Mladá žena s amnézií hraje klíčovou roli v případu nezvěstné osoby. Pokud chce ale očistit své jméno, bude si muset vzpomenout. (Netflix)

Franc1s

Takový to klasický příběhový klišé. Ženská(Mia) má autonehodu u které ztratí paměť, ztratí práci, v rodině to zrovna taky neklape a zavřou ji do Bílé Vody (blázince), k tomu ji ještě vyšetřuje policajt co má jít do důchodu, protože viděla jako poslední jednoho chlápka co zmizel a ten ztracenej je policajtův syn. Jenže je to vyprávěno z hlavy Mie, co má paměť na kaši a pamatuje si velký prd. Někdy si na něco vzpomene, jindy díky stresu zase nějakou vzpomínku zapomene nebo neví jestli sen je vzpomínka, či jen sen. Takže nikdy nevíš, co vlastně víš :) Povedli se i hororové scénky a lekačky, někdy i lepší jak ve filmu. Objevuje se tady vlastně jen 6-7 postav, některé mají spojení se zmizením, další pár skrytých tajemství.. Byla radost sledovat, spojovat ty vzpomínky do kupy, vymýšlet, domýšlet co/kdo/jak/kde, až to všechno v posledním díle zaklaplo do sebe a vysvětlilo se. Atmosféra, někdy až hororová s červeným pískem, palec hore. Rozhodně ani nevím jestli jsem někdy nějaký pořádný seriál z Belgie viděl, ale tenhle se jim povedl. Určitě stojí za kouknutí!!! 8,5/10 ()

warrenur

Hoci su herci uveritelni, holandstina celkom prijemna a hlavna predstavitelka velmi sympaticka, prve diely su dost "vatove" a obcas dost naivne. Vztahovka schvalne obcas matie a nezmyselne pasaze su potom vysvetlene az v zaverecnom dieli. Zato psychologicka linia manzelky je vyborna. Pribeh vo svojom vyusteni speje dost "sroubovane". Mierny nadpriemer. Ten zaver ma nedostal, hoci ma potesilo, ako nam ponukali viacerych "podozrivych". 65%. ()

*CARNIFEX*

Dovolím si (opäť) oponovať. Nie poslednou časťou, ale už predposlednou, sa naštrbuje celkový dojem, z tohto inak výborného, psychologického thrilleru. Fakt som sklamaný, lebo úvodný "nášlap", je viac než slušnou záležitosťou. "Twisty" v závere mi nijak nevadia, no rozuzlenie - To už je "SILNÁ KÁVA" aj na mňa. Neskutočne to "uzemnilo". ()

vnimatkrasu

Byla by děsná škoda brát Tabula Rasa jen jako jednu z dalších evropskejch kriminálek. Je totiž vizuálně přenádherná, plná atraktivních idejí a hlavně valí solidním tempem od jednoho cliffhangeru k druhýmu. Rozuzlení je samo trochu sporný. Já však adoruju vyprávění motivující k druhýmu zhlédnutí a Veerle Baetens, která tu zmatenou polohu dává úplně mocně. ()

Rockerman

Úplně dokonalé to není, má to několik logických nesrovnalostí, ale dávám za 5! Od prvního dílu mě to chytlo a nepustilo až do konce. Zpočátku nepřehledný, lehce hororem líznutý děj se pomalu začíná skládat, jako mozaika až do finále, kdy všechno do sebe zapadne. Jistě, Mieyna diagnóza dává možnosti k velkým zvratům a tvůrci toho bohatě využívají (v poslední části až moc). Právě poslední dovysvětlovací - Saw díl je hodně překombinovaný. Jenže zážitek z celé série je natolik silný, že i toto odpouštím. P.S. O trpký humor se tu stará pyroman Vronsky, ten se mi moc líbil. ()