Je parný duben roku 1993 a nedaleko malého města Waco v texaské pustině dojde k jednomu z největších masakrů v novodobé americké historii, kde na jedné straně stála samotná vláda Spojených států a na straně druhé náboženská sekta připravená bránit své hodnoty. Seriál mapuje tuto tragickou skutečnou událost i to, co jí předcházelo, v šestidílném provedení plném napětí a dramatu do poslední chvíle. (vyfuk)

asdfasdf

No Amerika, co jiného. Kvůli jednomu podezření, oni udělají tak velkou operaci, i přesto, že jim jejich agent říká, že je vše prozrazené, tak ne, jedeme si v klidu dál a zkomplikujeme to tak, aby to dopadlo, tak jak to dopadlo. Taky nechápu, když už tam pouštěli ten plyn a viděli, že už to hoří a neměli tam hasiče, tak proč to nevydělali, když věděli, že to může způsobit ještě větší problém. Nevím teď přesně jestli za tuto operaci byl někdo odsouzen, ale je to určitě něco strašného, co by se dít nemělo. Toto téma by se dalo rozebírat ještě hodně dlouho, ale nebudu se s tím piplat, prostě to co ti agenti udělali bylo fakt něco hrozného a ti, kteří to zavinili, tak měli být odsouzeni a hotovo. Jinak geniálně zahrané, velice dobrý scénář a z hlediska seriálového zpracování tomu nemám nic moc co vytknout. Jen jsem nepochopil moc začátek, proč tam pletli ještě tu jinou operaci, jestli v rámci ukázání hlavních vyšetřovatelů a jejich postupů či toho jak to umí zase (tehdy se alespoň nestalo něco jako na Mt. Carmel) spackat nebo nevím co jiného. jinak nesmí Vás odradit první díl a částečně i druhý díl, protože pak se to začne rozjíždět a poslední epizoda, to je fakt něco! ()

JDV

"Díky" nemoci zkouknuto během jediného dne. Tato minisérie vyniká atmosférou a ačkoli jsem měl u mnoha scén pocit, že takhle to skoro určitě nebylo - Waco nabídlo dost jiných scén které mě vzaly. Pokud odhlídnu od skutečných událostí tak 5 hvězd. Mínus jedna hvězda za to, že, ačkoli se minisérie tváří jako velmi realistická a nestranná, stejně jsem cítil manipulaci k většímu dramatickému efektu a nějakému velkému poselství. Člověk si prostě musí zase připomenout, že filmy a seriály jsou autorská interpretace a NE skutečnost. Tuto událost si matně pamatuju z dobového televizního zpravodajství (bylo mi asi 12), ale až teď dokážu docenit jaký vliv to asi mělo na americké diváky když na to koukali každý večer v televizi 51 dní!!! UPDATE: Po menším výzkumu se zdá, že pravda dostala dost na frak, ale jak jsem říkal s tím musí člověk počítat... ()

Bogrant

Veľmi vydarená a ako sa zdá, tak aj adekvátne reálne dianie vykresľujúca hra nervov, v ktorej kraľujú bravúrni Kitsch so Shannonom. Iba tá "vyváženosť" mi už postupne trochu prekážala. Na jednej strane chyby robiaca a nejaké klamstvá si vymyšľajúca zásahová jednotka, na tej druhej sfanatizovaná, na prvý pohľad neškodná skupina ľudí. Treba si však uvedomiť, že každý z nich mal dostatok času opustiť to miesto, ale neurobili to, pretože sa nechali podmaniť jedným vyšinutým bláznom, ktorý čakal na "znamenie od Boha" a ktorých Amerika vyplodila už niekoľko desiatok a väčšina z ich dopadla rovnako...Z tohto dôvodu by človek mal prejaviť ľútosť maximálne iba nad tými deťmi, nad nikým iným. Tvorcovia to mohli hlavne na záver poňať takýmto štýlom. I tak však ide o solídne vystavanú minisériu, ktorá nič podstatné nevynechala. No zistite si o Waco ešte info. ()

Metuje

Mohl z toho bejt celovečerák, možá dokonce jen TV film a bylo by to napínavější a zajímavější. Cením, že to velmi odpovídá skutečnosti, možná to z toho dělá takovou nudu. 2. - 5. díl je v podstatě vata, ale natočený to bylo dobře, herecký výkony taky dobrý, tak ty 3* nakonec dám. ()

Nick321

(obsahuje spoilery!) Skvělý seriál. David Koresh byl kapku ujetý jak tramvaj, ovšem událost ve Waco by měla být neustále připomínána jednak jako událost, kdy stát vyhlásil válku malé, v porovnání třeba s KuKluxKlanem (který byl reálnou teroristickou hrozbou) neškodné komunitě, a jednak jako jednu z hlavních událostí, kdy americká demokracie dala sama sobě na prdel. Celé to začalo tím, že kurýr porušil poštovní tajemství a nahlédl do zásilky, kterou neměl otevírat. Našel v ní granáty bez povolení, které si Davidiáni objednali na svoji obranu před armádou nevěřících, která záhy skutečně přišla, jak jejich vůdce prorokoval. Federálové si mysleli, že jednoduše sbalí Koreshe a odejdou. To se teda spletli. Kdosi zahájil palbu, Davidáni se začali bránit a rozjelo se federální obléhání ranče. Kdykoliv během toho obléhání, kde si za každou cenu museli sami sobě něco dokázat, mohli federálové složit zbraně, odejít domů za manželkami a dětmi a nechat to plavat. Na konci všeho Koreshe stejně nedostali, zato dostali desítky mrtvých a barák v plamenech, který pravděpodobně sami federálové svým počínáním zapálili. ()

JackBauer

Tuto miniseriu by som uviedol ako jeden 5 hodin dlhy film a povinne pustal kazdemu. Obrovsky zazitok, urcite o to vacsi vacsi ked netusite, ako to cele skoncilo. Velmi zle sa mi bude dnes v noci zaspavat. Zo serialovej tvorby je to to najlepsie co som za posledny rok dva videl. Definitivne jeden z najlepsich serialov. ()

hujerita

Pomalší rozbeh, ale od polovice to chytí ten správny rytmus a už sa to len valí na vás. Jednoznačné plus za herecké výkony, hoci Koresha mohol hrať niekto charizmatickejší. Taylor Kitsch to zvládol, ale ako fanatický Koreshbol slabší. Michael Shannon bol super. Mini sérii pomohlo že žiaden charakter nebol čiernobiely a v podstate za túto tragédiu môžu len a len ľudia a nie Davidiáni a FBI. Oplatí sa pozrieť a budete mať troška iný náhľad na celý incident. ()

Unclassified

V tomto prípade som tak trochu fandila tej pošahanej skupinke púštnych ľudí. Ale keď sa človek zamyslí, ako to celé vlastne začalo (Dávidkovia držali množstvo zbraní a Koreshove sexuálne chúťky, v mene boha samozrejme, tiež zaujali úrady), tak si hovorím, že inak to asi ani skončiť nemohlo. Spracovanie série je podľa môjho názoru vcelku vyvážené a nehrá v nikoho prospech. Rovnako môžete držať palce ľuďom, ktorí v podstate ubližujú iba sami sebe, ale aj tak trochu sadistickým príslušníkom ATF a FBI, ktorým došla trpezlivosť. Chyby robili na oboch stranách, čo vyeskalovalo do takmer dva mesiace trvajúceho konfliktu. Čo sa týka hereckých výkonov, tak Taylor Kitsch zaujal asi najviac, ale výborný bol samozrejme aj Michael Shannon. Rola hlavného vyjednávača mu sadla ako uliata. Veľmi sa mi páčili momenty, kedy mal nervy úplne na krajíčku. POZOR SPOILER!!! V poslednej časti sa mi páčil detail v podobe cameo rolí Davida Thibodeaua a Garyho Noesnera. ()

mozartka

Silný příběh a jedna zrůda, která zničila života desítkám lidí... Jeden psychicky nemocný a labilní blbeček a pohroma je na světě. Waco hezky vykresluje, jak to celé probíhalo z více pohledů. Stejně mám pocit, že tam nebylo všechno," zneužívání dětí, psychické týrání"- prostě se mi nechce věřit, že ty lidi, především matky dětí, byly natolik "tupé" krávy, že tam tolik dní čekali s tím magorem - copak ty děti sakra neměli přednost před tím labošem... Nemůžu dát pět, asi z nepochopení lidské debility. ()

lahvi

Víc takovejch projektů. V Americký historii je toho námětu až až. Ať se lidi dozví, jaký svinstvo se děje díky pocitu moci v organizacích, které se vydávají za naše ochránce. A myslete na to, že v reálu za to neměl nikdo z ATF ani organizace samotná, žádný trest! Nýbrž jen přeživší z komunity za skladování zbraní. Výsledkem debility na obou stranách smrt lidi, co to nezpusobili. Ohrana pisnicka. ()

dolor

Dychberúca šesť dielna miniséria založená na skutočnej udalosti z roku 1993, pri ktorej empatia pracuje na 110%. Kde Americké ozbrojené jednotky spravili každé jedno rozhodnutie zle a ešte zo seba robili hrdinov. Zbytočne, nasilu vytvorený problém, pri ktorom zomrelo 76 ľudí z toho 25 detí. Kde chrbtová kosť a rozum chýbali, ego pre zmenu nechýbalo vôbec. Skvele natočené. Perfektne napísané, Smutné, drsné, neférové a v poslednom rade bohužial, reálne. Taylor Kitsch a Michael Shannon tlieskam za stvárnenie postáv. 10/10 ()