Big Mouth

• USA Big Mouth
USA, (2017–2023), 32 h 56 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, Andrew Rannells (viac)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Recenzie používateľa Trevor k tomuto seriálu (56)

Série 1 (2017) (S01)

Dvojica tvorcov fascinovaná masturbáciou mladých chlapcov natočila seriál, ktorý sa snaží pôsobiť prelomovo a prekročiť isté hranice, ale príliš mu to nevychádza pretože snaží sa byť vulgárny až príliš a v tejto oblasti tlačí na pílu prehnane. Vsuvky s pesničkami nie sú tiež príliš vydarené a po 5 epizóde si tvorcovia zrejme uvedomili, že zašli príliš ďaleko a tak sa v druhej polovici série snažili čo to zachrániť, ani to sa im však nevydarilo podľa ich predstáv. Pár vtipných momentov sa nájde, ale celkovo seriál osloví skôr mladšiu generáciu, aj keď práve oni by sa seriálu mali radšej vyhnúť. ()

Ejakulace (2017) (S01E01)

Andrewa prenasleduje hormonálne monštrum a Nick je posadnutý zmenami svojho tela...ničnehovoriaca epizóda a dvoch dospievajúcich chlapcoch, ejakulácii, školskej diskotéke a prvom bozku. A keďže je to z produkcie liberálneho Netflixu, nesmela chýbať hláška o Bohu (samozrejme nie o Zavlláhovi) Minimum humoru určeného možno 12 ročným deťom, bolo to trápnejšie ako dnešný výkon futbalistov zo susedného mesta v zápase proti rezerve Žiliny. ()

Krvácí každý (2017) (S01E02)

Trieda ide na školský výlet navštíviť Sochu Slobody a práve tam dostane Jessi prvú menštruáciu...bielo-čierny pár, krajinu sme ukradli indiánom, zato môže patriarchát.Vymývanie detských mozočkov v plnej sile v zatiaľ slabučkom seriály. ()

Jsem gay? (2017) (S01E03)

Trailer na nový film s "The Rock" prinúti Andrewa zamyslieť sa nad tým, či nie je homosexuál.Vzťah Jessi a Nickiho sa rýchlo mení na nočnú moru...Je super byť gaj a podobné žvásty iba potvrdili o čom tento seriál je...homosexuáli tu boli aj keď ich seriály či filmy nepropagovali ako niečo výnimočné a možno práve to by si títo ľudia zaslúžili. Aby sa spoločnosť na nich nepozerala ako na zlo,ale ani ako na nič výnimočné. Aby ich brali presne tak ako nás ostatných...Bod navyše za Freddieho Mercuryho a pieseň,inak opäť bieda. ()

Přespání u kamaráda: Trýznivé utrpení emocionální brutality (2017) (S01E04)

Nicky a Andrew dostanú pozvánku od kamaráta Jaya na pyžamovú párty a kedže nepozvú kamarátku Jessi tak tá usporiadá vlstnú pyžamovú párty pre dievčatá...Veková hranica pre seriál od 16 rokov, občas mám pocit že to je strop, ale treba uznať že v tejto epizóde sa zopár vtipných scén objavilo. ()

Holky jsou taky nadržené (2017) (S01E05)

Nový román ktorý si získal všetky ženy a dievčatá spôsobil, že Jessi si začína uvedomovať svoju sexualitu a žiaci zo školy zistia, že aj dievčatá sú nadržané...Opäť pár ukážok toho, ako trápne liberálny je Netflix. Román je o zakázanej láske katolíka Gustáva a moslimky Fatimy, Gustávo opisuje aký je očarený inteligenciou moslimského dievčaťa, Nickymu Missy hovorí že román je skvelý lebo sa v nej opisuje moslimské umenie, Jessi sa pýta svojej mami či ona predstavuje patriarchát. Nebolo by to tak úbohé, ak by to nebolo určené na vymývanie mozočkov nezrelých ľudí, pretože každý rozumný dospelý sa nad touto propagandou iba pousmeje. Jenda hviezdička za vybuchujúce hlavy žiakov potom, ako zistia, že dievčatá sú nadržané tiež. ()

Pokec v posteli (2017) (S01E06)

Nick presvedčí Andrewa aby sa s ním vybral do New Yorku za jeho kamarátkou z tábora a Jayovi oznámi jeho vankúš že s ním čaká dieťa...okrem toho že si seriál uťahuje z dospievajúcich im kvalitne vymýva mozgy, Jessina mamka prichytená s lesbičkou a to je tak cool a čierny duch uráža dvojicu Nick a Andrew slovami biely odpad. Až takto hlboko sa dá klesnúť v seriály pre mládež, pozerám to vlastne iba preto lebo som zvedavý kde má americký zábavný priemysel svoje dno... ()

Rekviem za mokrý sen (2017) (S01E07)

Andrew je rozhodnutý držať na uzde hormonálne monštrum potom, ako sa pri vedeckom projekte dostane do skupiny s Nickom a Messi a začne s ňou chodiť...okrem toho že sú tvorcovia fascinovaný masturbáciou chlapcov neponúka seriál vôbec nič, trápne pesničky sú na smiech a ta snaha uťahovať si zo samých seba (Netflix) pôsobí aj v tomto trápnom seriály ako päsť na oko. Ak vážne ľuďom na čsfd pripadá vtipné teenagerom púšťať scénu v ktorej niekto súloží s odťatou ľudskou hlavou tak by sa mali dať vyšetriť... ()

K tomu mě nenuť (2017) (S01E08)

Nicky sa zúčastní školského predstavenia jeho sestry Leah a tá usporiada párty pre kamarátov z divadelného krúžku u nich doma. Nicky prehovorí Andrewa aby na párty prišiel s Missy a prídu aj Jay a Jessi a zábava sa môže začať...seriálu sa konecne podarilo natočiť epizódu bez urážok s dobrým vyobrazením toho ako si deti predstavujú párty, ako medzi sebou šíria klebety a ako sa najobľúbenejší chalan zo strednej zmení na nepoznanie. Jay ako párty vlk nemá chybu a svoje skúsenosti z vyháňaním opitých detí zo svljho dvora má aj najväčší filmový fanúšik, keď sa za jeho mladšou sestrou dobíjal prvák zo strednej utrhnutý z reťaze uprostred týždňa počas školského roku. ()

Přežil jsem Jessiho bat mitzvah (2017) (S01E09)

Jessin sviatok sa pokazí, pretože ho moderuje mamina priateľka a Jessi už vie že nie sú iba kamarátky. Andrew sa napriek zákazu od rodičov stretáva s Missy ale nakoniec sa rozídu a Nicky sa poháda s mamou pretoze nexhce aby sa k nemu správala ako k decku...Tvorcovia skľudnili hormón a fekálny humor nedokázali nahradiť ničím a tak sa Big Mouth v tejto epizóde peemenil na nič nehovoriaci rodinný seriál s jednou vydarenou pesničkou. Zrejme si uvedomili že v úvode prestrelili ale vyžehliť sa im to nedarí. ()

Porno dimenze (2017) (S01E10)

Andrew uviazne v porno dimenzii a Nicky sa ho rozhodne zachrániť...záverečný rozhovor hormonálneho monštra s Andrewom sa vydaril, ale to bolo asi tak všetko, asi najtrápnejšia epizóda zo všetkých. ()

Série 2 (2018) (S02)

Animovaná fascinácia masturbáciou dospievajúcich detí v podaní tvorcov pokračovala v ešte vyššom tempe a po druhej sérii je jasné že predsa len títo pedofilný liberáli majú o čosi viac radšej mladých chlapcov ako dievčatká. Pár, ozaj iba pár svetlejších momentov sa síce našlo, ale inak je to show pre perverzákov aj keď sa snažia obhajovať tým že je to satirický seriál. Ako som vravel, bol som zvedavý ako hlboko dokáže Netflix klesnúť a je to hlbšie ako som očakával po prvej sérii. ()

Jsem normální? (2018) (S02E01)

"...Ty zvýhodněnej hetero mužskej bělochu...". To hovorí černošské dievča Missy židovského chlapcovi Andrewovi. Aj na tomto príklade je vidieť, ze seriál nie je politicky nekoroktný ale iba stupídny a rasistický. Rovnako ako v prvej sérii pokračuje fascinácia tvorcov masturbáciou dospievajúcich chlapcov a fekálnym humorom. Ako tak sa vydarilo pár myšlienok Nickyho a Andrewa o tom ako prežívajú dospievanie a rýchly rast u jedného či oneskorený nástup puberty u druhého. Výstupy s Vojvodom už ani trápnejšie byť nemôžu. A dobrý pokus zameniť adresu z Floridu ulicou z Ústi nad Labem, týpek čo to prekladal by tiež určite pochopil o čom hovorím ak by som spomenul Linčiansku ulicu v Trnave... ()

Co je na prsou tak zvláštního? (2018) (S02E02)

Vojvoda Nickymu:"Konečne sa bohatý BIELY chlapec niečomu priučil"...Iba na okraj, pre tých ktorý považujú seriál za politicky nekorektný, ale pritom ide iba o liberálnu fašistickú hlúposť. Tentokrát sú na pretrase zmeny počas dospievania na dievčenských telách s doteraz najtrápnejšou piesňou v seriály vôbec. ()

Hanbokněžník (2018) (S02E03)

"Určite svým tělem a parádnym zadkem pŕitahuji spoustu mužů. To je k@k@t" židovský chlapec Andrew na adresu katolického kňaza. Na čsfd stačí na 90% úbohá fraška na 90% hodnotenie, naproti tomu má AHS S09E03 na čsfd 69% a od kritikov na Rotten Tomatoes 100% (19 kritikov). To sme dopadli. Súd s Andrewom nechutný, rasistické poznámky iba na adresu ľudí bielej farby pleti a úbohý pokus o reklamu na Netflix. ()

Panic Steve (2018) (S02E04)

Nakoľko čsfd po vzore Netflixu už pridala obsahy jednotlivých dielov v češtine ušetrilo ma to od potreby okomentovať epizódy krátkym obsahom. Výnimočne epizóda nikoho neuráža ale namiesto toho iba príšerne nudí. Deti si sťahujú nohavice (niečo ako žartíky na 1.apríla v našich končinách) Jessi trápi rozvod a učiteľ Steve konečne zasunie vláčik do tunelu. Nebyť tejto paródie vláčika Thomasa tak by to bolo zrelé prvýkrát na odpad...F is for Family je podstatne lepšia záležitosť ako toto. Opäť si tvorcovia uvedomili rovnako ako v prvej sérii že v úvode prestrelili teraz ubrali a už sa to nepáči ani tej hŕstke skalných a tínedžerom. ()

Plánované rodičovství (2018) (S02E05)

Takže tentokrát 13 ročná Jessi vysvetľuje ako má iba žena právo rozhodovať o rodičovstve (keď zasraná alkoholička spláchne dve deti do hajzlu podľa liberálneho odpadu zrejme zaslúži Nobelovu cenu a nie putovať za mreže) a kouč Steve v závere ďakuje "Lige liberálov a ich úžasnej agende"...To píšem iba preto aby sa teľatám otvorili oči. Najlepšie je zvládnuté rozprávanie Nickovho otca a spomienky na rok 1955 a Brooklyn Dodgers (príbeh o ich presťahovaní do Los Angeles by si zaslúžil samostatný seriál a poriadnu paródiu), retro pasáž seriálu svedčala. Narážky a reklamy na ďalšie relácie Netflixu už trochu menej. Jednoznačne vidieť účel seriálu, netreba si diagnózy googliť na webe (zato palec hore) , každá žena čo trtká prvú ligu môže chodiť na potraty ako na bežiacom páse bez toho aby k tonu mal čo i len skovo povedať otec dieťaťa. Vitejte v liberálnom fašizme 21 storočia Made in USA... ()

Drogoví kámoši (2018) (S02E06)

Nikdo jestě nezemŕel kvůli trávě a Hele Barak Obama taky húlil trávu, byl náš najlepší prezident a jeho zena byla dokonalá. Okrem toho, že sú tvorcovia perverzne posadnutý masturbáciou malých chlapcov tak ešte k tomu fetujú...Kto by si myslel že sa pokúsili upozorniť na tému užívania drog deťmi nech si pozrie F is for family a uvidí ako sa to robí, títo feťáci z Big Mouth drogy iba propagujú. ()

Chlapské město (2018) (S02E07)

Túto epizódu je ťažké vôbec okomentovať, fekálny humor sa vytratil a jediné co sa snažili tvorcovia naznačíť bolo aby boli trinásťročný chlapci ktorý si myslia že sú LGBT prívetivejší k starším mužom...chce se mi zvracet, to je hnus velebnosti a našlo by sa hádam aj pár šťavnatejších hlášok. ()

Temná strana prsu (2018) (S02E08)

Dobre vyobrazené je ako to medzi teenagermi chodí a ako sa o svoje prvé zážitky delia a čo považujú za vrchol a podarila sa aj Hanbokňažníkova pesnička a asi prvykrát svoju úchylku preorientovali tvorcovia na dievčatá, konkrétne Missy. Zrejme najlepšia časť tejto trápnej série za neuveriteľné 2* a to ešte rozdelená po prvýkrát do dvoch epizód. ()