Temperamentní princezna Bean projde peklem, aby zachránila přítele, pozná tajemný osud, pro který je předurčena, a pomůže obnovit království svého otce. (Netflix)

Lachtaan

Druhou sérii středověkého hybrida Simpsonů a Futuramy jsem viděl už v době premiéry, ČSFD se ale na základě čehosi rozhodlo ji pořád řadit do sezóny první a hodnotit odděleně se dá až nyní s příchodem třetího pokračování. První série není už tady vůbec překonána, ale pobyt v pekle je díky velkému angažmá Luciho přímo highlightem seriálu. [viděno na Netflixu] ()

Malarkey

Tady jsem si dal s další sérií trošku na čas, ale nebylo to vůbec na škodu. Okamžitě jsem zapadnul do toho kouzelného hulvátského středověkého fantasy světa a bavil se po dobu všech deseti dílů. Nejzábavnější díl mi k mému překvapení přišel právě ten, který tu je nejhůř hodnocený – sedmý. Celé to ale bylo super a půlhodinový formát je na odpočinek po práci naprosto ideální. Závěr skončil hodně zajímavě, hned jsem se do další série musel pustit. ()

kenkaku

Pokračuje kde se minule přestalo. Dozvíme se kdo jsou “dva šmíráci”, nebo kdo je Elfova matka (tak dlouho jsem čekal na někoho se stejným nosem až jsem se konečně dočkal :)) a dojde na několik náznaků “něco se děje”, ale děj prostě uhne jinam a ty “drobečky” zaignoruje. Nevím jestli je to mazanost děje (uvidíme jindy) nebo roztržitost. Také mi přijde, že ubylo humoru. ()

Orion12

Druhá série , mi připadala o hvězdu lepší než předešlá , tvůrci více využili fantasy svět- máme tu více elfů , nastěhovali se i do města , bájnou zemi Marů v poušti, celý jeden díl v pekle - ten byl super, nové technologické město , zlobry , piráty , více magie. Prostě více fantasy a to já rád. Je tady i o něco více politky a pletichaření proti králi, animace je pořád na skvělé úrovni , hrozně pěkně animovaný svět , je pěkný jak tvůrci umí být kreativní. Ale hlavně , to co mi na první série vadilo - více vtipu , mohem více. První série byla fajn , ale já osobně jsem se tolik nenasmál , jako u zmíněných simpsonů ,tady vtipu bylo podstatně více a byl skvělej , hlavně Luci opět , některé jeho hlášky legendární. Solidních 80% ()

Scaevola

A druhá řada se více než podařila. Epická linka se rozvlnila do šíře, ale jednotlivé epizody přesto neztrácejí na pointách a nápadech, přičemž vše končí v téměř nervy drásajícím finále s nečekaně tajemným odkazem. A co se týká druhého stěžejního bodu povedeného dílka, možná jsem si prostě zvykl na obhroublou princeznu, dvojrozměrného démona a roztomile úchylné elfíky, nebo mi jednoduše suchý cynismus začal chybět, avšak výsledkem je, že rád zvedám hodnocení k maximu. Snad mne třetí pokračování nerozladí, mám co dohánět. ()

• V epizodě pronese Zog (John DiMaggio) v čase 19:25 větu: „Bite my shiny metal axe!“ Jde o odkaz na postavu Bendera z Futuramy (od r. 1999), kterého rovněž daboval DiMaggio, a jeho slavnou hlášku „Bite my shiny metal ass“, v češtině „Polib mi můj naleštěnej zadek“. Do české verze Disenchantmentu tato narážka bohužel nepronikla. (Akrman)
  • Scéna, kde ve snu Bean nemá pusu, je evidentně odkaz na prvního Matrixe z roku 1999. Zde Nyovi zarostla pusa a také si myslel, že to je sen. Nakonec se tedy ukázalo, že nebyl, ale to je vedlejší. (GejmronCZ)
  • „Farnsworth Boulevard“, na kterou míří ve Steamlandu Bean, může být odkaz na amerického vynálezce Phila Farnswortha, ale také na profesora Huberta J. Farnsworthe ze seriálu Futurama (od r. 1999), jehož autorem je též Mat Groening. (NiWi)