Hyena Road

Provincie Kandahár, jižní Afghánistán. Kolébka Talibanu a 54 000 kilometrů čtverečních. Země plná brutálních krvavých povstání, nepochopitelných jednání, kmenových bojů a krevní msty. A v tomto území operují v rámci ISAF i kanadské ozbrojené síly. Každým dnem se koaliční jednotky ISAF dostávajá hlouběji do nepřátelského území díky postupně budované důležité spojovací tepně. Vede skrze hory a je to po čertech pekelně nebezpečná silnice. Vojáci i řidiči z armádních konvojů jí říkají - HYENA ROAD. '' (Big Bear)

gogo76

Staré afghánske porekadlo hovorí: "Máš síce hodinky, ale my máme čas..." Tvorcov tohto filmu musím pochváliť, pretože k nemu pristúpili veľmi zodpovedne, divák verí tomu, čo vidí, nič nie je zbytočne prehnané, príbeh má dobrý spád a dobré postavy. Vo všetkom súhlasím s Big Bearom, tento malý vojnový film určite urobí fanúšikom radosť a je dosť na škodu, že je neznámy. Užívateľ kaylin filmu naložil i keď otvorene priznáva, že nemá rád vojnové filmy. Preto je otázne nakoľko je jeho hodnotenie objektívne a prečo venuje svoj čas žánru, ktorý nemusí. Súčasné hodnotenie celkovo (53% v čase, keď som film hodnotil), nezodpovedá kvalite filmu. Tvrdí, plameňometom ošľahaní chlapi si však určite prídu na svoje aj keď akčných scén nie je tak veľa. Film je dostupný zatiaľ iba na nete, v priemernej kvalite a je veľmi málo pravdepodobné, že by u nás vyšlo dvd alebo Blueray. Silné štyri hviezdy. 80%. ()

Big Bear

Hyena Road je luxusním válečným snímkem ze současného Afghanistánu. S kanadskou jednotkou zažijeme nejednu pernou chvilku s Talibanem a o bojové scény ve filmu rozhodně nebude nouze. Kanaďáci neskutečně překvapili a ty dvě hoďky vám utečou jak nic. Milovníci válečných snimků - nenechte se odradit zdejším hodnocením. V době kdy film komentuji jej zatím komentoval jen uživatel kylin a i když mu neberu jeho právo na hodnocení a názor, domnívám se, že divák jeho typu by na takovéto záležitosti neměl nejen koukat, ale hlavně by je neměl hodnotit... Já si opravdu pošmákl a musím s čistým svědomím říci, že tenhle film strčí do kapsy nejednu americkou záležitost pojednávající o stejném konfliktu. Musel jsem se spokojeným mručením konstatovat, že film je zajímavý i když se nebojuje, právě kvůli inteligentním dialogům o konfliktu a samotném Afghanistánu. A sem tam padne i fakt vtipná hláška. Herci jsou uvěřitelní a hlavní hrdina od zpravodajců mi děsně připomínal našeho armádního generála Petra Pavla avšak hlas měl podobný Hynku Čermákovi :-). Já vím, zní to takhle blbě ale uvidíte sami jak vám tam ta postava neskutečně sedne. Film skvěle okořenila i zápletka s Duchem, proč ne. Afghánistán měl svoje tradice, svojí dávnou krvavou historii a svá dávná pravidla a měl je dávno před Islámem... A své tradice si drží navzdory věkům. - My máme hodiny, ale oni mají čas - . Není to čistě na 5 je to tak na 4,5 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že film zatím moc z nás CSFD válečných fajnšmekrů nevidělo, dávám za pět plných salv z artilerie. Zaslouženě ! Paula Grosse neznám, ale tleskám mu. * * * * * ()

Ace.A.T.L.

Šel jsem do tohohle filmu s opatrností toho, že to je vcelku neznámej film a ani se to netváří, jako něco mega trhákovskýho. Ale, světe div se, dostal jsem hodně povedenej počin, kterej si v mnoha případech zakládá na maličkostech a detailech. Neni to mega film, jako Black Hawk Down nebo American sniper, ale ani to neni podprůměrnej film, stylu školních reenactingových snah o "válečnej" kousek, co jen od začátku do konce tluče do očí a znechucenost střídá výsměch. Tohle je takovej středně kvalitní film, kterej ale právě v maličkostech dává to, co mnoho mega filmů nedokáže a proto jsem dal dost velký hodnocení. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

kkarx

Paul Gross se rozhodl natočit poctu kanadským vojákům sloužícím v Afghanistánu a je to paráda. Takový film udělat Češi, tak se budeme rozplývat, že to je nejlepší český válečný snímek a hodnocení bude o 25 procent vyšší. Při jeho sledování mě napadalo, zda vůbec existuje nějaký nesympatický Kanaďan. Oni jsou tolik zdvořilí i v armádě a nadřízený je kamarád se svými podřízenými. Skoro tomu i věřím, když vidím například kanadského bojovníka MMA George Saint Pierra v oktagonu a mimo něj. Ať je to ve skutečnosti jakkoliv, já beru sympatické charaktery jako jednoznačné plus. Žádná ani vedlejší postava, mi nebyla lhostejná. Ty hlavní jsou tři. Odstřelovač Ryan, zpravodajec Pete Mitchell (Gross) a spojovatelka (či koordinátora?, nenapadá mě přesný termín) Jennifer, se kterou Ryan udržuje vztah. Byť některé bojové scény mi nepřišly 100% reálné, především trochu taková ta neprůstřelnost, nejsem takový expert na vojenské akce, abych mohl objektivně soudit, zda to tak může vypadat či ne. Jsou tu k vidění reálné prostřihy z války, které sice zapadají a dávají člověku širší pohled na tu obrovskou misi, ale ty byly možná i zbytečné, protože jde více o lidský rozměr než o ten válečný. Každopádně Gross rozhodně překonal svůj předchozí válečný snímek z první světové války, který se mu rovněž velice povedl. Dokázal nevtíravě zabudovat i jemný ryze kanadský humor. Ten Aghánec, co pořád něco čistil, byl zábavný a ta nefalšovaná radost z kondicionéru na ruce. :-)) ()

FAUST666

Sice ve stylu : My jsme ti dobří a oni jsou ti zlí .. ale absolutní pecka. Přesně se to trefilo do mé předvánoční nálady poznamenané útokem islamistů v Berlíně. Super pocit vidět jak lebku talibanskýho kozomrda odpálí náboj z kanadské odstřelovačky PGW Timberwolf :-) Pochvala za komentář pro Big Bear - souhlasím se vším. ()

• Natáčalo sa v Kanade, Jordánsku a čiastočne aj v afganskom Kandaháre. (MikaelSVK)