NA HRANĚ / ŘEZNÍK

(študentský film)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2015, 22 min

Umělec, nebo psychopat? Dokument snažící se o zachycení věcí, které jsou ukryté pod trvalou pózou. Co se zde skrývá a jaké jsou motivace k takovéto tvorbě? Na jakou stranu břehu se přidáte? Umělec, nebo jenom psychopat? (tommiss007)

Darill

Autor se podle mě má ještě mnoho co učit. Celý dokument jen klouže po povrchu a přijde mi, že spíše dává více otázek, než odpovědí. Spousta věcí je nakousnuta, ale nedořečena. Řezník říká, že hudba ho živí jen z části - tak co ho tedy živí? Proč se za celou dobu nedozvíme nic o Martyho frcích? Kdo je De Sade, který je sice v titulkách, ale přitom v dokumentu o něm nepadne ani slovo? Pořád se mluví o tom, že by rád točil film - ale podle čsfd však nějaké natočil... To je jen pár bodů, které mě narychlo napadly. Místo toho si ale zas a znovu poslechneme o Slavíkovi. Pro mě těžce nevyužitý potenciál a doufám, že film o tak zajímavé osobnosti někdo brzy zpracuje mnohem lépe... ()

pornogrind

Co dodat ? Vše podstatné už tady bylo řečeno. Takže bych se jen opakoval. Obsahově za 3. Ale po technické stránce je to kvalitně odvedená práce. Pár záběrů pobavilo jeden nadchnul ( a to ten kdy stéká krev po řezníkovi a všude kolem " ruce " od krve). Každej další dokument o Řezníkovi, De Sadovi či obecně o horrorcore scéně je u mě určitě vítanej. Ave Maria ()

Ouwen

Upřímně. Martinovi přeji mnoho úspěchů v nadcházející tvorbě a vděčim mu za hudební žánr, který preferuje. Dokáže to člověka napumpovat a nepodléhá do naivity. / Ovšem já se při tomhle dokumentu nudil. Nic nového se o interpretovi nedozvíme, pouze se opět řeší vsuvka se Slavíkem, pár slov o Horrorcoru a o tom, co Martin čte a nic víc. Faktem sice je, že do soukromí toho člověka mi absolutně nic není... ale dost by mne zajímal ten člověk pod maskou. Chtěl bych se dozvědět více o jeho mentalitě a myšlenkových pochodech, které sice vztékají do jeho tvorby - ovšem nějaké názory, filozofické úvahy o životě mi zde chybí, postrádám nějakej moment, který by vystihl povahu toho "pána" pod maskou. A proto mne to ani moc nebavilo, poněvadž veškeré infa už byly řečeny, či jsem se doslechl o nich (dočetl) jinde. Řemeslně je dokument však zvládnut kvalitně, vizuální stránka není odpudivá, pár vtipných momentů dokument vytasí a začátek je dobrej. ()

schizmo

Na hraně je příjemnej krátkej dokument o hrdinovi naší generace. Pro fanouška či znalce situace sice nepřináší až tak moc nového, krom toho, že se dozvíme, že je Márty fanoušek prolapse tulipánů, ale pro ten zbytek diváků je docela fajnovým prostřihem toho důležitého, co dělá Řezníka řezníkem. Proč ale Mártyho zmiňuju jako hrdinu? Protože je jakýmsi temným rytířem v naší dokurvené společnosti a nebojí se jít s vlastní kůží na trh - kontroverzními texty a image bouří a popouzí společnost, nabourává zkostnatělé chápání hudebního průmyslu a pere se za svá práva. A nebo možná i za práva mnohých z nás, kdo na to nemá vlastní koule. Protože jak bylo v dokumentu zmíněno, naše generace vyrostla na stejných pop-culture základech, takže příslušnost a stotožnění s Řezníkovic revoltou považuji za více, než mě vlastní. A neříkám to jen proto, že mě s Mártym pojí pracovní nebo kamarádský vztah - je to o symbolice, kterou díky tomuto dokumentu i ty můžeš pochopit. ()

gogos

Na dokument vcelku málo obsáhlý, avšak na studentský film doslova epický. Po stylistický stránce naprosto parádně vytvořený dílko dominuje nejen vzhledem, kamerou, ale i perfektním hudebním načasováním, střihem či zpomalovačkama. Ve výsledku je z toho všeho pak perfektně vytvořený audiovizuálně orgastický dílo, které však než dokument spíše připomíná sestřih zásadních myšlenek Řezníka zabalených do líbivého hávu. Jako biografie to neobstojí, avšak jako prezentace názorů ústředního hrdiny je to perfektní! ()

JohnMiller

Obraz, strih a vo všeobecnosti všetká technická práca je špičková. Akurát škoda, že obsahu je akosi pomenej. Nádherný úvod strieda pohľad do bytu Řezníka, ktorý predstavuje nejaké masky ktoré môžeme vidieť na koncertoch Sodomy Gomory. Ešte vstup do nahrávacieho štúdia pri nahrávaní skladby Chcípni bol zaujímavý ale inak to ostatné vyzeralo ako niečo odkúsnuté z dlhometráž-neho dokumentu. V skutočnosti je to krátke ale popri sledovaní mi to prišlo dlhé, pretože som čakal, kedy sa to začne... a onedlho bol koniec. Ale rozhodne kvitujem umelcovi, že nechal pracovať mladých tvorcov a novú generáciu málo ktorý hudobník, a tým myslím hlavne konzumných, by to dovolilo. ()

OliverCZ

Je pravda, že dokument nepřináší nic nového, zajímavého. Stačilo by, aby se režisér zeptal na nějakou zajímavější otázku, která se určitě dala vymyslet. Ale myslím, že forma v pohodě těch 16 minut utáhne, a dokument tím pádem nenudí. Jako školní cvičení je to parádní. Jenom nechápu ten pokles frame rateu. ()

ghatos

Docela vybroušený medailonek hudebního bubáka z českých luhů a hájů. Lidé jsou daleko více zkaženější, primitivnější a nechtějí si to přiznat. Řezník to má jako duševní autoterapii, když může dráždit šedou mělkou masu. Přitom inteligentnější posluchač pochopí, oč mu jde. Některé songy má povedené. Jeho potenciál by se dal hezky využít do některých celovečerních hraných filmů. 68%. ()

vyfuk

Dokážu si představit, že by někdo o někom jako Řezník natočil i celovečerní dokument. A dobrý. Rapová muzika jde absolutně mimo mne. Neposlouchám ji, nezajímám se o ni. Navíc, tvorba Řezníka jako takového mi přijde v jistém ohledu odporná a zrovna tuhle vím, že by mne jakkoliv nezajímala. Právě proto mne asi zajímá osobnost Řezníka a nebo Martina Pohla jako takového. Nějakým způsobem mne ta osoba zajímá, ne-li fascinuje. A proto jsem vděčný za něco jako toto. ()

venca163

Řezníkovi docela fandim a občas si ho i pustim, ale tohle neni zrovna dvakrát nejlepší dokument. Nejenže si myslim, že neni vhodný tam celou dobu pouštět Bachovo nevimco-dur symfonii (dal bych to v max 1 scéně pro kontrast), ale hlavně se o Řezníkovi člověk prostě nic novýho nedozví (snad krom jediný informace, že je ujetej na růžičkový porno, ale něco (i víc) úchylnýho jsme o něm stejně už tušili =). Je to taková, docela i řemeslně kvalitní, nuda. (60%) ()

The Viper

Dokument nám toho o Martinovi moc nepověděl, spíše se rozebírala kauza okolo Slavíka, která dle mého z pohledu skalního fanouška Řezníkovi uškodila přílivem sket. Ale jak říkám, dokument byl nemastnej neslanej, ale je to k*rva Řezník a nic víc o něm natočený není. ()

SpaceOdyseus

Vizualne moc hezke, ale informacne celkem chude. Na to, ze to ma 22 minut nam tu Reznik moc veci nerekne. Nektere jeho hlasky jsou vtipne, ale to je tak vsechno. ()

orkadimenza

Ano, chápu všechny ty komentáře, že jste se o Řezníkovi nic moc nového nedozvěděli, že pořád řešil Slavíka apod. Ale podrobně popsat celou Řezníkovu osobnost by bylo na celovečerní dokument. Nevím, jak to ten člověk dělá, ale každé mé setkání s Řezníkem mě stále více naplňuje a ohromuje, a tohle setkání na mě, i díky nádhernému kontrastu s Bachovým Air a Schubertovým Ave Maria, působilo nejvlivněji. Díky hudbě zde byl prostor na pomalé záběry a zamyšlení, takže i proto zde nebyl takový prostor na informace. Ale právě tahle stylizace filmu je cesta k budoucnosti, a to doufám, že k budoucímu celovečernímu dokumentu o Řezníkovi. Přesně tímhle způsobem bych si to představoval, a je krásné, že tu správnou cestu dokázali ukázat studenti z Písku. Na studentský film perfektní, určitě doporučuji. ()

kluk z Na

Hudba jak z dokumentu o migraci plameňáků. Děs. U těch zpomalovaček jsem furt čekal že přijde Frodo a jeho družina a daj si s Řezníkem číslo. Celkem inteligentní postřehy se kloubily s nápaditými i méně nápaditými obrazy, kde si pamatuju relaxaci nad kaluží krve asi nejvíc. No a ke konci vyjednou nesmyslný asi děkovačky nebo já nevim co to mělo bejt. Nicméně víc takovejdlech věcí o zajímavejch lidech. Myslim, že Řezník už teď má nesmírně velký vliv v umění. Na několika tratích ukázal svůj talent a všem musí být jasný, že pokud bude produkovat ať film, muziku nebo cokoliv jinýho, bude v tom něco osobitého a nad věcí s velkou dávkou nekorektního humoru. ()

Filipus Muff

Hodně sem přemejšlel jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale po delšim přejmešlení sem došel k nazoru ze na ty čtyři to opravdu neni. I když má film pasážema dobrej vizuál tak amaterian 3310 pasaže a fakt že film nenabízí jedinou informaci kterou by člověk nezjistil z uplně každýho SG rozohovoru to uplně degradujou na tu nejnižší možnou uroveň.. ()

BenderG

Audiovizuální stránka dokundametu o Řezníkovi je perfektní. Otázka obsahu je problematičtější. Pokud bude divákem člověk, který neví o Řezníkovi téměř nic, tak po zhlédnutí tohoto filmu získá opravdu povrchní informace, resp. odpovědi na otázky kdo a co. Pro ostatní nic nového. 85% jako příležitostný posluchač ()

Folky

Technicky perfektní, obsahově to trochu pokulhává. Je škoda že jsme pořád zůstali u chlapa s maskou a nedostali se pod tu masku. Pohl sice opouští svou pózu Řezníka a mluví inteligentně (což on nepochybně je), ale nedozvíme se absolutně nic o tom co mu běží v hlavě. A to je velká škoda. ()