Ouija: Zrodenie zla

• Česko Ouija: Zrození zla (viac)

Mladá vdova a matka dvoch dcér Alice Zanderová (Elizabeth Reaserová) nedokáže banke splácať dlhy, a tak si privyrába vyvolávaním duchov zo záhrobia, hoci sama v duchov neverí. Každý zákazník má povolené iba tri otázky, čo sa jej zdá trochu nudné, preto svoje seansy oživí novou vešteckou doskou Ouija. Varovanie o rizikách nebezpečnej hry však ignoruje a začne ju hrať sama.  Keď Alice dostane oznam z banky o exekúcii pre nesplatený dlh, ešte v ten istý večer jej mladšia dcéra Doris (Lulu Wilsonová) prinesie tašku plnú peňazí, ktorú našla v pivnici. Šokovanej matke vysvetlí, že sa rozprávala s duchom svojho otca. Tým sa však zlovestná hra Ouija iba začína. Doris totiž nevyvolala iba ducha svojho otca, ale aj niečo oveľa horšie - samotné zlo z ríše mŕtvych, ktoré ohrozí ich malú rodinu. (TV JOJ)

injoy

Jako jo, dám 4. Slušnej horůrek, kterejch je v poslední době jako šafránu, tak buďme štědří. Mnohem lepší než jednička. ()

soukyd33

Zajímavé. To co vypadalo jako zábava, se brzy změní v boj o holý život. Děsivá hra už na pohled, dá všem zabrat jakmile se poruší tři pravidla. Konec je otevřený. ()

90125

Viac ako hodinu prekvapivo slušne vystavaný príbeh bez žiadnych zbytočných, hlúpych a hlavne príliš častých lakačiek. Postavy sú uveriteľné, hlavne 9ročná hrdinka je skvelá a z jej opisu pocitov obesenca šiel ozaj strach. Sedenie v kruhu okolo gulatého stola a vyvolávanie duchov mi síce vždy pripomenie spoteného Funesa z tretieho Fantomasa, ale tentokrát som to dokázal brať vážne. V závere Ouija trošku skĺzne do štandartnej duchárčiny, ale stale zo zopár slušnými viditeľnými "ďesmy" ostáva pomerne vysoko nad hladinou trapného hororoveho priemeru. Overall prekvapivo celkom solídne. Pan Wan by sa kľudne mohol priučiť ako byť úspornejší a nemrhať hrôzou. Menej býva viac, aj v horore. 71 % ()

Baroque

Ono by sa dalo povedať, že to bolo celkom prijateľné. Ale ten koniec... Odnikiaľ nikam. Akokoľvek sa tvorcovia snažili, skôr to znetvorili. práve spomenutý a stokrát prevarený "otvorený koniec." mnohokrát videné, ešte viac počuté. Na jedno pozretie to určite nebolo. Aspoň pre mňa nie. Viditeľné, no zabudnuteľné. Ideme ďalej. ()

Zaza_3121

Měl jsem náladu na duchařinu, takže po 10 minutách hledání na Netflixu jsem si pustil tohle. Není to špatný horor, ale taky se nejedná o žádný zázrak. Dobrá kamera, herci sympaťáci, příběh průměr. ()

Martin29

Ženská se 2 dcerama pořádá seance. Jelikož na to, ale nevěří tak podvádí a ty děti jí s tím pomáhají. Jednoho dne si koupí kdesi tabulku Ouija, aby komunikovala se svým mrtvým manželem. To se jim (myšleno matce a její 1 dceři) tak zalíbí, že to začnou více používat bohužel tu dceru to jaksi posedne. Doporučuji hned prvních 30 minut přeskočit, protože se tam absolutně nic nestane.Pak se to rozjede, ale není to nic světoborného a není to ani nic co by nebylo už někde jinde dům obývaný duchy jsme mohli vidět už v V Zajetí Temnot 1,2 zde se to navíc hodně podobá tomuhle http://www.csfd.cz/film/243665-hruza-v-connecticutu/komentare/ a posedlé dítě též není nic nového v daném žánru i tu roztáhlou hubu okopírovali od asiatů. Zachraňuje to jen poslední záběr (nemyslím potitulkovou scénu ta je zbytečná a trapná) a námět + herečka co hrála Linu. Flanagan mě letos překvapil Zlem co nikdy nespí, ale tohle je spíše průměrný horor, kterých vychází každoročně desítky. Se ani nedivím, že to stáhli z našich kin za to dat prachy by byl opravdu hřích. P.s. člověk by řekl, že když někomu zašíváš ústa, že mu bude nejspíše téct krev, ale tady to zvládnou i bez toho asi zázrak ()

Mrliš odpad!

Nestravitelná blbost. Podle ukázek jsem se těšil na zdařilý horor, ale ono nic. Pár scén s protaženou otevřenou pusou malé holky neudělá strašidelný film. Ani rádoby lekací scény nefungovaly. Prostě nic. Pusto a prázdno. Ztráta času! ()

Selmicka2014

Vyborně zpracované pokračování filmu moc se mi to libilo.Ale zamrzelo mě že to mělo špatný konec.Myslím si že první dil byl o něco lepší. ()

Meego82

Sakra priemernejší film som už dlho nevidel nieje to ani dobre ani zlé, film od ktorého som nič neočakával a ani nič nedostal..pokiaľ by to išli v TV a nemali by ste čo pozrieť tak veselo do toho ()

tXtX

Tak ja to teda vôbec nevidím na takú katastrofu ako poniektorí experti tu.. Prvá Ouija dieru do sveta nespravila a pravdepodobne ju nespraví ani toto pokračovanie, resp. prequel. No nič to nemení na veci, že film jednoznačne má svoje kvality. Herci boli fajn, triky a masky tiež. Dokonca aj tie 60. roky vyzerali dosť vierohodne. Jediná vec, ktorá bola extrémne obohratá a naozaj neoriginálna je príbeh a všetko okolo toho.. Inač tomu ani veľmi nemám čo vytknúť. Bavilo ma to viac ako Flanaganov Before I Wake. 80% ()

Beliel

Tohle nezafungovalo. Mnoho otřepaných klišé, které se spojily dohromady a měly vytvořit kvalitní podívanou. Bohužel tomu tak nebylo. Atmosféra Vás nijak do filmu nevtáhne, kněz k ničemu a nebýt zamotaného konce, tak je to skutečně film o ničem. Průměr ani omylem. Horší průměr a proto musím dát za dva. ()

52637

Ouija z roku 2014 sracka, tenkrat videno v kine a zklamani. Tato Ouija o neco lepsi sice videno doma, ale jo za me super. Retro, mala holcicka (skvele zahrana), sestra kupodivu chytra akorat matka to kazi. Za posledni dobu jeden z lepsich hororu co potesi ()

Duffson

Vubec me to nechytlo, utahana nudna ducharina na ktere jsem nenasel jedine plus...hvezda jen za vcelku pekny retro styl, jinak dejove o nicem. ()

vrch07256732

Ale ano, za 5 nakoľko nič normálne v poslednom čase nebolo. A rozhodne lepšie ako 1 (aspoň tu neni pubertálna americká partička!) a tá malá Bola celkom cool. Veľa spravilo aj Retro 60 rokov. ()

bratr_jezek

Je to takové celé usnažené vršit zajímavou a napínavou scénu za scénou, hodně zapojovat desku, zařadit tam lekačku či něco, co fungovalo už jinde (zašitá ústa). Bohužel příběh není moc konzistentní a celé to nějak nevybočuje z průměru. ()