K smíchu

USA, (2018–2020), 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvorcovia:

Dave Holstein

Hudba:

David Wingo

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park (viac)

Jim Carrey hraje v tomto komediálním seriálu Jeffa, jehož alter ego Mr. Pickles je ikonou dětské televizní zábavy, vzorem laskavosti a moudrosti pro vnímavé mladé mozečky a rodiče, kteří s ním vyrostli. Jeffovi se tak na silné značce podařilo vybudovat úspěšné mnohamilionové impérium. Když se však jeho rodina – manželka, dva synové, sestra a otec – začne postupně rozpadat, Jeffův život má k pohádce daleko. Zbožňovaná celebrita se rázem ocitne v krizi, kterou nedokáže zvládnout. Následkem toho začne tenhle dobrák v krutém světě pomalu přicházet o zdravý rozum, což je sice legrační, ale současně velmi skličující. (HBO Europe)

stret

Zaujímavá záležitosť, ktorá si udržiava moju pozornosť. Samozrejme, že to je aj komédia. Keď Jeff nazval nového partnera svojej ženy "mega péčkom", smial som sa 5 minút - len teda bolo treba sledovať seriál pozorne - vnímať súvislosti, a v prvých minútach seriálu pochopiť, že nejde o bláznivú komédiu ale o čistú vzťahovku. Carrey dlhodobo smeroval k vážnejším postavám. Kto ale Carreyho vníma len cez film Maska a Zvierací detektív, pre toho tento inteligentný seriál nie je určený. ()

Charliesed

Citlivý, témata jsou hodně osobní a humor je přímý a nebere si moc servítky. Protože ty postavy leccos vědí o životě, zejména Jeff má v hlavě utvořené hodnoty a má nastavené priority. Tvůrci si jsou vědomi sociálních či psychologických problémů a vkládají to do seriálu, a tak můžou šokovat přímým přístupem postav a jejich chováním. Jeff je velice sympatická postava. Jeho nekonvenční způsob života a to, co řeší, se snahou o zachování se co nejlépe je mi osobní, a proto mě to oslovilo. I když se tak snaží, věci se mu nedaří a na to je tu důraz. Řeší se tu spousta témat, základních o životě a přichází se tu s různými názory a myšlenkami. Jsem rád za tento seriál, myslím, že jsem jeho cílová skupina, zanechal na mě dojem. ()