Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

Torgal

Nastolená téma výborná, ale prístup tvorcov filmu k nej už je trochu problematický. Vravia vlastne, že strata súkromia a neustála kontrola každého je dobrá, ale musí byť naozaj nonstop a týkať sa všetkých. No poteš koště. Z toho vyplýva aj ďalší problém, a síce to, že film akosi končí v okamihu, kedy by malo logicky prísť ku kritike tohto šialeného orwellovského systému. Za podnetnú tému a sympatickú Emmu Watson ale tento film určite stojí za pozornosť. 7-/10 ()

papaguy

Mno. Asi pošlu tvůrcům The Circle pár mračounů. Hanks, Watson a Ponsoldt se asi výborně bavili (přidat mezi komedie, prosím), ale divák se už bavil méně. Kdyby Mae skončila někde ve sklepě s pytlem na hlavě a z jejích rodičů by zbyly jen algoritmy rozdávající úsměvy odkudsi z cloudu, dá tomu většina diváků pět hvězd, vč. mě. Ale takhle musí stačit nanejvýše usmolené čtyři. I přes problémy, které film má, pro dnešní mladý, kterým internet koluje snad už i v DNA, snídají Instgrm, obědvají Tiktok a večeří Twitch, to plní jistou edukativní funkci... A nelze pominout skvěle rozehranou ironickou parafázi na motivační a marketingové žvásty pronášené na korporátních HR meetincích pro blaho komunity, demokracie a veškerenstva (jak jinak). A komplexně načrtnutou digitální totalitu - intenzivně budovanou shora i sdola a podporovanou užitečnými idioty. V té už ale tak napůl žijeme. ()

Vabr

Film tedy dost podprůměrný a hloupoučký a to jsem teda moc neočekával. Emma Watson je taková zezačátku maková, nijak zvlášť výrazná. Táta na invalidním vozíku má asi vzbudit nějaký soucit k hlavní představitelce, ale marně. Po nástupu do Circlu vše vypadá jak z typického hipster IT světa. Má tom svoji BFF Amy od Pána času a potká tam plno jiných trotlů. Zprvu ve firmě musí Emča dělat práci, kterou nikdo jiný nechce - pomáhat kriplům přes internet - operátorku. Poté jí Tom Hanks ,,otevře'' oči a z Emmy se stane taková malá komunistka. Vypustí na veřejnost svůj celý život, ztrapní rodiče, hodí do depky svou BFF, zatkne vražedkyni, dostane povýšení a tak trochu zabije svého kamaráda. Nechci spoilerovat :D. Postava zakladatele Circlu (černoch) je zbytečná a Emmě vůbec nepomůže a nepromluví té komunistce do duše. Ten komunismus, který tu tak často zmiňuju nemá tak daleko od celého filmu a jeho ději, opravdu jsem si na něj několikrát při sledování filmu vzpomněl :D. A k tomu ten konec tomu nasadí pořádnou třešničku na dortu. Fakt nereálná sračka s hloupou Emmou Watson, která by měla raději zůstat u čar a kozel, nebo ne, raději jen u těch čar. VYHODNOCENÍ: EMMA WATSON MĚLA RADĚJI CHODIT NA NĚJAKOU OPRAVDOVOU HERECKOU ŠKOLU NEŽ DO BRADAVIC!!! ()

FilipStinef

Je mi naprosto jasné, co bylo myšlenkou tohoto filmu. Ta je ovšem ale zabalena do bizarní a nudné zápletky se směšnými dialogy. Říkal jsem si, že bude mít cenu se na The Circle podívat aspoň kvůli dvěma hlavním představitelům, problém je, že byť se na Emmu Watson pěkně dívá, v některých místech mi vyloženě vadila, a co se týče Toma Hankse, ten se ve filmu ve výsledku objevuje poměrně málo a jeho postava není nijak zajímavá. To nejzajímavější, co od jeho postavy uslyšíme, jsou totiž trapné vtipy na pódiu technologických konferencí doprovázené nepochopitelnými reakcemi publika (wooooow, yeeeeees, whoooooo). Jednoduše zklamání. ()

Dimo

Šíleně promarněná příležitost. Škoda, tak hluboký zklamání jsem nečekal. Plynutí je uzívaný a vypadá to, že herci dostali málo zaplaceno a na protest odmítají hrát. :-/ ()

geek.ondra

Má to dobrou myšlenku a kdyby si to vzal na starost áčkový tvůrce tak by to mohlo mít i nějaké ambice. Ponsoldt na to ale bohužel nemá a servíruje pouze průměrnou slátaninu kterou aspoň trochu zachraňuje snaživý Hanks ale zpátky ke dnu ji zase táhne naprosto příšerná Watson která by už nikdy neměla v ničem hrát. Celkem škoda ()

Patrik200s

Sorry Emča ale viac sa ti hodila do ručičky tá kúzelná palička. Nebyť overenej značky Hanksa tento film je v mojich očiach na úrovni Krtkovej nory v okrese Dunajskej stredy. Možno to však považovať za malé nastavenie zrkadla v zmysle obetovania súkromia za pohodlie. ()

Mitisko

Odporný film s odpornou hlavní postavou a s nejodpornější hlavní myšlenkou. Už vidím že přesně sem směřujeme, soukromí bude pro budoucí generace neznámí pojem... Lituji lidi které se teď rodí, budou mít peklo na zemi... ()

Kingjiri

Hlavní lákadla v podobě obsazení Emmy Wason a Toma Hanksa fungujou vcelku obstojně (ačkoliv se Hanks objevují spíš sporadicky). O poznání míń už funguje příběh na způsob "velkýho bratra", jehož zvraty i závěr lze bez větších problémů odhalit dřív, než by bylo záhodno. Nuda jasně převládá nad napětim a jedinym výraznějšim plusem je už zmíněnej casting, dvě silnější hvězdy. ()

BDMarty007

Je určitě dobré, že tenhle film vůbec vzniknul, možná to mnoha lidem pomůže trochu pochopit úskalí technologií, které čím dále více zasahují do našich životů. Bohužel ale film má řadu nedostatků. Velmi často je až příliš okaté o co jde a o co půjde, postavy jsou velice černobílé... je to prostě trochu primitivní anti-agitka. Začíná to scénou prvního setkání hlavní hrdinky s lidmi s HR. V tu chvíli jsem zíral s otevřenou pusou, to bylo jak z hodně špatné české komedie. Navíc ono to ve skutečnosti tak černobílé nebývá a cesta do pekel je často vedena původně ušlechtilými úmysly. Námět a poselství jsou zajímavé, filmařina podprůměrná. ()

Likan7

Chybí mi tam dobrých 30 minut filmu. Nerozumím proč to režisér takhle utnul, když začínalo s přehledem to nejlepší. Film je ale jinak celkem trefným zrcadlem dnešní společnosti, která musí být online. Po stránce filozofické je to fakt zajímavý film, u kterého jsem se několikrát musel zamyslet a říct si: "Nojo, ono to však ale takhle fakt funguje a asi fungovat bude." A šel mi z toho celkem mráz. Pokud ale The Circle budu brát čistě jako film s příběhem, má takový díry, že by se i ementál za to nestyděl. Nepochopil jsem proč Emma dělal druhou hodinu to, co dělala, když jí to vlastně bylo proti srsti. Nepochopil jsem postavu Johna Boyegy a přišlo mi úsměvný, jakým způsobem se společnost dostává k absolutní moci. Celé to je ale zabalené do dostatečně moderního a vizuálně pěknýho střihu, že jsem si tyhle nedostatky uvědomil až po skončení filmu. Takže rada? Pokud vypnete mozek a přijmete ten fakt, že by to takhle jednoduše asi nešlo, nebude Vás The Circle nudit, jen budete na konci rozmrzelý jako já, že Vám to takhle utli :-) . ()

Psycho.R

Stejně jako Kolonie s Emma Watson. Téma, z kterého se dá hodně vyždímat, ale nakonec z toho zůstane mainstream bez jakékoli snahy o pointu, morálního rozporu či snahy o zamyšlení. ()

Tamten

Poslední dobou relativně časté téma, které je tentokrát velmi špatně zpracované. Hlavní hrdinka vypadá, že si něco myslí, ale chová se naprosto opačně a nelogicky. Závěr filmu pak je nijaký, nejasný a spíše nelogický. ()

bearmeedek

Pokud bylo záměrem varovat nastupující generace před totální ztrátou soukromí, tak dobrý. Ale to si z toho stejně nikdo nevezme. Naopak, jak je i vidno, většině se prostředí strašně moc líbilo, tak ať se dál uspokojují sdílením sebe a všeho na "sítích". I hlavní postava Mae si od naivního nadšení prošla až k tragické ztrátě přítele, na týden zaváhala nad smyslem Circle a co z toho vyvodila na závěr? Zůstala v rozjetém rychlíku s tím, že dál bude páchat veřejné dobro a právě ona bude tuhle pakárnu směrovat k dalším, lepším zítřkům. Když pominu trapný konec a nikoliv špatné herectví Emmy W., tak mohu jen konstatovat, že mě film dost nudil a dokoukat mě nutila jen myšlenka, že i špatné filmy potřebují hodnotit. ()

klasik79

No tak jsem si trochu ublinknul. Bojim,bojim, že už to tak funguje. Myšlenka, že budou všichni na jedný soc.síti a všechno bude veřejné a super je hezká jako komunismus, ale víme že to prostě fungovat nemůže a nebude a hrůza co nás čeká a nemine. brrrr ()

Shaleman

Vizionářská záležitost, která klesá a padá s jednoduchým a naivním podáním tvůrců. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že jsem pouho pouhý idiot, který nemá nic lepšího na práci, než viset na dilinkovi s jedničkama kozama, co svůj herecký um zanechal(a) v Bradavicích. To tak hold končí, když film píšou čtyřicátníci od Fejzbůku. Nefungovalo by to ani před xx lety, kdy byl fejzbůček jen důvod k masturbaci IT anarchistů a nám nezbývalo, než se v blažené nevědomosti izolovaného soukromí řezat klackama v lese po hlavě. ()

LordMysti

Jedině Emma to zachraňuje. Hlavní myšlenka je jasná - poukázat na současnou moc nadnárodních korporací a na ztrátu soukromí. Bohužel to, jak extrémně naivním způsobem je to podáno hodně bolí. I v hodně teoretické rovině nesmysl střídá ještě větší nesmysl. Nelogické a hloupé chování hlavních postav není dostatečně vysvětleno - kvůli pár pozlátkům se z hlavní postavy stává rovnou fanatik a taktéž se obratem mění o 180 stupňů a to bez pokusu "udělat to dobře", když se o to celý film Emma snažila. Nebudu zde zmiňovat že svět se řítí úplně opačným směrem, např. GDPR. Takže ne, z tohoto opravdu strach nemám. ()

E lan

Velmi nedotažený až nesmyslný scénář. Námět a jerecké obsazení je v pořádku, první půlka docela namlsá, ale o to strmější je závěrečný sešup. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců