Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (39)

Delfínova chvíle (2019) (S03E04)

Tohle už bylo mnohem lepší. Akorat zase problémy a selhání, jakoby toho všeho nebylo málo. Ale důležité je že jsme tam kde vždycky - nelze vypnout a jít spát ()

Nepodstatné záležitosti (2019) (S03E06)

Tak po předchozí epizodě se latka zase zvedá a profesor vymyslí další geniální plán pro vyjednávání. Na konci se nám vrací i jedna známá tvář a tým je kompletní. Že by se nám vrátila kolej z prvních dvou řad ? No doufejme, tady tolik k plnému počtu nechybělo. ()

Rychlé uvolnění (2019) (S03E07)

Situace se začíná šíleně komplikovat. Tady to je asi zatím největší krize. Napětí se zvedá ale královská tiskárna cenin, tu už seriál asi nepřekoná. ()

Na nic (2019) (S03E08)

Tak tohle byl nehoraznej masakr. Emočně nabušenej a napjatej díl se strhující atmosférou že i prdel se vám zapotí. Tohle byl nejdrsnější díl nejspíše celeho seriálu a rozhodně nejlepší díl série. ()

Game Over (2020) (S04E01)

Drama pokračuje.. vypadá to na solodni jizdu jako konec ve 3 sérii ()

Pět minut předtím (2020) (S04E05)

What ? Jako epizoda byla dobrá, ta předchozí skvělá, ale ten konec ? To měl na sobě prototyp brnění od Tonyho Starka ? Ptz jinak nechápu jak mohl ze 4 útočných pušek přežít palbu :D ()

Technické KO (2020) (S04E06)

Epizoda byla parádní, ale jsou v tom zase zvláštní prvky ohledně toho nacistickýho prasete, které pokračují od minulého dílu. Opět se po něm rozstřílí takovejch 5 gunů a nic, tak co to je za aim ? Hlavně dostal několik kulek a vubec nic, přitom i když máte vestu tak stačí jedna a asi to dost bolí. Tohle mě štve. Jinak odchod Nairobi to je fakt něco co jsem nečekal a věřil že nikdo v tomto pláně už nepodlehne. ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Neskutečný díl. Tohle byla opět LaCasa jak má být. Profesor rosžhavil mozkové závity a vymyslel raketový plán, který policí absolutně zruinoval. Zkrátka tento díl byl parádní a věřím, ze logická stránka je zde na místě, protože bych čekal, ze se úřady zachovají na zneužití pravomoci úplně stejně i ve skutečnosti. ()

Plán Paříž (2020) (S04E08)

Tak plán Paříž byl nehoráznej masakr. Konečně komplexní, systematicky promyšlenej a v podstatě i reálnej plán, který vzešel z profesorovi geniální mysli. Tohle vymyslet bylo opravdu něco. A nejlepší na tom je to, že nemusíte spekulovat o tom, zdali to je reálné nebo ne. V realitě by to totiž buď vyšlo, nebo ne, ale bylo to systematický, vysvětlený a hlavně uvěřitelný. Důležité je taky to, že byly vysvetleny souvislosti z dvou dílů dozadu. Napínavé, drsné a velkolepé završení 4 série. ()

Série 5 (2021) (S05)

Nejlepší série ze všech. Neskutečná bomba. ()

Věříš v reinkarnaci? (2021) (S05E02)

Nechápu některý komentáře. Tohle byl luxusní akční díl, který byl mimochodem i napínavý. To že rukojmí vezmou zbraně zatímco se ostatní rozhodují co s Gandiou, to jen ukazuje, že 5o jsou obyčejní lidé a smrt Nairobi je zasáhla natolik, že v tu chvili jim bylo vše jedno. A ze tehitna kráva někde pobíhá. No měla bx bejt doma, ale němuže, jinak půjde sedět. Tohle jsou detaily který mě vůbec nevaděj. Takže ano, je potřeba zlepšit logiku, ale zatim stále super. ()

Vítejte na představení života (2021) (S05E03)

Tady se přitvrdilo. Postavit zátarasy, kulomety na mista, vzit munici vybaveni vesty a granaty rozmistit se na strategicka mista a cekat, armada jde totiž dovnitr. Do toho zrzka zacne rodit a jedina jeji nadeje je profesor, ktery ted byl odriznuty z dění v bance. Snad bude čas na synchronizaci s týmem a vymýšlení nějakého plánu. Dil opět napínavý jak necky. ()

Místo v nebi (2021) (S05E04)

Parádní akce, skvěle natočené, svižné, zajímavé, taktické, kouř granáty zranění, záchranná operace, v podstatě válka tak, jak si ji představíme. Tyhle akční scény se mnohem více vylepšili a konečně to působí dobře. Sice mají všichni stále šílenou mušku, ale je jasný, že se během 5 min nemůžou všichni postřílet. V tomhle to mají autoři těžký. Pořád se střílí pořád riskují, ale nikdo neumírá, ale lidi si neuvedomujou, ze tam je nějakých 8 důležitých podstav a kdyz v kazdym díle jeden dva umřou tak v seriálu nikdo nezůstane. Proto dokonalý plán a proto nikdo nesmí zemřít. Těch víceméně 10 postav musí vydržet na cirka 50 dílů a většina z nich tam musí zůstat. Postav není nezbytně moc a tak se to musí udelat takto. Takže je třeba přistoupit na nereálnost. Co se týče vyloženě nelogických blbostí tak těch dost ubylo a už několikátý dil v řadě byl prostě parádní. ()

Spousta životů (2021) (S05E05)

Masakr.. absolutně drtivá epizoda se spoustou kulek a emocemi... Tohle je prostě jízda v takovým stylu, ze po dokoukání bude spocení i na prdeli. Spousta lidí si pořád stěžuje, tak pro ty nechápavě jsko je treba Alienka, seriál prostě jinak natočit, než tak, že se střílí a žádnej zásah, nejde.. postav je omezeně a je blbost aby všichni umřeli a nebo byli zranění. To pochopí i 5 léty dítě. Tady to funguje ve stylu krytí, střelba kryt, střelba kryt a občas zbloudilá kulka a funguje to. Není potřeba 150 mrtvých. Samozřejmě se používají i vykrejvací prostory, zatímco je střelba a nepřátele se přemisťují proběhne dialog. Udělat 4 kroky trvá 2 vteřiny, dialogem se to protahne na půl minuty, tím pádem jakoby se ostatní v seriálu stopli. No jasně že to tak musi být uinak by to nrbyl seriál, nebyly by emoce. Prostě hledat tady realistickou stránku je debilita. Jakéjkoliv seriál nebo film neni reálnej, ptž realita by nudila. Nereálnost a nelogičnosti jsou dvě diametrálně rozličné věci a pokud seriál není reálný, ale je logický je to naprosto v pořádku. ()

Tlak stoupá (2021) (S05E06)

Masakr ... Nevím proč to má tak málo, ale teď v poslední sérii je to nadupaný napínavostí a emocemi.. seriál je stvořen pro zábavu, není to simulace života lupiče. ()

Zbožné přání (2021) (S05E07)

Masakr jako kjáva. Opravdu finalni epizoda nasadila neskutečnou látku. Ne v příběhu ani v plánu ale v kvalitě provedení. To je tak parádně natočený. Jediný co mi fakt nevyhovovalo byla ta hudba. A ještě mám připomínky k popelnici. Ale jinak top. ()

Teorie elegance (2021) (S05E08)

Masakr. Celý díl letí nadzvukovým tempem. Policie hledá svůj poklad a vypadalo to nadějně. Konec ale všem vystrel zrak. Na scéně se totiž objevil debilek a jeho kráva. V bance je zatím oddech, ale nedokážu si přestavit co přijde teď. Ten závěr byl nehoráznej mindfuck :D ()

Důvěrný rozhovor (2021) (S05E09)

Rachot... Konec La casa je vyloženě dechberoucí. Tady už to neni o akci ale jde o přežití jde o všechno a vše se tak zkomplikovalo, až je to nervy drásající a tým bojuje do posledního dechu. Profesor, to je pieta, div, diamant, tak neskutečně vybroušený. Profesor je jen jeden a tady se jedna o jednu z nejlepších postav seriálové tvorby poslední doby. Konec tohoto seriálu je masterpiece, kde 5* nestačí. ()

Rodinná tradice (2021) (S05E10)

Absolutní brutální drsný a dechberoucí finále woow.. tak tohle bylo završení seriálu v kurva velkém stylu.. emoce by se daly krájet na milióny kusů, napětí bylo nervydrásající, plán vymyšlený do detailu a profesor na konci zahrál nehoráznej šach-mat. Tohle bylo fantastický ukončení vynikající 5 serie a celého seriálu. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi