Zlé časy v El Royale

• Česko Zlý časy v El Royale (viac)

Hotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode. Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart SK)

Kurikmoon

Klobúk dolu. Napätie od začiatku do konca. A nemalú zásluhu na tom majú herci. Snáď úplne všetci. A o čom to vlastne bolo? ...pozrite si a možno na to prídete. ()

svobik

První půlka je absolutní, člověk je přikovaný k plátnu a hlta každou vteřinu. Ta druhá je ale jako z jinýho filmu, vlastně tuctovka, místy sice nekompromisní, ale pořád tuctovka. 7/10 ()

Jaro.Krafcik

Zbytočne dlhý film. Postavy celkom sympatické, ale príchod Thora(Chris Hamsworth) filmu nesvedčil. Niektoré dialógy natiahnuté, celé sa to podobalo na nejaký film od Tarantina. Ale nemalo to taký šmrnc. Pochvalíť ale treba výber piesni a retro štýl hotela El Royale. Raz vidieť, bohate stačí. 3* ()

Killda

Velmi povedený mix Hitchcocka a Tarantina. Jen škoda konce, který byl už trošku utažený za Hemsworthovy vlasy. Od Chaty v horách je tohle ale obrovský tvůrčí krok dopředu a je tak nutno počítat s dalšími Goddardovými projekty. 7.5/10 ()

drackula

Nie úplne márna snaha o "tarantinovku". Úvod zaujme, rovnako ako retro vizuál a jednotlivé, miestami dosť bizarné postavy. Dianie sa zaujímavo zauzľuje a až na jednu cca 15-20 minútovú pasáž som sa bavil. Záver okorení Chris Hemsworth, ktorému úloha sektárskeho guru skvele sadla. Ak by bol film bez tej spomínanej pasáže, išiel by som z hodnotením určite vyššie. Ale až na toto drobné zakopnutie spokojnosť. 80% HBO GO ()

Jacob23

Spíše divadelní představení které bohužel až od nástupu Thora chytne ten férový šmrc a závěr s nekompromisním hrdinou je prostě skvělý.. klidně si to dám ještě někdy znova a možná přidám * ()

blackJag

Film z kategorie wannabe Tarantino. S příměsemi. Jeden z těch slušnějších, jistě, obsazení suprové, atmosféra nadějná, přesto výsledek spíš rozpačitý. Zvraty až moc šustily papírem a všechna ta pečlivá stylizace - pouhá účelnost a kalkul. 50% ()

zsn

Dokonalost! Postavy, smrádek prostředí, doba, herci a jejich výkony i děj. Několik dějových linek, a především luxusní Jeff Bridges - má životní láska a soundtrack, který mi vytáhl z hlavy zapomenuté songy. Dokonce bych to nazvala životní rolí Hemswortha, kterého jinak nemusím. Prostě 🔝 ()

Hollohlaway

Našlápnuto to mělo dobře, mix Coenů a Tarrantina začal zajímavě. Ovšem děsně se to roztahalo a zajímavé momenty včetně postav nějak došly. Obsazení, výprava a hudba je rozhodně plus. Být to kratší a trochu výbušnější...ale zklamán nejsem, to ne. ()

Lukoboss

Tohle dílko se mně moc líbilo - výbornej vizuál (filtry, stylizace prostředí, kamera) a taky soundtrack, kterej tomu dodával potřebnou šťávu. A vůbec neřeším, jestli se pan režisér a scénárista v jedné osobě někde inspiroval, i když můžeme předpokládat, že to tak určitě bylo. Postavy a jejich příběhy jsou zajímavý, rozložení filmu do kapitol a postupný skládání mozaiky do celistvýho obrazu bylo víc než dobrý. Bohužel závěr je trochu navíc, celá dějová linka s Ch. Hemsworthem ála Ch. Mansonem (i když tady se jmenoval jinak) je poměrně zbytečná, uměl bych si to představit i bez toho. Navíc mám pocit, že šlo jen o to ukázat tady svalovce do půl těla vyslečenýho na plakátu. Škoda toho, v případě jinak vymyšlenýho konce bych asi uvažoval i o plným počtu, ale to je samozřejmě jen spekulace. P.S.: J. Bridges je prostě skvělej, nevím, jestli vůbec někdy zahrál špatně! ()

Maynard.

Totální pecka na závěr roku 2018. Tušil sem, že to bude film pro mě, ale že až takle? Jako rejža má asi hodně rád Tarantínovu tvorbu, páč to z tohodle filmu uplně srší. Ale není to nic obšlehnutýho, jen tím jak je děj postupně poskládanej z malejch příběhů, tak tím to lehce připomíná 8 hrozných, ale fakt jen lehce. Taky možná tím, že se to vlastně celý odehrává v jednou hodně úchylným hotelu, ale jen lehce :o). Napětí od začátku do konce na maximum. Že bys věděl v půlce jak to dopadne a kdo je kdo? Tak to ani ťuk. Bridges předvádí absolutní výkon, ostatní taky hrajou o 106. No a do toho všeho se tam taky objeví do půl těla rozepnutej Thor, kterej sice prej musel shodit cca 14 kg živý váhy, ale vo to víc vypadá jako Brad Pitt v Klubu rváčů. Atmošku dokonale podkresluje dobová muzika a celý je to prostě zahalený jedním velkým tajemstvím. Wau ()

Soweek

Za mě jeden z nejočekávanějších snímků roku 2018 dopadl přece jenom trochu hůře, než jsem čekal. Goddard je již dlouhodobě záruka kvality na poli scénářů a jeho 6 let starý režijní debut se zapsal mezinárodně do kultovních hororových snímků a pro mě určitě do top béčkových hororů, které jsem kdy viděl. Při oznámení, že tedy točí 2,5 hodiny dlouhý konverzační krimi thriller v tarantinovském stylu u mě naděje vyletěly nebezpečně vysoko. A jak to celé dopadlo? Scénář je perfektní, sám o sobě zaslouží plný počet, přirovnání "tarantinovský" na něj určitě sedí a sám QT by se za něj nemusel stydět. Každá z postav je tak výborně napsaná, že by si zasloužily každá samostatný příběh a to včetně samotného charismnatického hotelu, kterému by určitě slušely "Povídky z El Royale" ve stylu Four Rooms. Ale to že máte dobře napsaný scénář ještě neznamená, že máte vyhráno. Filmu totiž chybí takový ten šmrnc. Ten šmrnc, který tomu prostě QT vždy umí dodat, aby z nadprůměrného filmu udělal film perfektní. A na to si Goddard vzal bohužel příliš velké sousto. ()

LexBarker

Flanďák Jeff něco hledá za pomoci černý mamby. Do toho dvě šílený ségry, jak vystřihnutý z Mansonovy rodiny plus agent FBI neposlouchající rozkazy... Děj se vleče, dialogy nemají patřičnou šťávu a režisér nemá talent svého guru QT. Nedokáže vybudovat tu správnou atmosféru a zklamává i ve výběru správného soundtracku. Casting až na Jeffa bez nápadu. ()

kenkaku

No zas taková pecka to není. A to neřeším, že jde o koncept již milionkrát viděné. Je to obrovsky nevyvážené a nedotažené. to vadí nejvíc. Jako by to byly 3 filmy v jednom. První trvá asi tak 45minut. Utahaný nástup postav a budování "něčeho" (rozkrytí co je hotel zač). Pak dojde na provazování linek - to je pecka. Pak přijede do hotelu "Thor" a hovno spadne na větrák. Zase změna a zase o ničem. Vůbec ničemu neprospělo ani neobjasnění "záhady hotelu" a celková labilita. Alespoň že každá dostane co si zaslouží ;) ()

sedm.1

Já bych Zlým časům v El Royale dal strašně moc rád plný počet *, a že bych si k tomu těch důvodů našel, ale prostě to nejde, a to prakticky jen z jediného důvodu. Ačkoliv jsem byl totiž z celého filmu po celou dobu naprosto nadšen, tak jsem se nedokázal přenést přes neskutečně nudnou a nenápaditou úroveň veškerých dialogů, které neměli styl, koule, šťávu, prostě postavy tu jen blábolili, aby nebyli úplně zticha, ale z tohoto ohledu to byl prostě fakt průser. A zamrzí to o to víc, že vše ostatní je naprosto, ale opravdu naprosto dokonalé a já si to užíval s každou scénou víc a víc, a to až do závěrečného finále, které bylo také slušně vygradované a i docela efektní a vlastně mě i potěšilo, jak to celé dopadlo. Nicméně, hlavní doménou Zlých časů pro mě bylo jeho mozaikové zpracování, kdy jsme jednotlivé činy viděli z pohledů více postav, což pak dodávalo celému filmu neskutečný grády, hodně mě ovšem oslovila i samotná zápletka, která byla velmi jednoduchá a přímočará, ovšem právě díky zmiňovanému zpracování působila vážně až opulentně, v mnoha momentech skutečně napínavě a své způsobilo i množství nečekaných zvratů, které fungovali též na jedničku. Atmosféru a styl filmu se pak tvůrcům podařilo navodit vážně přesvědčivé, každopádně třešničkou na dortu Zlých časů v El Royale je obsazení, které mě rozsekalo úplně. Všemu samozřejmě kraluje nesmrtelný Jeff Bridges, ale i všichni ostatní, bez výjimky, tu podávají luxusní, živelné výkony, které film co do kvality hodně pozdvihují. Já si zkrátka tuto podívanou opravdu užil, moc, moc mě bavila, a nebýt těch mdlých dialogů, měli by jsme tu skutečnou filmovou událost, ke kterém to ale i tak nemá stejně daleko! Takže fakt velká paráda! ()

BMAJTZ

Až na pasáž s Chrisem Hemsworthem, která mi k mému údivu přišla slabší, po dlouhé době zajímavý a originálně natočený snímek. ()

Sdoom

Wannabe tarantinovka bez jakéhokoli originálního nápadu. Poměrně sympatická herecká squadra, nicméně postavy jako takové jsou ploché a vlastně jsou mi ukradené. Počet dobrých hlášek by se dal spočítat na prstech jedné ruky, oceňuju aspoň docela věrohodné dobové kulisy. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Tejkina

Velmi příjemné překvapení. Ano, stopáž je trošku přetažená, ale napínavé je to až do konce. Postavy jsou taky skvěle zpracované. Za mě se to fakt povedlo. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (viac)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)