Pension pro svobodné pány

• angličtina Bedtime Story (viac)
TV spot

Barevný širokoúhlý film natočený podle stejnojmenné hry irského spisovatele Seana O´Caseyho. Příhody jedné noci a časného rána, odehrávající se v přísně vedeném pensionu pro svobodné pány, zpracoval Jiří Krejčík nejdříve pro televizi, pak je uvedl na scéně Činoherního klubu a do třetice je zfilmoval. Podle vlastního vyjádření lákala Krejčíka divadelní předloha jako etuda komediálního herectví. Na klasickém půdorysu situační frašky rozehrál režisér rušnou komedii, v jejímž zrcadle se místy povážlivě objevuje iluze o dovršeném morálním přerodu společnosti, nehledě k invektivám, které zde byly zcela zjevně adresovány úřední nadutosti. Podtrhneme svižné tempo a herecké výkony, drženy v poloze civilního humoru, vyjde nám, že Krejčík dal přednost solidní, ověřené tradici před riziky spojenými s hledáním nových cest... (oficiálny text distribútora)

Pedro72

Seán O'Casey se jako správný Irčan zapletl s irskými nacionalisty, Angličany i levicí. Mezi šitím do sociálních nešvarů se stihl zabrat i do drobné satiry na proutníky, zlatokopky a pokrytce obojího pohlaví. Krejčík v tom našel úžasnou crazy polohu pro českou hereckou elitu. Film se na pár místech trošku zadýchá, ale celkově to vidím na 4,89 *. ()

Stefi_836

Podle zdejšího hodnocení jsem myslela, že se při zhlédnutí budu za břicho popadat a udělím s radostí 5 hvězdiček, ale teď konstatuji, že třetí třetina filmu vychází bohužel z trapnosti a nesmyslosti scén a přehrávání herců. No ono většinou jakmile se někdo snaží zavřít někoho v českém filmu do blázince, jen málokterý režisér režii udrží na optimu, aby vše působilo přirozeně.  A tady se to opravdu přesně nepovedlo. Chocholoušek by se jim vysmál, protože ten jediný tu správnou úroveň právě měl.  Takže začátek je velice vtipný, na 4-5 hvězd,ale ten konec vidím jako totálně pokažený ()

IanSurname

Kouzelná konverzační komedie s nezapomenutelnou Ivou Janžurovou a Josefem Abrhámem.  Pro jejich herecké umění a chytré dialogy stojí za to film vidět. Část po odchodu Janžurové s Jiřím Hrzánem už mi připadá trochu nadbytečná a zkrátka slabší co do komedie než předchozí jízda. "Nesundavej si ani klobouk, kočičko... jestli si myslíš, že bych to s tebou nemyslel dobře. Budeme jen tak porozprávět, já na své židly, ty na svý.. každý, každý prosím na své židly... na svý.... Nakonec jsem si ani nesedla... hanbáři." :)) ()