K smíchu - Série 1

(séria)

hrumsrt

Spojení Michel Gondry a Jim Carrey se vrací po 14 letech a pro oba překvapivě rovnou v seriálové podobě.. Jim Carrey jako další komediální figurka, tentokrát Jeff aka Mr. Pickles, který jako hvězda dětského pořadu vnukává divákovi vlastní melancholickou představu o světě kolem. Na hraně deprese a bizarního humoru, který sžírá všechny zúčastněné se představuje úsek života televizního baviče, který se vyrovnává s aktuální těžkostí svého života a možná úplně poprvé objevuje sám sebe.. Velmi složitě uchopitelná látka, kterou si ale tak rychle zamilujete, až nevěřím, že to není přímo z Jimova života (možná pokud něco víte o jeho osobním životě, pochopíte, proč je pro něj ten příběh možná osobnější, než by se mohlo zdát).. K smíchu je nádherný odlesk na vlastní reflexi života, v níž se chvíli smějete, pak zase smutníte a tak dále.. Absurdní, hloubavé, podmanivé, prostě Gondry prostě Kidding! 90% ()

honajz2

Jak jaká epizoda, ale celkový koncept drží pohromadě a rozhodně má co nabídnout, jen by bylo dobré, kdyby drtivou většinu epizod točil Gondry, protože ten přesně ví, jakou náladu tomu námětu dát. Ostatní se to snaží dodržet, ale nemají na něj. Jak moc se to podepíše na druhé sérii však zjistit chci. Podrobněji u jednotlivých epizod. Slabé 4* ()

BoredSeal

Temný cynický, ale přitom často strašlivě lidský seriál. Obsazením Jima Carreyho do hlavní role (a snad i napsáním té role pro něj) se autorům podařil skvělý efekt, protože Carrey skvěle umí nakombinovat pomalu se hroutící nešťastnou postavu s velmi černým humorem. Je radost vidět, že dostal po delší době příležitost si zahrát v něčem lepším, ovšem pochvalu si zaslouží všichni herci, ať už je to sympaťák anesteziolog nebo Picklesova sestra. Seriál má pečlivou výpravu, všechny prvky pořadu Maňásků jsou vybroušeny k dokonalosti. Od přítomnosti Gondryho na režijním postu jsem čekal minimálně nápaditou kameru a nápadivost a jsem příjemně zaskočen jejich množstvím. Některé nápady, scény nebo rovnou celé díly jsou kouzelné, ať se jedná o romantické bruslení, komunikace přes maňásky nebo působivě nasnímané líbačky a milostné scény obou párů. Ještě do osmého dílu jsem si říkal, že si takový provokativní seriál si zaslouží plné hodnocení, ale pak se s blížícím se závěrem série objevila vata v podobě otravného flashbackového dílu a scénáristická bezradnost. Z pana Picklese, celou dobu sympatické postavy, se ke konci kvůli klasické otevřené závěrečné epizodě stává otravný svatoušek a psychopat. ()

catt

Víceméně souhlasím s tím, co na psal scroochy - zahrané je to dobře, scénář je vtipný, musím ocenit s jakou pečlivostí stvořili tvůrci Picklebarrell falls, dětské písničky a celý cirkus o kolo. Kurňa to muselo dát práce, ale přitom je to hrozná blbost, která má nějaké pozitivní momenty. Hodnocením je to spíš na 2 hvězdičky, ale když to srovnám s českými seriály, tak je to vlastně geniální. ()

Brooks

Seriál kryštalicky "gondryovský", v dobrom zmysle slova. Hravý, imaginatívny, nepredvídateľný, ale aj krutý, ostrý a boľavý. A hoci rozpráva prevažne o vážnych veciach, je príjemne odľahčený, plný absurdného, čierneho humoru a nezabúda ani na jemnú satiru televíznych show pre deti. Fajnšmekrov naviac poteší aj zopár pozoruhodných režijných vychytávok (scéna zo Shaininho bytu točená na jeden záber). Nie je to Carreyho one-man show (Langella a Catherine Keener sú tiež skvelí a ich postavy prekvapivo nosné), ale Carreyho najlepšia úloha od roku 2004 určite. Nie však pre fanatických vyznávačov jeho komediálnych klasík. Jim tu podáva tlmený, čisto na serióznom herectve založený výkon, oprostený od agresívnej komiky, ktorá ho preslávila. Do druhej série pôjdem, je to predsa len niečo iné, nové a kvalitné. ()

• V epizodě se nachází scéna přetváření obývacího pokoje jedné z postav. Celá scéna byla vytvořena na jeden záběr. (Scelleton)