Lidský vězeň ve vesmíru se seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

HenryIvan

Začalo to ako taká mierne trápna snaha o vesmírnu naháňačku, kde bol humor síce celkom ok, ale hlavná postava išla svojim neustálim kecaním dosť na nervy a skončilo to veľmi zaujímavým cliffhengerom, ktorý mňa osobne namotal viac ako dosť. Niekto tu napísal, že prvá séria sa zlepšuje z časti na časť a ja nemôžem súhlasiť viac. Dokonca aj Gary prestane byť úplným tŕňom v oku tohto seriálu ( narozdiel od KVN-a, ktorý je asi najneznesiteľnejší produkt televíznej tvorby, aký som kedy videl ) a človek sa nie len baví, ale ho aj zaujíma každý ďalší krok postáv. Hurá na druhú sériu. Hurá na ( do ) FINAL SPACE. ()

Trevor

V priebehu serie som bol viackrát rozhodnutý to zabaliť ale dopozeral som a vďaka impozantnému finále hodnotením hviezdičkou naviac, aj keď priemer jednotlivych epizód je určite nižší. Ten záver bol skrátka vynikajúci a tak nejako som zabudol na otravného Garyho a HUEa, iritujúcu Quinn či miestami trápneho Kevina, pretože nakoniec sa všetko zlé dalo odpustiť. Ešte nikdy mi tak nechybal dabing ako tentokrát, pretože čítať titulky sa mi pri prestrelkách a všetkych tých ulomkoch vo vesmíre priliš nechcelo a do 7 epizódy mi bol sympatický aspoň Avocado a Mooncake, potom už nik. A v poslednej odrazu všetci. Za záver, ale iba zaňho zhovievavé 3*. ()

honajz2

Popravdě se bojím první sérii dát nějaké pevné hodnocení. Final Space totiž na mě zapůsobilo tak, jako naposledy snad Píseň moře. Na jednu stranu jsem si ten seriál naprosto zamiloval (hlavně Mooncaka... a i ten Gary mě tolik neštve), stejně tak jako drtivou většinu postav a jeho děj mě naprosto pohltil a s každým dalším dílem zajímal stále víc a víc. Taky se mi líbí, že ačkoli to začne spíš jen jako komedie, postupem času z toho je solidní space opera, kde se vtipné momenty zdařile míchají s těmi vážnými. Pocitově jsem z toho fakt nadšený. Jenže zase na druhou stranu, ono by se to dalo jednoduše odstřelit, protože ta rádobycoolovost některých scén (a hlavně úvodního "V minulém díle jste viděli...") je otravná, nevyhne se to ani patetickým scénám a dialogům a taky věřím, že Gary poleze dost lidem na nervy. Navíc i ten humor ne vždy funguje, což se opět vztahuje k rádobycoolovosti. Rozhodně by se tomu dalo něco vyčítat a nebylo by toho málo. Jenže co mám dělat, když jinak jsem si ten seriál fakt zamiloval? Mám se řídit spíš emocemi nebo rozumem. Ono by to mé hodnocení bylo buď slabých 5* nebo 4*, jenže mi to přijde buď moc málo nebo moc hodně a kompromis silné 4* se mi taky nelíbí. Nechám si to projít hlavou. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. EDIT: Kašlu na objektivnost a všechny ty mínusy, ten seriál si mě prostě naprosto získal. Slabých 5* ()

ghatos

Poměrně dost podivný animovaný seriál, který je na hraně jednoduché legrace a vážných vesmírných oper sahajících, až k existenciálním otázkám. Každopádně je to skvěle napsané. Není to pouhá lehká zábava, ale dá se na to dívat bez problému i takhle...82%. PS: Jsem velký fanoušek Lorda Commandera :) . ()

vyfuk

Hodně zvláštní počin. Někdo by i řekl, že odpověď Netflixu na Rick and Morty. A jestli s nějakým úspěchem je nasnadě. Má to své. Jede si to své. To "své" je ale dosti sporné, protože kupříkladu já, jsem snad do třetího dílu nevěděl, co se děje a nebo o co tam vůbec jde. Je to hodně těžké na posuzování, protože je zde i nějaká určitá úroveň humoru, ta ale taky nefunguje úplně vždycky a někdy se sami sebe ptáte, co se to kurva děje? Ale! Své jsem si v tom našel. Docela jsem se těšil na další díly, i když jsem tomu někdy mnohdy nerozuměl. A to nemluvím o to finále šestého dílu kupříkladu. To v mé hlavě i v srdci zůstane hodně dlouho. Už jenom kvůli tomu, že takhle skvěle zpracovanou záležitost jsem za poslední dobu hodně dlouho neviděl. Ta druhá série určitě není k zahození. ()

• Na konci epizody hraje skladba „Enter One“ od anglické písničkářky Sol Seppy. (Doomcourier)