Čertovské pero

• Česko Čertí brko (viac)

Príbeh nás zavedie do malého pokojného mestečka Švindľov, kde miestni žijú svojim bežným životom remeselníkov a sedliakov a možno ani netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pekelnou pobočkou Šupvidly. Hriechy v pekle zapisuje, spravodlivo a neomylne, kúzelné pero z kohúta samotného Lucifera. Každý hriešnik má v pekle založenú vlastnú zložku a vždy, keď sa zložka zaplní, čertovské komando si nasadí kúzelné rohy a chvost a vyrazí na povrch, aby hriešnika priviedlo do pekla. Jedného dňa však čertovské pero prestane fungovať. Lucifer sa rozhodne poveriť doručením nového čertovského pera na pobočku trocha zmäteného čerta Bonifáca. Je to najlepšia úloha, aby sa mladý čert ostrieľal v ľudskom svete. Žiaľ, prvá Bonifácova skúsenosť v mestečku je, že mu miestny podvodník kúzelné pero ukradne. Spustí sa rad udalostí, kedy mestečko ovládnu miestni špekulanti, lenivci a podvodníci, ktorým sa dokonca podarí uväzniť aj samotného vládcu pekiel. Ostáva už len na Bonifácovi, aby v sebe našiel odvahu a lásku, oslobodil mestečko i Lucifera a získal si ruku krásnej Grétky. (Continental film)

tavvva

Sice je fajn, že se snažíme vrátit do pohádek písně a scény byly opticky chutné, ale celé to bylo příšerně suché a bez pohádkového kouzla. Užil jsem si snad akorát to, jak si Ondra Vetchý přišel do vězení osobně odnést Budařovic Jendu do pekla :D Akorát to chtělo ještě trošku přidat plamínků a Ondru před tím trochu nasrat :) ()

Stejšn

Natočeno s elánem a lehkostí. Slabší, ale přecijen čtyři hvězdičky.  S čertí bandou mohli klidně i víc přitlačit na pilu, jejich neschopnost mi chvílema byla líto. ()

Tominni

Trochu rozporuplná pohádka, oceňuji satiru, která je místy dobrá, ale tak nějak nedrží pohádka jako celek. Co ještě funguju v samotném pekle, to už se lehce rozpadá v samotné vesnici, kde je poměrně dost nelogických kroků a všichni tam vypadají, že asi neumí počítat do pěti. Moc za srdce nechytnou ani písničky nebo samotná romantická dvojice Cina/Bárdos. Za mě v celkovém součtu nic moc a jen dvě hvězdy. ()

Honzulik

Tak na rozdíl od mnoha minulých "parodií" na pohádky, tady musím pochválit za solidní odvedenou práci všech. Režisér Najbrt si dal záležet na vhodném výběru herců, kteří dokázali, že česká pohádka ještě neřekla poslední slovo. Čertí brko se určitě zařadí k té lepší sortě pohádek, neboť v ní najdeme tu správnou "českou" klasiku... ()

senecek

Z toho,co se každoročně točí u nás za pohádky,ale i filmy určitě to lepší,ale kvalit starých pohádek,nebo z novějších třeba Anděla Páně to nedosahuje. Ale v kině jsme se s manželkou i vnukem nenudily a o to vlastně šlo,nebo ne ...? ()

jungewolf

Velice pěkná pohádka : 5 * a 78 % . Plkání o tom, že je to plné politických narážek, protože ji natočili tvůrci politické satiry "Kancelář Blaník" jsou úplně mimo. To jste nejspíš viděli úplně jiný film, že... . ///  Další : VIZ Jan Cina, Zajímavost 8 . ***Natáčela se mj. na zámku Ledeč nad Sázavou, v klášteře Doksany, v Kutné Hoře, ve skanzenu Vychylovka, v několika lomech, také v Chrustenické šachtě. A ve Voděradských bučinách. To je národní přírodní rezervace jihovýchodně od Prahy. Je součástí CHKO Blaník, i když není přímo na jeho území . ()

heczot

Slušná pohádka o čertech.Nejlepší pohádka roku 2018 z těch čtyřech, které se letos natočily. 80%. Jediné co mi vadilo byly ty tři písničky, scénář krásný, záporák Jan Cina hrál největší roli. Shlédnuto 1.12. Kino kosmos Třinec. ()

Nonna

Klaním se před panem režisérem i všemi, kdo se na filmu podíleli. Vznikla velmi zajímavá, vtipná a laskavá pohádka s neotřelým dějem a spravedlivým závěrem. Šli jsme na ni tři a všichni si našli svoje - pětiletý syn kouzelnou pohádku s krásně popletenými, ale spravedlivými čerty, patnáctiletá dcera hezkého hlavního hrdinu, já, dospělá, velmi odvážnou politickou satiru. A vše, co má pohádka mít - vtip, dobrý výběr herců a následně jejich skvělé výkony, potrestané zlo, pěkné kostýmy, fajn hudba. Že by nám tu vznikl nový úspěšný pohádkový režisér? No, bylo by ho potřeba. Každopádně, pohádku si musím nakoukat znovu, abych vychytala všechno, co je v ní ukryto, nakonec i děti mě přemlouvaly, ať jdeme znovu na další promítání o hodinu později. Co se té politické satiry týče, po revoluci nám na VŠ říkali, že už teď nebude potřeba.....je potřeba a tady se povedla. ()

Othalla odpad!

Opravdu jsme tak jednoduší? Opravdu nám, tedy divákům, stačí tak bolestně málo? Opravdu? Za mě jen 3 slova: nuda, nuda a nuda. ()

ZHODNOTITEL

Velmi světlá výjimka mezi nejnovějšími pohádkami. Originální příběh, pěkné postavy, kostýmy a především fajn scénář s hezkými novoslovy. Příjemně se to sledovalo. Zvlášť, když si tam své najde i dospělák. Myslím, že to bude jedna z těch pohádek, ke kterým se budeme rádi vracet. ()

pafka

Startovací kopyto. Hergot, to je sranda. Je tam spousta veci, ktery jsou puvodni, legracni a napadite. A bavi vas to. Myslim, ze tohle je ten typ pohadky, kterou si po tretim shlednuti naprosto zamilujete, protoze je naprosto normalni a nehraje si na to, co neni. Neni vlezla, neni priblbla a nepodbizi se za kazdou cenu, jak to umi Troskovy pohadky uz dlouha leta. Diky za to! ()

natalanka

Ondřej Vetchý, Vašek Kopta,Jan Budař a Jana Plodková hrají opravdu neskutečně úžasně :-) To se opravdu hodně povedlo. Krásná a milá pohádka. Juj jen tak dále :-) ()

Spielbergo

Rozhodně lepší průměr, objektivně kolem těch 60-65%, takže na 4 hvězdičky to není. Ale vždy jsem rád, když vidím vývoj postav - třeba když to čert s hodností vraníka (vlastně vlka) časem dotáhne až na úřad Lucifera. :) ()

PamelaJJK

Píši po TV premiéře. Ve srovnání s letošní štědrovečerní Princeznou a půl království prohrálo Čertí brko jasným KO. Skvělé obsazení (od pana Vetchého přes paní Bárdos až po pány Cinu, Budaře, Maryška, Koptu, Jeřábka a další) nezachrání ubohý nápad a nepříjemné zpracování. Hned od začátku to nějak nefungovalo. Chybí tomu jakákoliv jiskra a tah na branku. Je v tom spousta fundamentálních echt nelogičností a různé narážky na politiku a současnost jsou spíš trapné a zbytečné a při x-té repríze ztratí jakýkoliv smysl a účel. Písničky, které pohádku doprovází jsou hodně dětinské a nevkusně podbízivé a kýčovité. Myslím, že dvě hvězdy je absolutní maximum, které jsem schopen dát. A jsem si jist, že všechny následné reprízy si s klidným srdcem nechám ujít. ()

heavy66

S českými pohádkami je to v poslední době jako s českým národním hokejovým týmem. Každý rok věříme, že uspěje, ale nakonec vždycky skončí těsně za medailovými pozicemi. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)