Hvězdná brána: Třetí říše

• USA Stargate Origins

Hvězdná brána se otevírá, aby jí poprvé prošel člověk. Když profesor Langford se svou dcerou Catherine po několikaletém bádání stále nemohou přijít na to, jakou funkci brána má. Vstupuje na scénu šílený nacista Brücke, který profesorovi ukáže, jak bránu zprovoznit a jako znalce starých jazyků ho donutí cestovat na druhou stranu, do říše boha Raa. Jeho dcera Catherine, kterou s sebou nevezmou se ale vypraví otce zachránit na vlastní pěst. Brücke na druhé straně přesvědčí vládkyni Aset, aby si podrobila poslušný národ a udělala z něj vystrašené otroky, které použije v boji o moc. Brücke má ale velké oči, jeho šílené představy o tom, že je bůh brzy narazí a nakonec se profesoru Langfordovi podaří Brückeho odstranit. Ještě ale nemá vyhráno. I když se s Catherine najdou a podaří se bránu znovu otevřít, pronásledují je bojovníci věrní bohu Raa... (TV Prima)

blazma

Trochu to vypadá jako kdyby se parta nadšených fanoušku rozhodla někde získat prachy a natočit tento seriál. I přesto že to vypadá jednoduše a pro většinu díky tomu i příšerně, rozhodně to není nejhorší. Celkově myšlenka, že už před SGC bránu zpustili není špatná, přeci jen už se jim to jednou povedlo.. Co je tady přitažené za hlavu je prostě to, že tam zatáhli Němčoury co chtějí ovládnout svět. Což je asi v pořádku vzhledem k té době ve které se to odehrává. Nic méně zakončení kde jim vymazali paměť a vnukli jim myšlenku sestavení týmů, které by s goauldy bojovalo je prostě docela srandovní a až moc přitažená za hlavu. Pustili se do vod, kde museli udělat šíleně nereálný konec, nebo se vůbec nehlásit k seriálu či filmu. zvolili první variantu. Závěrem, jako fanda této série Stargate, musím i přesto uznat, že jsem se do určité míry bavil a až takový odpad to nebylo. ()

novoten

Doufal jsem v důstojný prequel, ale od chvíle, kdy dorazila bizarní skvadra z nacistického Německa, bylo jasné, že se ho s přeťapanými herci a šišlavým přízvukem nedočkám. Hlavní hrdinka v podání extra roztomilé Ellie Gall sice dělá, co může, ale s banálními dialogy a špatně maskovaným mizivým rozpočtem nemohla udělat nic. Tím spíš, když jí záda kryje zaměnitelná parta přihrávačů a dvoří se jí louda James. Když byla SGO oznámena, vážně jsem nečekal ukoktaný fanmade projekt. Pár infantilních vtípků, jakkoli dobře načasovaných, na lepší hodnocení vážně nestačí. ()

sir-dave

Musí se k tomu přistoupit, že se jedná o několik krátkých dílů, rozpočet nemůže konkurovat původním seriálům. Spíše jde o to jak autoři přistoupí k ději, co jím peníze dovolí a ani tam to není úplný zázrak. Nápad vrátit se ke kořenům chválím, jen kdyby to nemělo takový komediální a nemotorný nádech. Až příliš komicky napsaných postav. I ten zástupce Fůhrera vypadá jako nějaká parodie, ale dalších 5 dílů to ještě může zvrátit. /// Ten konec byl docela fajn a dobře vysvětlený, zvedl bych i na hodnocení nebýt tam těch dvou gejů, které tam dali jen proto aby dali in, ikdyž se to tam vůbec nehodilo.. ještě tam chyběl nějaky negr a číňan a měli by kvótu splněnou ()

LangiJ

Jsem velkou fanynkou SG a na tohle jsem byla hodně zvědavá. Ale už trailer působil lacině a seriál se v tom veze dál. Jak mám ráda ostatní série SG a viděla jsem je mnohokrát, tak na tohle se znovu asi nepodívám. Nesympatický postavy bez charisma, ještě horší jejich chování, souboje k smíchu, mizerný CGI - např. zobrazení vesmírné lodi a útok na planetu, brána vypadá jako kus plastu. Když na to neměli peníze, měli se vyvarovat aspoň záběrům zblízka, protože to působí fakt směšně. Po pár dílech se děj ubíral směrem, že mi to celé nedávalo smysl, ale nakonec z toho scénáristé vybruslili tak, že to smysl dává, aby na to film a ostatní série mohly navázat, nicméně to je jen jedna věc, která mi na tom vadila a odpadla. Zbytek bohužel zůstal, takže to zůstává jen hodně slabým odvarem svých předchůdců. ()

Vämpiriüs odpad!

Zajímavý nápad, který se dal i více rozvinou je asi jediné pozitivum, které mohu napsat. Herci se chovají stupidně, Catherine je zralá na jebnutí lopatou za své chování a ostatně většina herců je katastrofa. Ve starověkém Egyptě se homosexualita mohla vyskytovat neb je alespoň dochováno, že 2494-2345 př. n. l královští služebníci Nyankh-Khnum a Khnum-hotep měli sice manželky i děti ale byli zaznamenáni v poloze doteku nosů což značilo líbání. Tedy v seriálu homosexuální Egypťan se dá považovat za reálný základ nicméně mi osobně přišlo, že byly plněny normy aby nic nechybělo. Jeden z komentářů zněl "Ultimátní amatérská vyjebávka s divákem i s celým vesmírem StarGate." a bohužel s tím musím souhlasit. Divím se, že to producenti SG vůbec vypustili. Raději bych viděl pokračování StarGate Universe, kde rozhodně nebyly vyčerpány všechny možnosti. ()