Japonsko v 22. storočí. Masane Amaha, jedna z tých, čo prežili katastrofu, ktorá zničila Tokyo, sa stáva poslednou v rade žien nosiacich tajomnú zbraň, v priebehu dejín známu iba ako "Witchblade". Aby ochránila svoje dievčatko, musí sa postaviť najhoršej nočnej more... (miziafca)

Herr_Karotte

Uprime bych tomuto anime dal jen ****, ale myslim, ze je nepravem prehlizeno a podhodnoceno, takze proto je u meho hodnoceni o hvezdicku vic. Jinak bych se rad nejdrive vyjadril ke komentari od Idaho: Anime, ktere maji privlastek Ecchi (nikoliv Hentai) se casto vyznacuji velkymi kozami a jinymi lehce erotickymi prvky. Narozdil od hentai-anime se pribeh ecchi-anime netoci kolem sexu, nybrz si drzi konzistentni dej jako normalni anime. Proto osobne vidim privlastek ecchi pouze jako zpestreni, ktere neni vubec na skodu... a ted uz zpatky k Witchblade: na zacatku to vypada, ze se dej bude tocit jenom kolem prsate carodejnice, ktera nici nadrzene roboty. Nastesti se casem zacne pomalu rozvijet zajimavy pribeh, ktery u konce velice hezky graduje. Mozna jen skoda, ze tato gradace je v 16. a 17. dilu trochu prerusena fillery a trochou sentimentality, ale finalni zapletka opravdu stoji za to. Boje jsou dobre, ale necekejte takovou davku testosteronu jako treba u Berserka. Nicmene se zde setkavame s propracovanou psychologii postav, coz je vlastne hlavni dejova linie. Verim, ze se Witchblade nebude libit vsem, ale doufam, ze vetsina tech, kteri to zhlednou do konce mi daji za pravdu :) Pozn: lze nalezt v uspokojive kvalite na uloz.to ()

Ryuuhei

„Hrdinka, matka, která se se svou dcerou chystá začít nový život v kalamitou zasaženém Tokyu, trpí ztrátou paměti a nic si z doby před neštěstím nepamatuje. Navíc krátce po příjezdu zjišťuje, že disponuje silou, která ji v kritické chvíli promění v běsnící bojovnici lačnící po destrukci.“ Jak tenhle genericky znějící patos mohl dopadnout? Nakonec mě Witchblade dost mile překvapil. Čekal jsem od něj ujetou fantasy úchylárnu, ale namísto toho dostal příběh, co se předně zaměřoval na rodičovství, respektive mateřství. Vztah ústřední matky (Masane) a dcery (Rihoko) fungoval na jedničku, i když měly bizarně převrácené role - zatímco Masane se chovala víceméně jako nezodpovědné děcko, Rihoko za ní dělala prakticky všechno, od nákupů, po vaření. Celkem výkon na teprve šestiletou dívku, nemyslíte? Ale dobře, tuhle absurditu jsem nakonec přijal, jinak se zase tolik dospěle nechovala a dávala ději takový ten naivní, dětský pohled, s kapkou sebepoznání. Masane byla sice za dost hloupou postavu, které bych se v hlavě těžko dohledal mozku přes všechny ty pyliny, ale zase byla přímočará a schopná si pro odpověď na důležité otázky bezostyšně nakráčet i do šéfovy kanceláře. Díky tomu v seriálu nebylo prakticky nic tajemstvím a postupně jsem se dozvěděl všechno bez chození okolo horké kaše - i to, co jsou doopravdy zač X-Cony, tedy napůl stroje a napůl lidi, proti kterým ze začátku byla hrdinka nucena bojovat, aby mohla dál být se svou dcerou a měla zajištěnou ochranu. Tady se i ukázalo, že to nejsou jen vražedné stroje, co oplývají neskutečnou touhou někoho usmrtit, ale samostatně myslící bytosti, které se svému chtíči vraždit občas brání. Škoda, že se na ně děj nezaměřil víc, z tohoto se bývalo dalo těžit, takhle je smázli během jedné, byť silné epizody. Jednotlivé souboje byly jinak relativně krátké, ať ty proti X-Conům, nebo proti ostatním, stejně spoře oděným bojovnicím, využívajícím zkopírovanou technologii Witchbladu - Cloneblade. Žádné vykecávání, žádné umělé zdržování, prostě ihned k věci, šmik šmik, a hotovo. Což mi nevadilo, osobně nejsem fanouškem soubojů a tak mi zaměření seriálu spíš na postavy a jejich osudy silně imponovalo. Technologie Witchbladu/Clonebladu/X-Conů/I-Conů byla podivná a obecně mi přišlo, že se děj nepáral s logikou a stavěl na vytvoření něčeho z ničeho bez bližšího vysvětlení. Dost námětů zde bylo pojato polovičatě a ani to, jak hrdinka ke schopnostem přišla, nebylo zcela vysvětlené - prostě se tak stalo, Witchblade si ji vybral a tím to haslo. Ale je na druhou stranu třeba všechno vědecky podkládat a rozmazávat? Tady to relativně fungovalo i bez toho. Oblíbil jsem si jinak i další postavy a jejich konfrontace, ať to byl na první pohled vážný šéf kladné organizace, tak třeba pro děj dost důležitý soukromý novinář, celé praštěné osazenstvo ústřední kavárny, nebo některé charaktery ze stran záporáků, které postupem času došly aspoň minimálního osobnostního vývoje. Jen mi tu nesedla jistá záporačka v pozdější fázi, které se rozhodli svěřit důležitou technologii i přesto, že to byla evidentní psychopatka. Ale co už. Animace průměrná, takový ten dozvuk počátku milénia, který se moc nepáral s detaily, ale nepoužil za celou dobu ani jedno CGI - tohle musím vyzdvihnout. Anime nakonec nebylo ani zvlášť úchylné. Úchylnou stránku zde zastávaly jen polonahé bojovnice, jejichž brnění odhalovalo veškeré „důležité“ partie, nebo perverzní děda, který se přímo vyžíval v obdivování ženské krásy. Ale jinak žádné zbytečné scénky navíc, žádné ecchi, prostě normální anime, které se zaměřovalo jen na to podstatné. Celkově bych neřekl, jak mi celý seriál už po pár epizodách sedne. Ačkoliv není kdovíjak do hloubky promyšlený, ani geniální a je vystaven na nesmyslné technologii, mě zkrátka bavil, přišel mi velice sympatický, těšil jsem se na každý další díl a doufal, že všechno v ději nakonec dopadne dobře. 7/10 a jedna hvězda navrch za dobrý požitek. () (menej) (viac)

Idaho

Pro nadržené fanoušky velkých koz a dalších fanservisových lahůdek je tento seriál jako dělaný. Dobré anime však raději hledejte jinde. ()