Zákon gangu: Mayovia

• Česko Zákon gangu: Mayové (viac)
USA, (2018–2023), 44 h 32 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter, Elgin James

JD Pardo, Clayton Cardenas, Sarah Bolger, Danny Pino, Antonio Jaramillo, Richard Cabral, Maurice Compte, Edward James Olmos, Emilio Rivera, Raymond Cruz (viac)

Zákon gangu: Mayové je pokračováním ságy Zákon gangu. V seriálu, který se odehrává ve světě po Jaxu Tellerovi, je Ezekiel "EZ" Reyes čerstvě propuštěn z vězení a stává se členem klubu Mayů na kalifornsko-mexické hranici. EZovi, nadanému synovi hrdé hispánské rodiny a někdejšímu zlatému hochovi, se vidina amerického snu začne hroutit pod tíhou kartelového násilí. Zatímco si EZ vybudoval v městečku novou identitu, touha po pomstě jej žene vstříc životu, po kterém nikdy netoužil a jemuž nemůže uniknout. (HBO Europe)

bearmeedek

První řada: První epizoda byla taková nijaká a hlavně divná. Řekl jsem si, že to stačilo a jdu od toho pryč. Potom mi to nedalo a zkusil jsem další. Ta už byla lepší a každá další vtahovala do děje a už to bylo zajímavé. Po první sérii spokojenost. Hlavně nesrovnávat s ničím jiným. Druhá řada: Druhá série už má všechno, co je potřeba. Je lepší, než ta první a myslím, že Mayové si vytvořili velice pevnou pozici mezi seriály z mexického pomezí. Podle hodnocení vidím, že se na to dívá dost málo lidí. Každého věc. --- Třetí řada: Z neznámého důvodu: dobře začala a pak se všechno dobré pokazilo a hloupě skončilo. Upozornění: Na čtvrtou a hlavně na pátou řadu se raději vůbec nedívat!!! ()

BIG.NINE.CF

Hodnotím po 4. sérii. Samozřejmě nelze srovnávat s SoA, ti jeli první ligu, tohle je tak okresní přebor. První 2 byly ok, ale od půlky 3tí se to kompletně posralo a tvůrci asi začali fetovat i s Cocem, a konec 4té už byl jenom pomyslný hřebíček do rakve. Nesmysl střídá nesmysl, začali tam znovu zatahovat i postavy z SoA a JD se pro jistotu udělal prezidentem. :D Schválně co nás čeká v 5. sérce. EDIT: Tak 5 sérii si mohli odpustit a JD  zabít už na konci 4té, protože tady to uměle prostě všechno pozavírali a nic jsme se defakto nedozvěděli. Škoda, ze začátku to potenciál mělo, ale někteří prostě neumí odejít v nejlepším jako krásný případ Ted Lasso a zbytečně natahují něco, co už mělo dávno skončit. ()

Miroslav.Zac

Oproti SoA slabší, ale jen proto, že nenabízí nic nového. Fandům motorek a moto gangů to asi stačí, ale těm ostatním divákům, a že jich bude určitě víc, se musí nabídnout i něco jiného než spanilé jízdy na mašinách, přestřelky, kšeftování drsná gesta a bratrské rádoby drsné bláboly. To všechno už tady bylo a Mayans M.C. to jen okopíroval. Jednu dvě série bych ještě pochopil, ale pět už je moc. ()

Heritage

Nemůžu dát nic jiného jako 5 hvězd protože sám jsem MAYANS. "Škoda že jsem nejde vložit obrázek :-D " Ne, opravdu. Jezdím na HD gangsta chicano stroji a vím o čem je řeč a žiju v podobném světě, jen ne v tak násilném a přemrštěném jako je v seriálu a těch kozatých mexikánek tu taky moc není :-) Seriál je super, ten svět na hranici USA a Mexika je boží. Jde vidět doposud což znamená do druhé série že Kurt Sutter odvádí super práci a podobnou jako v SOA. Ale teď ho bohužel vyhodily a na třetí sérii se podílet nebude. Je to prostě MAGOR. Líbí se mi to celkově všechno,nemám co vytknout, herci,mašiny,hudba,prostředí,ženské a to hlavně Emily Tosta coby Cocova dcera :-). Prostě náprc. ()

jayman

Dopozeral som dve a čaká ma tretia séria, no už teraz je možné s istotou vyhlásiť: toto je strašne slabé. Vymäknutí a nemastní-neslaní Synovia, bez akejkoľvek schopnosti vystavať solídne napätie počas celej prvej série. Zápletka mapuje príliš veľa, divák pozná všetky figúrky na šachovnici a vidí ich pohyby a vôbec, vôbec nič ho nenúti zadržať dych. Druhá séria zasa ide full fakin telenovela, s utajovanými deťmi a epickým oslepnutím v ôsmej epizóde. Toto snáď ani nie je seriál o MC, ledva poznáme mená všetkých členov, nedá sa hovoriť o nejakých väzbách k postavám. Sutter stratil dych hrozným spôsobom, jediný dôvod prečo pozerať je bohatý SoA svet a čakanie na ďalšie cameo. Šanca premárnená ako náboje v zbrani ľubovoľnej postavy (keďže za dve série tam dokopy nikto nezomrel) ()

• Na konci epizody Happy (David Labrava) po příjezdu k domovu pronese ke svému štěkajícímu psovi: „Relax, Ope.“ Jeho jméno je tak upomínkou na postavu Opie Winstona, člena motocyklového klubu Sons of Anarchy (od r. 2008) z původního seriálu. (Spellconner)
  • Scenárista Elgin James přišel s tím, aby hlavní postavy měly silný latinský přízvuk, a to především z důvodu autentičnosti. (tedvidek94)
  • Na začátku epizody můžeme vidět dvojici teenagerů jak sprejují na plechový plot nápis „Muros son para perras“, což v překladu znamená „Zdi jsou pro k***y“. Jedná se o popíchnutí od showrunnera Kurt Suttera směrem k Donaldu Trumpovi, především tedy na jeho prosazování výstavby zdi podél jižní hranice USA s Mexikem. (Spellconner)

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)