ACDCKL

Výborná série. Sice první dva díly mě ihned nechytly, ale následně jsem sérii zkouknul během "chvíle". Cliffhangery, sakra, to mi lehce připomíná Lost, skončí díl a ihned se musí na další, jinak se nevyspí. Postavy jsou velmi dobré, vcelku sympatické, oponenti jsou zde prostě zlí (až na hlavní inspektorku). Jediný menší mínus, scénář občas děravý, ale to už tak bývá u hispánských seriálů. I tak jasných 5*. ()

adamix

Seriál, ktorý je inovatívny a pútavosťou láka ku ďalšiemu dielu, ale podkopáva samého seba lacnými zvratmi a kazí si reputáciu prekrúcaním reality a charakterov postáv, množstvom romantických vložiek (opakujem množstvom) a zbytočným preťahovaním. Nechcel som španielsku telenovelu, ale jednotku v rámci heist žánru, pretože to, čo sa tu deje, je častokrát úplne pritiahnuté za vlasy a nejedenkrát som sa hlasito zasmial od tej (zbytočnej) hlúposti, obzvlášť v posledných dieloch. Ďalších sérii sa obávam, pretože na jednu stranu je to šikovne chytré a na druhú stranu tak blbé, až som sa ostával diviť, do akých divočín sa to vydá nabudúce. Štvrtá hviezda je kvôli mojej zainteresovanosti, ale ak to bude pokračovať ďalej (alebo nedajbože horšie), pôjdem v ďalších sériách nižšie s hodnotením. ()

Gamekeeper77

Nápad je solidní, po delší době seriál typu Prison break, co mě chytnul a jedu díl za dílem. Moc se mě líbí slušný napětí před očekávanýma odhaleníma a jejich úniky z nich. Sem tam mám problém s dialogama, kromě Profesora a Berlína jde často o hloupoučký rozhovory lupičů se základním vzděláním a dost omezenou disciplínou, jejichž největší myšlenkou je to, kde a koho vopíchat. Místo týhle partičky primitivů si měl Prófa vybral tým sobě rovných. A to nemluvim o nesympatičnosti většiny z nich. To je ale každopádně můj subjektivní pohled, takže nenutím, chápu. Jako velkej problém to ale nevidím, stěžejní je pro mě kostra, překvapení a napětí, co mi první sérka nabídla a s tím jsem spokojenej. 85% ()

Mamlas

Po nadějném začátku 1. série v prvních 2 dílech pak už následuje jen zbytečný a sociální balast, otravný, nudný, užvaněný a rozplizlý. Věřil jsem, že na konci série to už nějak skončí. Bohužel. (25%) ()

Rayen1

Logicky je to kravina s plot-holes velký jak Bílina. Ale strašně dobře se na to kouká, má to grady, napětí, trochu humoru, a drží se to podobnyho scénáře, jako Dexter (tím myslím skrytá identita Profesora, kterej je sice kriminalnik, ale držíte mu palce i na nohou, aby ho nechytili). A to já rád. Má to neokoukany herce, který hrajou sympatický postavy (některý víc, některý miň), chytrou zápletku a koukáš na to v kuse, než zjistíš, že už je konec série. Dost dobrý, pohádka o lupičich pro dospělý. ()

palmovylist

Tak jsem si během prvního dílu říkal, co chtějí na celý "loupeži" řešit v průběhu více dílů a ejhle....velmi milé netflix překvapení, které zhruba od druhého dílu vtáhne a nepustí. Oproti prvotním obavám si mě získaly i jednotlivé postavy, kde se jedná o směs velmi zajímavých charakterů a většina z nich je divákovi i více představena, což seriálu hodně pomáhá. Série si po většinu času drží i napětí a zvraty jsou méně logické jen občas, to je při jejich množství pozitivní. Navíc velmi dobře podkreslující hudba. Osobně bych se obešel bez těch vysvětlujících komentářů "vypravěčky"....90% ()

Dejf4

Vzhledem k ohlasu, který tenhle seriál provází jsem lehce zklamán. Samozřejmě je to fajn podívaná, ale na kolena mě to nesložilo. Kouká se na to dobře, tvůrci umějí pracovat se střihem, režií a udržet divákovo pozornost jim jde na jedničku. Ale právě to zběsilé tempo si vybírá daň na chování postav a dírek ve scénáři je hodně. A bohužel jsou až moc očividné. Postavy jsou vykreslené dobře, ale osobně bych preferoval se soustředit na charaktery ještě více. Takhle plno scén je až moc "prázdných". Každopádně ambice na "chytrý" seriál tu nejsou, takže některé mé výtky jsou nespravedlivé. Vy výsledku je to show, která baví a ve svém žánru nenáročné zábavy funguje dobře. 7/10 ()

IZFNP

V mojej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka 2020 (oneskorene a o to viac, že som seriál 3 roky ignorovala). Úroveň produkcie, inteligencia scenára, spot-on herci hrajúci skvelo napísané postavy a 13 epizód plných napätia, zvratov a epických momentov? Krásnych 10/10. Och a tá španielčina ♡ ()

AnthropOcean

Pútavý a napínavý príbeh so zaujímavými postavami, ktorý má ale veľmi silné telenovelovské tendencie a tvári sa až príliš unikátne na poli žánru, kde úplne taký unikátny nie je. Čo to najviac kazí sú neuveriteľne sprosté logické lapsy hlavných postáv, ktoré sa v podstate stupňujú až do záverečnej epizódy prvej série a neraz mate chut kricat na obraozovku co nie je nikdy dobre znamenie. Stále je to ale kvalitná zábava, ktorá vás len tak nepustí. ()

muti

Tam tri aby som si zapamätal že druhú ani tretiu sezónu už pozerať nebudem. Akože, keby mám 15 rokov tak by to bol asi cool seriál a dal by som tomu 4-5*, ale logika nepustí a tie mexické telenovely sú príliš. A ešte tá deus ex machina momenty ako nevypočutie si všetkých odkazov od mŕtveho, ale len tie prvé, to asi nie...ale keď si v živote vždy hodíte kockou a padne šestka a vždy vyhráte hod mincou, tak môžete byť aj Lucky bitch mastermind ktorému vždy vyjde všetko len vďaka náhode ()

rasto87

Tento komentár bude u mňa platiť pre celú sériu a všetky a časti. Jednoznačne u mňa najlepší seriál aký kedy bol natočený. Všetko dokonale prepracované a hlavne totálne reálne. Postavy dokonale prepracované, dialógy taktiež. Tento seriál skrýva v sebe kopec ďalších vecí a obsadzovanie postáv. Ja som si jednoducho el profesora zamiloval a taktiež denverov smiech. Za mňa jednoznačne 5* ()

andree182

Spoilery! Solidní první polovina dobrá, pak to dostává strašidelně na frak nelogičnostama. Po půlroce příprav se jim plán kompletně rozpadne po 48h, primárně tím že všichni řeší vztahy a sex? Dokola dávají šanci Arturitovi i když je x-krát podvedl, místo "rozděl a panuj" mají rukojmí +- volný výběh, oblepují se isolepou 1m od lupičů, kteří nic neslyší/nevidí? První 1/2 5*, epizody 10-13 jsem protrpěl aby to skončilo, a ono neskončilo... Další serii již asi ani nechci. ()

panki9922

Dlhšie som sa na La casa de papel chystal a očakávania boli extrémne vysoké. Po prvej sérii tak nejak priemerná spokojnosť. Má to skvelú prvú časť a časti ku koncu. Na druhej strane je to niekedy na môj vkus veľmi naťahované. Postava Tokio mi pripomína brutálnu Nikitu od Bessona. Do budúcna sa ešte teším na Berlina. Čo ma mrzí je fakt, že Profesor mi príde trochu nechcene vtipný a má extrémne veľa šťastia. To nemal ani Michael Scoffield v Prison Break. Mohlo to byť ešte údernejšie a hlavne priamočiarejšie. Samozrejme, nie na úkor vykreslenia postáv (ale aj to je niekedy trochu otravné). ()