V zajatí snehu

• Česko V zajetí sněhu (viac)

Kedysi slávny hokejista Eric LeMarque prežíva ťažké a neúspešné obdobie, je osamelý, nezamestnaný a čaká ho súd. Vyrazí do hôr so snowboardom, pod vplyvom drog brázdi nebezpečné svahy a nedrží sa vyznačených zjazdoviek. Vôbec mu nevadí, že začína snežiť a viditeľnosť sa zhoršuje. V silnej snehovej búrke sa stratí v neznámom teréne. Čaká ho osem dní čistého zúfalstva v zmrznutej divočine, s vybitým mobilom a bez vyhliadok na záchranu. Nik totiž nevie, kam sa vybral, nikto na neho nečaká, nikomu nechýba. Na vlastnej koži tak spozná, aké to je bojovať o holé prežitie. Alebo že by predsa len niekomu ešte na ňom záležalo? (TV JOJ)

sepp

Nejdřív jsem chtěl dát jen 2*, ale nakonec dám smířlivější 3*, jelikož zas taková bída tenhle snímek není. Prostřihů do dětství bylo možná až moc a ... *spoiler alert*... třeba scéna s vlky je vyloženě trapná, jinak jde o docela kompaktní dílko a člově kse vyloženě nenudí. Vidět podruhé už to ale teda nemusím. ()

Mičl

Srovnání s žánrově podobným filmem 127 hodin se nabízí, i díky společným antonymum jako teploXzima rukaXnohy, ale hlavně i díky stejným synonymu jako francoXhartnett oba ve svých single rolích hráli skvěle. S těmi flashbacky z trosecnikova života jsem nakonec takový problém neměl a tenhle zázrak je s tím Boylovym více méně srovnatelný . ()

-OverLord-

Trailer mě zaujal jednak námětem, protože takové filmy jsou vždycky solidní, a také tím, že jsem s Joshem žádný nový film neviděl šílených 10 let, potom se dal na nezávislou kinematografii a úplně mi zmizel z hledáčku. Zahodil tím sice kariéru v Hollywoodu, ale hlavní je, že je v životě šťastný - herecky dospěl a dobře se na něj dívá. Co se týče filmu, jde o průměrný horský survival s pár výraznějšími momenty. Ústřední melodie je až nápadně podobná emočně drásajícím Zimmerovým Rivalům a soundtracku by celkově prospěla větší dravost. Počínání hlavního hrdiny je na pováženou, nicméně z něj plyne jednoduché ponaučení - nebrat drogy, nejezdit po neznačené sjezdovce, a hlavně ne obojí najednou! SPOILER: Respekt LeMarqueovi - sáhnout si fyzicky takhle hluboko na dno, přežít a ještě při tom prodělat detox je zázrak, včetně samotného konce (KONEC SPOILERU). Při sledování se mi vybavily dva podobné filmy z posledních let, které jsou ale výrazně lepší - Everest a Mezi vlky. Ve výsledku slušné 3*. ()

kingik

Ledová revue podle skutečných událostí se snowborďákem Joshem Hartnettem. Sám samojediný strávil v mrazivé horské pustině, jen se svým oblíbeným prknem, balíčkem pervitinu a snětí v noze, 8 dní a nocí. Vymáchán v horské strouze, osušen na horském slunci, sužován mrazivými teplotami i vytím vlků. A v těch nejpernějších chvílích se mu vybavovaly vzpomínky na dětství a hokejové mládi, které zahodil. Příběh muže jménem Eric LeMarque, o němž jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, je v podstatě obyčejně natočený survival, který je reklamou na otužilost. Stejně jako LeMarque přišel o nohy, Josh Hartnett dávno ztratil svůj hvězdný status. Kde jsou dneska všichni jeho "vrstevníci", všichni ti Affleckové, Damonové a další, a kde je on. I když má dost možná více hereckého talentu než oni, tak prodělává kariérní propad, s jehož rehabilitací mu nepomůže ani tento film, v němž podává velmi dobrý herecký výkon. V mrazivém hnusu na něj jistě házeli deky a bundy, jenže spojenectví s režisérem Scottem Waughem zpravidla nepřináší nic světoborného. A tady se ukázalo, že mít průměrný námět, v němž jde na začátku mladík do hor relativně vysmátý a končí zubožený, je prostě jen sázkou na jistotu. Film trpí celou řadou lapsů a otravných flashbacků. Eric se náhle propadne do vody, v prvé řadě zachraňuje pod vodou sáček s drogou. Ohrožují jej vlci, zbaví se jich tak, že rozhrne sníh a zakryje se snowboardem. Co dělal vlastně v noci, jeho svízel sledujeme jen přes den. Oblast, ve které se pohyboval, nezpůsobovala dojem rozlehlosti, přesto se z ní nevymotal. Čirou náhodou vede horskou službu žena, kterou byste si spíše představovali na přehlídkovém molu. Sličná Sarah Dumont opravdu do takových rolí nepatří. Režisér nedokázal vykreslit charakter hlavní postavy a jeho vnitřní démony jinak než prostřednictvím flashbacků. Otravných a málo zajímavých. To Eric vyměnil život hokejové hvězdy za srub v horách a fet jen po nevinné roztržce s trenérem? Maminky si dělají o svoje syny starosti, otravná máma v podání Miry Sorvino se dala s klidem vynechat. Tohle všechno kazilo dojem. A v závěru se zjevil skutečný LeMarque, který se na Hartnetta vůbec nepodobal. Ke všemu byl úplně nesympatický slizoun. Film lze doporučit jen na základě omrzlého Hartnetta, který konfrontaci s horskou krajinou dává heroicky. 5/10 ()

Johnny.ARN

Najsmutnejšie na tom filme je to, že on si za to mohol sám. No kerý chuj by sa už len išiel lyžovať keď vidí, že sneží a zhoršuje sa to. Preto vlastne od začiatku som k nemu mal antipatiu a fandil všetkým pohromám čo ho postretli. A zase raz real príbeh, ktorý je len veľmi ťažko uveriteľný. Hlavne po tom vykúpaní sa a nedostatku jedla. Ale tak prežil, sme radi. 2 z 5 ()

• Jedná se o první natočený film v rozlišení 6K. (Pajkenzi)
  • Natáčení probíhalo ve státě Utah (USA). (griph)