Vražda v Orient exprese

• Česko Vražda v Orient expresu (viac)

To, čo začína ako luxusná jazda vlakom z Istanbulu do Londýna, sa rýchlo premení na jeden z najnapínavejších a najzáhadnejších detektívnych príbehov, aký bol kedy vyrozprávaný. Predloha Agathy Christie opisuje osudy trinástich pasažierov uviaznutých v luxusnom vlaku Orient exprese kdesi v snehových závejoch na Balkáne. V okamihu, keď vo vlaku dôjde k záhadnej vražde amerického obchodníka, každý z nich sa stáva podozrivým. Vo vlaku našťastie nechýba jeden neobyčajný Belgičan s veľkým fúzami a dokonale pracujúcimi šedými mozgovými bunkami. A práve tento najslávnejší detektív na svete, Hercule Poirot, musí pretekať s časom, aby vyriešil smrtiacu hádanku skôr, než neznámy vrah znovu udrie. (Cinemart SK)

Emílio

Americký farebný film o "muži, kterému všichni lhali" natočený na motívy Cimrmanovej hry Hodina pravdy, ktorý sa predlohe bohužial nevyrovná. ()

wanry02

Velmi zajímavě zpracováný snímek kde exceluje jak v režisérském tak v hereckém podání Kenneth Branagh a samozřejmě nezahálejí ani ostatní slavní herci. Začátek filmu je pozvolný a film se pořádně rozjede v polovině a kdyby nezvolnil ve finále tak by z toho bylo pět hvězd. 75% ()

TinyMartina

Záběry nádherné, "nový" Poirot taky v pohodě. Jen je to zbytečně zmatené a místy uspěchané, přitom je tam mnoho scén, které tam vůbec nemusely být. ()

Facerr

Moment, na kterej koukám s otevřenou pusou u Sherlocka tak dvacetkrát během jednoho dílu, přišel v případě vyšetřování Poirota tak dvakrát. Jednou z toho to bylo díky jeho vychytanýmu kníru. Agatha Christie je sice klasika, ale za mě je to hlavně klasika anglické topornosti. Celé odhalení docela ok, ale čekání na to bylo hrozně utahaný. ()

Allgreen

Kenneth Branagh sa vyzná, to sa musí uznať. Obsadenie zaujímavé, výprava pekná a príbeh samozrejme už známy no i tak veľmi dobre poňatý. ()

Mograine

Nejsem žádný fanušek Erküla, ale ten snímek vypadal, že by mohl být průlomem ve vyprávění příběhů našeho oblíbeného detektiva. Pokud bysme se měli držet předlohy tak by film na stokoule nemohl být tak dobrý a tak Kenneth znásilnil předlohu a z obtloustlého, fúzatého trpaslíka udělal vysokého, dobře stavěného elegána a naprosto dokonalým přízvukem. Sice si pod nos nalepil vskutku obskurní jitrnici, to mu ovšem nikterak neubírá na šarmu a důstojnosti. Celkově film působí velmi svižně, elegantně a důftipně. Herecké obsazení myslím není třeba komentovat, jedná o holyúdskou smetánku vyjma pár jedinců, kteří předvedli opravdu parádní výkon. Kenneth ovšem předvedl opravdu herecký spektákl. Mám i nějaké výhrady a to kvůli scénáři, který občas působil trochu děravě a místy nudně. Vcelku se jedná o parádní filmek, který velmi nadchne a dopuručuji na večerní pohodku s pivíčkem a kuřbou. ()

Stib.Tereza

Mrzí mě to, ale po druhém zhlédnutí musím dát jen tři. Příjde mi to celé prostě moc. Moc velkých herců, kteří nemají vlastně ani možnost se pořádně předvést, a snaží se maximálně zapůsobit i v těch pár dialozích, což na mě ve finále působí jako přehrávání. Jediný, kdo tam má opravdu prostor je Kenneth, a ten mě baví moc, jako herec i jako režisér. Předlohu jsem nečetla, ani neviděla dřívější zpracování, čekala jsem teda, že mě to chytne, ta zápletka aspoň, ale spíš ne. Zkrátka hezky natočené, ale poměrně nuda. ()

Stanmi

Luxusní vlak známý jako Orient Express právě vyjíždí z Istanbulu a jedním z cestujících je i slavný belgický detektiv Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Během cesty Poirota osloví pochybný obchodník s uměním Ratchett (Johnny Depp), který se detektivovi svěří, že mu někdo usiluje o život a nabídne mu velký obnos peněz za ochranu, Poirot rezolutně odmítne. Druhý den je Ratchett nalezen mrtvý ve svém kupé a vše nasvědčuje tomu, že vrahem je jeden z cestujících… Puntičkářský detektiv Hercule Poirot, kterého vymyslela královna detektivek Agatha Christie, je sice známý především díky úspěšnému seriálu (a následujícím televizním filmům), kde jej mistrně ztvárnil David Suchet, ale ani na filmovém plátně není žádným nováčkem. Koneckonců právě Vražda v Orient Expresu se dočkala výborné adaptace v roce 1974, kde se objevilo hvězdné obsazení v čele s Albertem Finneym v roli Poirota. Ale od té doby už uplynulo hodně vody, takže tady máme zbrusu novou verzi. Tu si vzal na starost sám Kenneth Branagh, který si své dítko chtěl ohlídat, proto se rovnou obsadil i do role samotného Poirota a kolem sebe sestavil zajímavou hereckou sestavu, kde nechybí tradiční britší herci jako Derek Jacobi a Judi Dench, osvědčená jména jako Johnny Depp, Penélope Cruz či Michelle Pfeiffer nebo nastupující herecká generace v podání Daisy Ridley nebo Joshe Gada. Jasně obsazení původní verze bylo asi ještě hvězdnější, ale i tak je to velice kvalitní a lákavé herecké obsazení. Kenneth pochopitelně k tomuto majstrštyku paní Christie přistoupil s úctou, takže samotný příběh je až na pár kosmetických úprav prakticky nezměněn. To samotný Poirot, kterého si dnes už asi všichni představujeme jako Davida Sucheta, doznal také několika změn, jeho knír je vpravdě monumentální, ale především je více akční a možná trochu překvapivě i vtipnější a zábavnější, takže Kenneth rozhodně nezklamal, navíc opět ukázal svůj cit pro jazyky. Na začátku filmu sice až paroduje Poirotův pověstný smysl pro symetrii, ale závěrečné odhalení pachatele je zcela v Kennethově režii (a to před i za kamerou). Ale prakticky všichni herci své party zvládli (z méně hvězdných jmen příjemně překvapil Josh Gad a Leslie Odom Jr.), snad jenom Johnny Depp to s tím gaunerským akcentem své postavy trochu přeháněl, ale také nezklamal. Vražda v Orient Expresu je tak přesně tím typem filmu (podobně jako třeba nová verze Sedmi statečných), který v zásadě nemusel vzniknout, protože existuje velice povedený předchůdce, no ale když už ho tu máme, tak proč si ho neužít, obzvlášť když tady máme skvělý příběh, schopné herce, precizní provedení a jistou režii Sira Kennetha, tato jízda legendárním Orient Expresem se prostě povedla. ()

megajalec

"Toto nie", bola asi moja najčastejšia veta pri pozeraní tohto filmu. Nebudem sa ani rozpisovať, čo všetko mi prekážalo. Jediným šťastím filmu je jeho geniálna predloha. Pekný vizuál je bohužiaľ veľmi málo v tomto prípade a film nezachraňuje. ()

x_ander

Velká pecka. Jinou adaptaci slavné Vraždy v Orient expressu jsem před touto od Kennetha Branagha neviděl, takže hodnocení u mě žene výše i skvělá pointa, ale režisér se k látce staví s pokorou, přesto se jí nebojí dát moderní nádech. A s takto natřískaným hereckým obsazením to nemohlo dopadnout špatně. ()

koza3

Orient Express je taková legenda mezi detektivkami. Nikdy jsem žádnou adaptaci neviděl ani jsem nečetl předlohu, ale při nedávném hraní Assassins Creed Syndicate a luštění různých vražd z viktorianskeho Londýna jsem dostal chuť na nějakou detektivní pecku. Jsem rád, že jsem si zvolil právě tuhle. Taky mě potěšilo jiné zpracování Poirota něž to, které znám ze seriálu. Děj super, nebudu spoilovat, ale dost mě to celé překvapilo a jsem rád za ten konec, který jsem očekával "spravedlivější". ()

Nadirah

Je pochopitelné, že film a kniha budou vždy odlišné věci. Jednak proto, že ve filmu není dostatek času na zobrazení veškerého a jednak proto, že každý má jinou fantazii, tudíž jiné představy. Ale tohle podle mého názoru vybočuje až příliš. Absolutně to postrádá hvězdné postupy, jimiž Hercule Poirot rozuzlil případ. Jsou nám předloženy jen zkresleně a ve zkratce, čímž nastává i chaos kdo je vlastně kdo. Místo nich se do filmu vtěsnali přestřelky, které v knize chybí a k povaze detektiva se ani nehodí… Nicméně musím pochválit výpravu. Film vypadá vizuálně velice dobře a věřím, že kdybych nečetla knihu, tak bych byla opravdu nadšená. Za těchto okolností je to však průměr. ()

teplic odpad!

Neviem, aké amfetamíny si pichá celá čsfd, ale musia byť dosť silné, keď nútia ľudí dávať také vysoké hodnotenia tejto zbytočnej, "zámerne gýčovej", "akčnej" "vtipnej" "modernej interpretácii" klasiky. Žiadne filmárske tempo a zároveň šialené dejové tempo, trápne umelé dialógy, v hlavných úlohách amatérske herectvo a počítačové efekty. Božský superhrdina Poirot sa stal obeťou pojebaného holivúdskeho priemyslu -- čo ešte nemá remake, akoby neexistovalo, starý Poirot je out, dnešný divák už predsa nemôže vydržať sledovať detektívku v pomalom tempe a rozmýšľať za seba pri dávkovaní informácií, potrebuje akčného kokota s trápnym prvoplánovým humorom, ktorý divákovi všetko naservíruje, sentimentálnu hudbičku, ktorá len podfarbí katastrofu na plátne, a čo najrýchlejšie striedanie obrazov, lebo nebude sa kurva pozerať na to, ako ľudia rozprávajú dlhšie ako pol minúty, divák si chce dať popkorn a sŕkať kokotkolu, divák sa bude tešiť, lebo sme REINTERPRETOVALI Poirota, doba si to pýta, nech žije doba! ()

honzic

Ani kvalitní herci a dobrá kniha nejsou zárukou dobrého filmu. Zde film měl velký potenciál, který byl však nevyužit. Postavy jsou příliš karikaturní a málo prokreslené, nevtáhnou diváka do děje a je to velmi přehrávané nehledě na trapné dialogy. Hodnocení: 55 % ()

heavy66

Příjemný, kostýmově a digitálně vystajlovaný kousek s dobrými herci. Jenom malý detail - mezi Vinkovci a Brodem je Hercegovina, lautr rovina! ()

Gig

Výborný film podle předlohy Agathy s plejádou současné smetánky herecké genersce. Má však tu nevýhodu, že kouká ze stínu o několik desetíletí staršího snímku s tehdejší hereckou snetánkou jako je Finney, Widmark, Connery a další. Co na tom, že techničně, střihově, dynamičtěji vše přebijí ta herecká starší. ()

Daniel2003

Mně to teda hodně sedlo. Nejsilnějším článkem filmu je samozřejmě hvězdný casting. Bez něj by byl výsledek poloviční. I tak ale funguje vše, co fungovat má. Napětí, postavy, gradace i atmosféra. Ta sice ve srovnání s televizní verzí s Davidem Suchetem v hlavní roli není ani poloviční, ale i tak skvělá. Lokace jsou nádherné, leč hodně digitální. Branaghův Poirot je jiný, ale taky skvělý. Nemůžu si pomoct, ale mně se to prostě fakt líbí. ()

blazma

Nikdy jsem nebyl fanda detektiva Poirota v telce, takže mě odrazoval i tento film. Opět jsem byl příjemně vyvedený z omylu. Pro ty co tento příběh znají z knížek nebo někde jinde nemuseli být unešení tak moc jako někdo kdo tento příběh vidí poprvé. Pro mě to mělo i překvapivý konec, herecké obsazení je různorodé a každý mi přišel skvělý. Fakt jsem to hltal od začátku do konce. ()

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

30.09.2018

Filmová adaptace klasiky Agathy Christie Vražda v Orient expresu v loňském roce vydělala 352 milionů dolarů a potěšila jak diváky, tak kritiky – zaslouženě se tak dočká pokračování. Snímek s názvem… (viac)

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (viac)