenápadně nám dává najevo, že tohle není pohádka jako Pokémon, ale že se jedná o dospělý příběh, který může mít dětský obal. Konec je trochu slabší, ale pro mne je to rozhodně skvělý starter do anime žánru. 10/10. ()

IronicY

Devilman je po hudební stránce skvost. Po obsahové stránce se to už říct nedá. První díl je skvělý rozjezd, ale každou epizodou děj zrychluje své tempo. Ke konci už je znát, že linie je ořezána o hodně věcí, z nich některé mohou být velmi podstatné. Díky tomuto okrouhání, postavy nedostaly tolik času na rozvinutí, kolik by si dle mého zasloužily. ()