Jedna z nejúspěšnějších "trezorových" komedií konce 60tých let. Příběh z malého města, který se odehraje v rozmezí necelých 24 hodin. Pod vlivem alkoholu se tři smutní hrdinové dostanou do podezření, že znásilnili mladou prodavačku. Domněle znásilněná dívka odvolává své obvinění, učiněné tak trochu z nerozumu, tak trochu ze msty a konekonců i z vypočítavosti. Obviněný mladík se může konečně oženit a může začít svatba jako řemen. (oficiálny text distribútora)

horovska

Jasná volba, šedesátá léta, uvolněná a plodná přinesla mnoho skvělých filmů a tento je jeden z nejlepších. Mnoho důležitého je jaksi jen v pozadí příběhu, ale právě z takovýchto náznaků vnímavý divák nejlépe pochopí, jaká to byla doba a jak byly lidské charaktery touto dobou ovlivnění. Excelentní Vladimír Pucholt v roli snaživého, ale poněkud jednoduššího mladého policisty mi připomíná, jaká škoda pro český film, že odešel a už se k filmu nevrátil. Ale i Jan Vostrčil, nebo Iva Janžurová svým postavám dali hluboce lidský rozměr. ()

KUFI

Bozi film :) Nejlepsi bylo jak tuka ten mladej policajt na stroji rychlosti asi 1 uhoz za 3 vteriny a najednou se mu zaseknou ty dve fajfky a povida "no..tohle se mi stane vzdycky kdyz pisu moc rychle" MUHEHE ()

Ozzy2

Kdybych viděl film v roce 67,což nešlo,protože jsem se v tomto roce narodil,tak asi řeknu:Bomba,jak si dělají srandu z fízlů.Po těch letech mi to přijde velice nudné,chvílemi až debilní.Možná za to může naprosto otřesné obsazení včetně přeceňovaného neherce Pucholta,který udělal velmi záslužný skutek tím,že opustil film a přesedlal na medicínu.Jen doufám,že jako lékař byl talentovanější. ()

tranquill

"Soudruzi ženiši, za mnou!" Skvělý Vladimír Pucholt jako nadmíru aktivní příslušník VB, ale perlí samozřejmě i ostatní. Jasné narážky na soudružštinu i stranickost, přitom bláznivý ale vtipný humor. "No, co, co, co? " ()

Biopler

Komédia s určitým množstvom výborných hlášok a nezabudnuteľným výkonom Pucholta. "Co, co, co?" :) Výborný casting, no nielen jeho, ale aj Filipovského, Zázvorkovej, Vostrčila či Hrzána. Problémom je pre mňa len Janžurová a ešte viac perál v ústach protagonistov. Avšak poctivé 4* si tento kúsok zaslúži. ()

Zevon

Naprostá povinnost tohle vidět. Salutující příslušník SNB, obracející do sebe panáka v podání Vladimíra Pucholta je herecký luxus. Bohužel poslání tohoto díla, jako samostatného komediálního společensko-situačního žánru, zůstalo díky komunistům nevyslyšeno a za pár desítel let už není bohužel na co navázat. ()

FireTight

Teda natočit komedii na takové vážné téma, jakým znísilněním je, to chtělo docela hodně odvahy a proto je "Svatba jako řemen" dalším důkazem, že konec šedesátých let byl v českém filmu opravdu přelomový a bohatý, jelikož takovou skvělou a inteligentní satiru by dneska už jen stěží někdo dokázal vytvořit. Geniální zásobárna skvělých hlášek ("Soudruhu, byl jste obviněn, že jste se podílel tady na soudružce!", "No co, co, co?" nebo "Náčelníku, proč nás lidi nemaj rádi?"), vynikající humor a skvělé výkony všech zúčastněných herců, nad kterými nejvíce vyčnívá Vladimír Pucholt a jeho mladý a snaživý policajt. Už jen za jeho výkon bych dal pět hvězdiček, stejně jako za všechno ostatní. ()

BigBang

Starosvětský rozšafný tón filmu klame tělem: postupem doby se rozkrývají traumata mnoha postav, s nimiž je těžké něco dělat bez zranění ostatních. Nejsilnější nejsou ale privátní témata, nýbrž postřehy o politických souvislostech: třeba okamžik, kdy podezřelí obviní ze spolupachatelství místního mocného muže a jak všichni přítomní na tuto situaci reagují. Fantastická režie, fantastické herecké výkony, přede všemi dvojice příslušníků VB v podání p. Vostrčila a (zde životní role) p. Pucholta. Zpětně doceňuji i hereckou zralost pí Janžurové již v mladém věku. Celkově je pro mě film cenný i zachycením českých starých lidských typů, jaké si pamatuji i ze svého dětství; takovéto (pra)tetičky a (pra)strýce jsem přesně zažil. ()

lakart

Mě osobně přišla celá zápletka filmu jednoduchá a hlavně místy hodně natahovaná, jakoby se postavy točily v kruhu bez východiska. Příběh se prostě neposouval dál. Občas jsem se i nudil, hlavně řada scén ze samotné svatby mě přišly zbytečné a nezáživné. Nebýt Vladimíra Pucholta, jeho skvělých hlášek a úžasného výrazu v obličeji...šel bych asi s hodnocením i níže. 60% ()

kratina

Samotnému zpracování ani hereckým výkonům samozřejmě není co vytknout. Snad jen "drobnost". Většina skutečných znásilnění zřejmě neprobíhá takto vesele až žoviálně. Ale tupost a nedostatek empatie vyšetřujících policistů, to bylo přesné. ()

lenzi

Podľa mňa jedna z najlepších komédií, aj keď na celkom vážnu tému. Pucholt je geniálny, vtipný a zároveň nastavuje zrkadlo dobe, za čo si film vyslúžil pobyt v trezore. No co, co... ()

polonius

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů, pod kterým je podepsán Václav Šašek coby dramaturg a Zdeněk Mahler jako scénárista. ()

Yahey

Je to živé, hravé, mladé, věčně moderní, pulzující. Geniální SNB snaživé pískle orgán Pucholt + smířlivý moudrý starý policista Vostrčil. Bylo to znásilnění nebo nebylo? Pomsta zhrzené, méně dovtípivé dívky na chlapci, jenž se jí líbil a jemuž byla lhostejná. Film, který nikdy nevyčpí, a přitom zrcadlí dobu, ve které vznikl, pro všechny další generace. V žádném případě to není JEN komedie. ()

Rodin

Skoro až na plný početu mě tento film dosáhl. Škoda, že někteří herci úplně nepochopili a zahráli figurky. To se týká zejména Filipovského a Prachaře. Ovšem Pucholt s Vostrčilem zasluhují absolutorium, zdatně sekundovali Janžurka s Hrzánem, Landovským a jako vždy výbornou Zázvorkovou. Vůbec ten film stojí na hercích, příběh je v podstatě prostinký, ale vždy se při repríze výborně bavím. ()

haffen

"No co co co... byl ste tázan!?" Niektoré hlášky sa môžu použiť aj 100x a stále budú rovnako vtipné. A zvlášť ak to je Pucholt. Komédia ako remeň... 4* (80%) ()

DadysGirl

Ja nevim, jestli driv byli ty herci lepci nebo mi to prijde jen se sentimentem... Ale umite si predstavit, ze by se neco takoveho natocilo dnes? Ja ne... A pri Tom by to byla obrovska skoda... ()

IvonaK

Omlouvám se za moje nízké hodnocení. Jelikož jsem v té době nežila, tak jsem nepochopila co je na tom super. Tak snad někdy příště. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

Zemřel herec Jiří Hálek

19.12.2020

Ve věku 90 let nás včera opustil český filmový, televizní a divadelní herec Jiří Hálek. Rodným jménem Hugo Frischmann vystudoval pražskou DAMU a ve filmu se poprvé objevil v roce 1948 v kraťasu… (viac)