V zajatí snehu

• Česko V zajetí sněhu (viac)

Kedysi slávny hokejista Eric LeMarque prežíva ťažké a neúspešné obdobie, je osamelý, nezamestnaný a čaká ho súd. Vyrazí do hôr so snowboardom, pod vplyvom drog brázdi nebezpečné svahy a nedrží sa vyznačených zjazdoviek. Vôbec mu nevadí, že začína snežiť a viditeľnosť sa zhoršuje. V silnej snehovej búrke sa stratí v neznámom teréne. Čaká ho osem dní čistého zúfalstva v zmrznutej divočine, s vybitým mobilom a bez vyhliadok na záchranu. Nik totiž nevie, kam sa vybral, nikto na neho nečaká, nikomu nechýba. Na vlastnej koži tak spozná, aké to je bojovať o holé prežitie. Alebo že by predsa len niekomu ešte na ňom záležalo? (TV JOJ)

subic

Ty jo Josh Hartnett, kdy já ho viděl v něčem naposlady? Asi v 30 dní dlouhá noc (2007). Jako ztratit se v horách dobrý, s chromou nohou už horší a se svými myšlenkami asi nejhorší, ale je to udělané tak divně, že mě to nechalo emočně zcela chladným. ()

marek29

Miracle o tom, kterak se troska vybičovala k přežití. Ten děj filmu odhalí věta "podle skutečné události". Téma je daný názvem filmu. Je otázka, jak moc se nudíš a podle toho zjistíš, jestli si tohle pustit. Jestli je středa večer a i přes reklamy si tohle na Paramountu pustíš, pak to asi něco znamená.. ()

DonBraso

Filmu dělá medvědí službu fakt,že je to podle skutečných událostí.Druhá strana mince je,jestli vůbec divák s tímhle začne žít od první minuty.Těšil jsem se na Josh Hartnetta,protože jak tu psal OverLord,tak i já ho neviděl taky pár let,ale kluk prostě umí stále zahrát a je to jediný,co drží člověka stále u filmu.Je tu vlastně to nejhorší co může být a to je fakt,že režisér si vybral téma se kterým se neví moc rady a zfouknul by ho za čistejch 30 minut.Flashbacky ve filmu jsou sice možná dobrý tah jak natáhnout film,ale nesmí být tak laciný a hlavně jich být tak moc.Doopravdy takhle atmosféru nedostanete ani za mák,protože se tam Josh loudá,ještě si blbec oddělá nohu a na svahu jaksi zapomene kam jede.Všechno tohle je jenom jeho pitomost a doopravdy nějaký emoce absolutně na bodu mrazu.Film si podkopává klacky neustále,protože jeho šablonovitost je úměrná kamikadze,kdy pět minut se šouráte ve sněhu,tři minuty flashbacky a tři minuty čumění na hroznou Mira Sorvino jako matku syna.Celá tahle story dostane řádný příkrm zvláštního horského survival putování,že horko těžko je dokoukatelný,protože víte od první sekundy jak dopadne,jinak by to nemohlo být podle skutečných údálostí,čiže aspoň pár procent reálných co vidíte na plátně.Za Joshe 50%. ()

mata77

Tento film je v podstate one man show a nebyť prestrihov do minulosti, na obrazovke by sa objavilo minimum ďalších postáv. Udržať takto minimalisticky postavený príbeh v napätí je fakt ťažké a tu sa to myslím podarilo len čiastočne. Stvárnenie chlapíka s problémami, ktorý to má celkom slušne na háku sa mi ale páčilo. Niektoré scény pôsobili naozaj šialene a myslím si, že prezývku "zázračný muž" získal zaslúžene, aj keby z toho mala byť len polovica pravda. ()

fafejt001

VE skutečnosti to muselo být fakt drsné , šílené , prostě hrůza . OVŠEM filmově to nějak kulhalo již od začátku . Divák stále čeká až ho to nějak pohltí , vtáhne do děje , ale to se nekoná . Modelkoidní záchranářka , to byl teda úlet . A matka , vypadala jak jeho starší ségra . Fotřík lehký psychouš a kámoš co nabízí šnupeček na povzbuzení , no škoda mluvit . Kdo nezklamal byly hory . Jinak herecky dost ubohé . Ovšem hluboce smekám před skutečným hrdinou ,který byl předlohou k tomuto filmu !! Téměř většina z nás by tam skončila . To je na betooon . A scéna o poutu matky k dítěti v rozhovoru s kráásnou záchranářkou před závěrem filmu , dost přehrané až trochu legrační . Tak nějak po americku . Prostě se tato pokoukaná nepovedla , a takový to mohl být silný příběh ! ()

Saxos

Nuda. Samozřejmě neměl to jednoduché a ve výsledku se jednalo o náhodné přežití, i když ho pak doktoři museli ořezat, jak píšťalku. Oblečení pro snowboarďáky, perníkový absťák, noha v háji, nejhorší počasí za 10 let, zahájení pátrání po 7 dnech, navíc jedinou tyčinku dal psovi. Do všeho se však dostal sám. Napudrovanej nos na sjezdovce, že si ani nevšimnu změny počasí a jdu mastit sám dolů po černé. Nikdo o mě neví. Jedinou rozumnou věc udělal, že vylezl poměrně vysoko, protože mezi stromy by ho našli jen krásní vlci. Potitulkové záběry ze současného života. Klady: ty panoramata. ()

Kushina

Celkem drsný příběh, který mě neskutečně zaujal. Upřímně mi přišlo jako kravina to, že dokázal přežít xx hodin v mrazu po tom, co spadl v oblečení do ledové vody. Ale síla vůle dokáže občas zázraky a v tomto případě se zázrak stal. 65% ()

ridik1

Vlci asi přežraný nebo líný pronásledovat snadnou kořist. Feťáky nemám rád a ještě když z nich dělají hrdiny, že dokázali přestat. Jinak dávám 3 hvězdy za skutečný příběh a před jeho vůli přežít. Rada od Luboše," Všechny fetky nahnat do hluboké zmrzlé divočiny s hladovýmí vlky. Ovšem, bez záchranné akce. ()

allegria

Naprosto nechápu negativní komentáře a nízké hodnocení filmu. Možná je už většina těch diváků znuděná a zkažená krvelačnými horory, a tak nevnímá skutečné hodnoty, které film nabízí. Došlo vůbec někomu, že zde byl natočen SKUTEČNÝ příběh, nikoli výmysl? Taky nerozumím tomu, jak tento film mohl komukoli připadat bez vzrušení, nudný, že se tam "nic" nedělo. Možná nedostatek vcítění do situace člověka v úděsných podmínkách, když my sami sedíme v teplém křesle v závětří domova? Se mnou to naopak tak "zamávalo", že jsem si musela dát pauzu, abych vůbec pro rozrušení mohla film dokoukat. Také natáčení v horských podmínkách vyznělo zcela autenticky. Málokterý film bych ohodnotila výš. ()

david141474

No jako nebylo to zrovna špatný. Takový solidní drama z prostředí zasněžených hor. Herec Josh Hartnett si to v roli bývalého hokejisty závislého na perníku dost užívá, to bylo vidět. No ten film celej byl vlastně hra o přežití, ale bylo to natočený a zahraný opravdu kvalitně. No a ten konec je celkem depresivní, ale zároveň má božskou atmosféru. Soundtrack pomalu ani nezazněl, ale v tomhle filmu mi to bylo celkem jedno, protože ten děj byl velice solidní. No, herecký výkony byly taky na solidní úrovni. Herci celkem ušli. Kamera byla božská, krásnej pohled musím říct. Jako já jsem s tímto filmem spokojen, neměli by jste minout pokud milujete nervydrásající boj o přežití, navíc s vlky. 8/10 Za mě to nebylo špatný, ale ta kamera, ta byla božská! ()

FandaF

Slabší film. Dobrý výkon Hartnetta a super divoká zimní příroda - hory. Zbytek nebyl nic moc. Tipuji, že proti skutečnosti to trošku (víc) přibarvili... Spadnout do jezera a pak X hodin být nahý na -20°C a pak dál  v mokrých hadrech existovat další dny, nebo vysílat SOS signál přes FM rádio... Schválně jsem si stopnul několikrát obrazovku a zkoumal detailní záběr toho přístroje - po tom že by měl vysílat nějaký signál, v potisku ovládacích prvků přístroje ani na displeji nebyla ani stopa... Jen "obyčejné" FM/AM rádio s rekordérem a pamětí... Zachránářka vyloženě - podivná postava - asi má na starosti všechno a pak si najednou strašně bere týdenního zmizelého. Plus k nahlášenému přistání s nalezeným na záchrance bych očekával přiběhnutí ošetřovatelů k helikoptéře a ne jen matku... Chjo... :) ()

Poga

Jedna hviedička je za peknú prírodu a kameru. Tento film vlastne nemá žiaden dramatický oblúk. Absentuje príbeh a tým pádom nie je ani čo hrať. Napriek tomu, že based on true events. 🤷‍♂️ ()

JohnnyV odpad!

Chyby ve filmu - spoilery: - hrdina spadne do vody a mokrý přežije den a noc při minus 10-15 stupních - celou dobu bez čepice - poté, co se vykoupe i s mobilem a vysílačkou, jsou tyto dva přístroje bez známek poruchy - má hlad a žízeň, ale bojí se sníst sníh; po 7 dnech hladovění se odváží sníst kus vlastní odumřelé tkáně No prostě nebetyčná blbost. Ten film samotný je chybou v hollywoodském systému. ()

k.rakonos

Samozrejme je to nesmysl roku, ze by prezil v mraze a vichru pres tyden, kor potom, co se jeste vykoupal v mrazive vode, bez cepice, to snad autori nemohli myslet vazne. Ti by umrzli i v lednovych Krkonosich bez koupele. A dalsi stupidnost, matkou v 11 letech, viz. vekovy rozdil herecke matky/ syna. Vysilacka a mobil se nevybije a umi si i poradit s vodou. Tohle bylo opravdu jen "na motivy skutecnych udalosti" 10 % za krasny hory a snih. ()