Hagazussa

(festivalový názov)
  • Česko Prokletí čarodějnice (festivalový názov) (viac)

Alpy. 15. storočie. Mladé dievča Albrun žije so svojou matkou v zrube hlboko v horách. Matka ochorie a začnú sa diať zvláštne veci. Napokon zomrie. Malá Albrun zostáva sama. O 15 rokov neskôr žije Albrun na samote s malou dcérou. Občas sa u nej zastaví na prvý pohľad milá dedinčanka Swinda. Povery a paranoja však majú ohromnú, deštruktívnu moc. (MFF Cinematik Piešťany)

ScarPoul

Niektoré huby sa skrátka nejedia. Každopádne vizuálna žranica, ktorá veľmi pekne dáva do kontrastu krásu a veľkoleposť prírody s nepríjemnými prvkami prezentované cez ľudí, čo v nej žijú. Ťahavá hudba, symbolizmus a prepadanie do temnoty )v tom metafyzickom aspekte) funguje perfektne. Rovnako aj hlavná hrdinka, ktorá blúdi a preklína ( kto by to bol povedal že mŕtvy potkan pohodený do rieky a ešte k tomu očúraný, dokáže spraviť takú galibu). Viac významové a na interpretáciu pomerne otvorené dielo, ktoré mi kazí v zásade jeden jediný aspekt. Nehovorí to nič nové. Neprezentuje to nič nové. Je to len ukážka vizuálne krásnych scén v ktorých sa sem tam objaví niečo fest nepríjemné. Určite som rád, že som to videl a som zvedavý na režisérovu ďalšiu tvorbu, ale k tomuto sa asi nemám veľmi potrebu vracať. Myšlienka, že na samote u lesa človeku dobre jebe, mi totiž príde pomerne známa na to, aby ma v tomto departmente ešte niečím prekvapila. ()

kaylin

Rakousko-německý horor „Prokletí čarodějnice“ je rozhodně atmosférický snímek, ale díky tomu, jaké bylo zvoleno tempo, jsem měl pocit, že stejně dochází k rozmělňování atmosféry a nakonec jsou zde hlavně divné obrazy toho, jak se žije na samotě a jak skoro nikdo nemluví. Nemůžu si pomoct, ale na mě film „Prokletí čarodějnice“ prostě nedokázal zapůsobit tak, jak by asi měl. ()

raimi

Rádobyartová humusárna od německy hovořících dekadentních pseudoumělců. Můžete v HD obdivovat každičký detail nádherného akné na ohyzdných tvářích psychicky narušených podivínek, které sáhodlouze čumí do "někam". Nebo se kochat nekonečným množstvím dlouhatánských záběrů, monotónním ambientním hučením, a vychutnávat si třeba zoofilní masturbaci. Po hodině jsem si krátil čas do konce brouzdáním na telefonu, takže jestli tam byla nějaká atmosféra, u mě to vzala oklikou. Ale všechno zlý je k něčemu dobrý- zase mám místo na disku, jupí! ()

dubinak

The Witch je proti tomuhle Need4Speed, ale myslím si, že účel tenhle kousek splnil. Je to příjemně jiné, atmosferické, pocitové a když si to najde správného diváka, věřím, že se to dočká i vřelého ocenění. Mně osobně tohle pojetí nevadilo vůbec, jsem zvyklá na pomalé tempo a nevadí mi ho vyhledávat. Dějově je to sice prázdné v porovnání s The Witch, ale určitých nepříjemných a občas i nechutných scén se dočkáme, jen jsou prostě umělečtěji pojaté. Celé je to založené spíše na lyrice a titulkáři si s tímhle moc práce dávat nemuseli. Pochopím negativní ohlasy, ale když se té formě zkrátka dobrovolně poddáte, nemůže vás to úplně zklamat, protože některé výjevy stojí fakt za to a ne jednou jsem měla špatný pocit z toho, co vidím. Posílám do Německa (!) krásné velké tři hvězdy. ()

mickyreed

Určitě bych vyzdvihl kameru - spousta záběrů, lokality a práce s osvětlením byla pastva pro oči. Naproti tomu pár odporně creepy scén, který mi málem svíraly žaludek. Avšak nebyly podány nijak tajemně a nebyly ani tak početné, aby se dalo mluvit o hororu. Celkové divná atmoška spojená se sporým dějem byla spíše utahaná a nudná než děsivá a horová. ()

navorski

Moc se libil minimalismus, ale chybel tomu nejaky vetsi obsah, napeti, smysl.... Na tu stopaz se tam toho mohlo stat o malinko vic zajimaveho. ()

Warhorr

Kdyby si něco takového vzal do parády Terrence Malick, asi bych moc udiven nebyl. Rovnou říkám, že tento snímek nebude pro každého a po dvaceti minutách jej spoustu lidí bude chtít vypnout. Mám z toho pořád rozporuplný pocity, podobně jako u Eggersove The Witch. Ano, vizuál a atmosféra tu taktéž bijou do očí, zasněžené hory a pláně, pochmurný les, střídání ročních období, středověk, perfektní. Nečekejte tady žádné lekačky nebo vraždění. Mluví se tu zcela minimálně a režisér se zaměřuje detaily a snaží se s tím pohrát jak se dá. Jsou tu asi dvě, možná tři scény, u kterých bych nedoporučoval mít v puse sousto jídla. Celkově je to náročnější podíváná a jak jsem nastínil, ne každý to vydrží. Divák bude muset chápat souvislosti a nahlídnout krapet za oponu aby mu vše dávalo smysl. Netvrdím, že je to nějak vyloženě špatný, jen bych si přál aby si to vzal do rukou někdo zkušenější a dal tomu trochu jiný směr. ()

Extrakritik

Nejedná se o horor.Film je dost pomalý,takže chápu nízké hodnocení.Skoro se tam nemluví,takže se na film můžete podívat i bez itulků.Slabší 3 hvězdičky. ()

ink flo

Pomalostí i cykličností takovej pustej drone horror s krásnou kamerou. Paradoxně ačkoliv se mi The Witch líbila asi o trochu víc, tak tohle zasáhlo hlouběji. Ve Witch bylo to zlo ještě lehce poetický, tady už jen čiré šílenství.... ()

Ben Nevis

Film, který neví, čím chce být. Asi bych se měla vyhýbat všemu, co má v obsahu slovíčko "fest". Na horor je to moc pomalé a málo explicitní. Na druhou stranu na film je to příliš podrobné a některé věci jsem vidět nemusela. Spoustu věcí si musíme domýšlet. Hlavní hrdinka je navíc nesympatická a divák by si obvykle neměl přát, aby hrdinka shořela na hranici ASAP. Jediné působivé obrazy jsou zasněžené vrcholky velehor. ()

JB2203

Zážitek čistě audiovizuální. Spíše nežli filmový příběh, pocitový videoart. A záhodno zdůraznit: veskrze povedený. Jdete do kina a skončíte na výstavě. Leckoho to může nas*rat, no já byl nadmíru spokojen. Režisérovi se zde totiž navzdory tvůrčímu mládí podařilo bezpečně překročit onu zrádnou hranici mezi prázdnou artovou pózou a filmovým uměním. Závěrem varování: citlivější povahy se během sledování mohou dočkat velice nepříjemných úzkostných stavů. ()

KUFI

Artovejsi a o dost slabsi VVitch. Od dob BW jsou carodejnice a lesy moje nejoblibenejsi hororovy tema, ale tohle az na par peknych zaberu evropskyho lesa a docela pohlednou herecku za moc nestoji. Dlouho sem premejslel jakou reci to tam vlastne mluvi. Ackoliv nemecky docela umim, tak sem tomu skoro nerozumel. Kuprikladu "Mir auch" vysloveny jako "Mija" sem nepobiral. Prislo mi to jako mix svedstiny a nemciny a pak sem se docet, ze to je nejakej rakouskej dialekt.. tohle ma s VVitch taky spolecny, tam mluvily pro zmenu nejakou anglosaskou hatmatilkou. ()

helraiser

Strašně těžko se o tom něco píše, ono totiž ani nemá v podstatě žádný děj. Je to cosi čarodějnického, ale hlavně s neskutečnou atmosférou a ty záběry jsou neskutečný. ()

Ondr@932

Hodně pomalé, tíživé spíše psychologické drama než horor. Skvělý režisérský počin a skvělý výkon ústřední postavy! Dále bych ještě ocenil výběr lokace, krásné hory, lesy, které se k čarodějnickému dramatu více než hodí! A na závěr tam byla naprosto perfektní, podmanivá a atmosférická hudba! Jako výtku vidím, že je to až přes příliš pomalé, zkrátil bych aspoň tak o 15 minut stopáž. Je to lepší než konkurenční slovenský horor Světlonoc (2022) a slabší než americký biják Čarodějnice (2015). Lehce sem přimouřil oko, protože mám pro čarodějnické horory slabost, jinak je to spíše na lepší 3*... 7/10 ()

mira.l odpad!

Tenhle nesmysl měl jednu jedinou světlou stránku. Pár krásných záběrů na horské velikány a pár záběrů na nádherně zelené, až na zem zavětvené horské smrky (aneb tak nějak to asi vypadalo na Šumavě před kůrovcem). Ale jinak prakticky nekoukatelné. Kdyby se vystříhaly záběry, kde se nic neděje, nemělo by to hodinu čtyřicet, ale s bídou těch 40 minut, a to by většina z toho byly krajinky. Co tím vlastně autoři chtěli světu sdělit?? ()