Zygota

• Kanada Zygote (viac)
Horor / Krátkometrážny / Sci-Fi
Kanada, 2017, 23 min

Důlní komplex hluboko v Arktidě se stane dějištěm souboje dvou posledních přeživších s agresivní „neznámou“ formou života, která doslova vstřebává informace z mrtvých těl svých obětí. Jejich šance na přežití jsou minimální, přesto nehodlají svou kůži prodat lacino a bez boje… (SOLOM.)

Hapretor

To ušlo. Nápad ok. Vykrádačka "Thing" ? - Asi. Ale já říkám: Ridley dal novýmu Alienovi totálně na prdel. Zničil, co stvořil. Úplně to zdementoval. Cameron si točí svý přitroublý Avatary. Fincher je magor. Momentálně točej samý hovna - úplný mozkový výmazy ... tak jestli někdo by měl natočit surovou, nekompromisní, atmosférickou rubačku, tak věřím, že Blomkamp. Nějakou vzpruhu by to opravdu chtělo. ... doufám, že k tomu dojde ... jinak Alienův svět je ztracen v černé díře ... ()

Rathalos

Perfektny hororovy kratas,ktory by som si vedel predstavit aj ako celovecerny film a to monstrum bolo fakt odporne,ale zaroven genialne a vynimocne,skvely napad...:-) ()

Porp

Celé mi to prišlo ako taký teaser na budúci celovečerák. Akože hodíme to medzi ľudí a uvidíme ako na to zareagujú. Ostatne Blomkamp je týmyto kraťasmi povestný. Pri "Alive in Joburg" to fungovalo a vzišiel z toho celovečerný "District 9". Táto záležitosť sa však ani zďaleka nechytá na "Alive in Joburg". Jediný potenciál tu má snáď len tá ultimatívna príšera. Niečo tak odporné som na filmovom plátne zatiaľ ešte nevidel. ()

Charlie84

Ano. Dakota je opravdu tak dřevěná, jak se zde píše. Natočené je to nejspíš slušně, kamera fajn, monstrum...mě přišlo srandovní, ale to je asi otázka vkusu...celkově ale fakt není nejmenší důvod, proč to vidět. ()

Likan7

Další projekt typu "vemte si moje peníze a natočte to!". Jestli opravdu měl takhle vypadat pátý Vetřelec, tak je to obrovská škoda, protože tohle má všechno. Hororovou sci-fi atmosféru, tempo, gore scény a skvělou Dakotu. Mlaskačka. ()

vikino1

Tady je přesně vidět jak velkou udělali Soudruzi z NDR chybu, když značku Alien dali senilnímu dědkovi, pro kterého vrchol Vetřelčího universa je scéna kde Fessbander na druhou hraje na flétnu. A přitom se k nám už už pomalu dostávala na plátno legendární Ripley a neohrožený sbor Colonial Marines se všemy těmi vychytávkami jako je robotický nakladač, M41A pulsní puška, Smartgun, detektor pohybu nebo samozaměřovací kulomet. Blomkamp přesně tyhle filmy umí a kdyby nepoužil roztřepanou kameru (jak u District 9) a prosadil si nekompromisní Rko byl by to kurva nářez. ()

savatage

Neill Blomkamp v dalším ze svých kraťasů dokazuje chuť na drsné sci-fi horory, ve kterém nechybí originalita, napětí, strach a akce. Už v několikavteřinové ukázce, jsem chtěl vidět víc a pak to náhle přišlo. 23 minut napětí, strachu o hlavní hrdinku, vám doslova vyrazí dech z těla. Tohle si přeji prosím vidět jako plnohodnotný film!!! ()

Hawaj

Hororová scifi jednohubka se zajímavou příšerou. Ale stále to nestačí na to, aby se vytvořil dostatečný dějový oblouk, aby jak se říká to zazvonilo a za tu krátkou dobu to stihlo bejt dostatečně intenzivní zážitek pro diváka. Dakota je v roli skoro uvěřitelná. Takže to až tolik nepotopila. ()

Hemlock

Fantazie - propojení vetřelce a věci je žánrová pochoutka a rozhodně bych si delší stopáž tohoto polárního hororového scifička užil… Třeba se i někdy dočkám, každopádně smekám - 99%. ()

Mamlas

Chlap a baba dřístají (nuda), pak někam jdou (nuda), pak je konečně příšerka a baba furt utíká. Takové blbosti nemá cenu točit. (12%) ()

valentaj

Když spojíte inspiraci z filmu „Věc“ a ze hry „Inside“ od Playdead vypadne tohle. Každopádně ta atmosféra je i na tak krátký snímek dechberoucí. ()

Jadro odpad!

Akože produkujú jednu väčšiu trápnosť za druhou. Čo je s Vami ľudia? Ako môže na toto niekto povedať, že to bolo super? Alebo že niečo také ešte nevidel? Slepý polodebil, ktorý v sebe cíti svetlo /:DDDD/ si vydlabe oči, z nejakých nadprirodzených príčin sa mu podarí újsť ďaleko od neuveriteľnej príšery - fakt som jej veriť nemohol - aby sa najedol a napil a potom pomohol "otrokyni" sa dostať preč. Zo 60tich nábojov v útočnej puške aj keby kadencia bola po 5 naraz, tak vystrelí maximálne 45 /to je naoptimistickejší odhad, reálne to bolo max 16/, nakoniec si náčelník vydlabané oko odreže palec aby sa dostala naša hrdinka preč, čo bohužiaľ nestačí a naša hrdinka potom pomocou pištoľa s "výbušnými" nábojmi zloží našu neuveriteľnú príšeru na zem, dobrých 20 sekúnd sa na ňu pozerá a nakoniec ďalší zárzak - požiarnická sekera v ultra modernom zariadení presne tam kde ju potrebuje /asi na škriabanie laku/ je pomôže odseknúť ďalšiu sériu prstov na finálne vyslobodenie z bunkru. Tu už jej stačí skoro 10 sekúnd naodseknutie a otvorenie a tak sa naša sága nadprirodzených neuveriteľných náhod a príšer končí. BTW: Namiesto pozerania na našu neuveriteľnú príšeru, keby jej rozsekala tú hlavu posiatú očami, myslím, že by to zachránilo aspoň trošku česti tejto neuveriteľne rozmazanej sračky. 0,99% ()