Downrange

• Japonsko ダウンレンジ

Šestici bezstarostných dvadsiatnikov sa prihodila menšia nehoda, pri prejazde ľudoprázdnou krajinou dostali defekt. Neostáva im nič iné, než ich vyblýskané SUV odstaviť na okraji cesty a koleso prehodiť. Než si stihnú uvedomiť, čo sa vlastne deje, dvaja z nich ležia na ceste bez známok života. Kdesi v okolí sa ukrýva ostreľovač, čakajúci na príležitosť zlikvidovať aj zvyšné terče. Začína nerovný boj, v ktorom každý unáhlený krok môže byť rýchlo tým posledným... (beso74)

JASON_X

Ani tragické výkony zúčastněných "herců" a "hereček" mi nezabránily v kvalitním diváckém zážitku. Exploaťák jak má být, žádné dlouhé nudné předehry, žádná velká psychologizace postav, žádné vysvětlování střelcovy motivace, prostě sadistický psychopat v hejkalovi, výstřel za výstřelem a postupné přibývání zářezů na sniperově pažbě. Film jednoduchý, přímočarý, za pár babek, se záživnou atmoškou, s několika roztomilými brutalitkami a s jednou takřka meditativní scénou s vlkem (nebo snad velkým kojotem?). A nadmíru mě potěšil závěr. Víc japonských režisérských zběsilců do Hollywoodu, sím. ()

dubinak

Downrange má několik pozitivních aspektů a větší množství negativních. Akce začíná opravdu rychle, nápad je docela příjemnej, i když žádná věda, ale možná proto je tak chytlavý a udrží vás při pozornosti, uvidíte i trochu toho gore, které sice působí levněji, ale je tam. Největším průserem jsou v tomto snímku herci. Dlouho jsem neměla tu čest vidět hned několik polen v jednom filmu. Obzvlášť ten latino guy byl snaživý až hrůza a mnohdy mě jeho výkony nutili kroutit bulvami. Závěr byl už pak taky jen taková karitura, protože scéna s policií na logice moc nepřidala. Úplné finále pak potvrdilo, že tenhle film byl asi tak vážný jako výrazy ve tvářích zdejších postav, když to schytala první oběť. Slabé tři. ()

vnimatkrasu

Zábavnej koncept, našláplý tempo i odvážně vtipná závěrečná scéna. Downrange ale trpí na ústřední hrdiny, kterým chybí charisma, slušní herci a bohužel i špetka logickýho uvažování. A tak si namísto boje o život spíš přejete, aby vystrčili hlavu. To abyste viděli víc krve, se kterou to Kimatura umí bezchybně. ()

Morholt

Sniper terorizuje skupinku výletníků, která se schovává za porouchaným autem. I když se to celé motá na několika metrech čtverečních, dokáže Kitamura držet pozornost a občas přidá nějaký pěkný detail. Tudíž se dá odpustit to, že se střelec občas trefuje v nesmyslných úhlech. Mínusem jsou hysterické postavy, pokud pominu jednu z holek, na nervy lezoucí klišé s nefungujícím signálem a samotný konec, ačkoliv ten byl spíš úsměvný. Každopádně za ty prachy je to docela sranda. 60% ()

oveckaoa

Maximální spokojenost tohle mělo jít do amerických kin místo těch průměrností co jsem viděl naposledy (Primal Rage a to druhé už radši nevím ani název). Konečně nějaký thriller s inteligentními herci, takřka inteligentním chováním (až na konec k tomu se ještě dostanu) a inteligentní zápletkou. Potěší i luxusní gore (celá scéna havárie 2 auta je parádní po všech stránkách) kdy není nouze o vystřelené mozky a ustřelené hlavy. Docela mě překvapilo kdo i ´´přežil,, jelikož tu postavu jsem netipoval vůbec. Trošku to kazí jen konec kdy chlápek jde proti ženské s nožem a místo, aby ho hodil tak se k ní přibližuje a ona do něj střílí navíc ta pipka mu míří na nohy a do těla místo do hlavy (ne blondýna to není bohužel takže to ospravedlnit nejde) naopak, ale potěšila závěrečná scéna i když mě přijde trochu ulítlá. P.s. kdyby se všichni rozeběhly k tomu střelci tak by ho časem dostaly všechny by je nestihl zabít, ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě že?. ()