LordSnape

Nejdřív vám to ukradne srdce, rozplýváte se nad krajinou, sympatickými hrdiny, držíte jim palce a na konci vám to ono ukradené srdce zadupou do země, rozsekaj, zapálej a sežerou. Rozhodně vytrvejte, a nenechte se odradit volným tempem příběhu, protože se budete bát, křičet bolestí a na konci i brečet. ()

Jeoffrey

Ono to ze začátku vážně vypadá jako taková veselá napínavá cesta mladých hrdinů za dobrodružstvím. Už od prvních dílů to má tu správnou atmosféru, kdy člověk touží vydat se na cestu s našimi hrdiny do středu tajemna a cítí touhu objevovat neprozkoumané. Zkrátka vzpomněl jsem si na to dobré, co bylo v dílu Julese Verna o cestě do středu Země, na všechno to tajemno, bohatý a úžasný svět, prostě něco čím by se chtěl každý člověk toužící po dobrodružství procházet každý den. Všemu napomáhá skvělá animace, která je kouzelná, barevná ale zároveň propracovaná a detailní. Pomáhají tomu i všechna ta tajemná stvoření, která zde jsou a já si zase jednou vzpomněl, že jsem kdysi chtěl být třeba také biologem. Zkrátka krásná výprava a malebné dobrodružství to je, ale zároveň nejen to. Od chvíle, kdy se objeví Ozen (ano velmi charizmatická a zajímavá to paní) a náležitě nás všechny varuje, pocítí i ten méně chápavý člověk (já), že tohle nebude veselá cesta růžovým královstvím, kde se držíme s Elmem za ruku a lížeme Barneymu koule... Zlověstné náznaky tam sice byly i dříve, ale asi nic mě nemohlo připravit na realitu a desátý díl. Vskutku intenzivní zážitek, bolest doslova prožitá, kdy mi běhal mráz po zádech a zároveň jsem nemohl odlepit oči od obrazovky. Když ten díl skončil, tak mi došlo, že jsem prožil něco velmi intenzivního a celé anime mi rázem přišlo neskutečně skvělé. Ten kontrast- lahoda! Hodnocení muselo zákonitě nahoru a já očekával co přijde. Další velmi povedený a silný zážitek si pro mě připravili autoři v posledním díle, kdy se emoce daly cítit na vlastní kůži a u mě se střídali hořké a sladké pocity během pár okamžiků. Takže musím říct, že i s atmosférou se tu pracuje skvěle a je velmi dobře dávkována, takže se člověk nenudí ani neotupí neustálou intenzitou. Jsem definitivně přesvědčený, že jsem viděl něco impozantního a chci vidět i vědět víc. Napadají mě různé myšlenky o tom, co je v centru propasti i proč se to jmenuje Made in Abyss a nemůžu se dočkat jestli jsem se alespoň přiblížil s některou svou teorií. Také jsem se asi zamiloval do Nanachi... Jsem zaujat, okouzlen a napnutý jak struna - tedy to skvěle zafungovalo. 9,7/10 ()

Starletka

Původní komentář z 10.07.2017: Už z PV bylo jasné, že to bude další kopie konceptu Madoky, tedy kousek, který se tváří jako roztomilá pohádka pro děti, ale přitom je plný temnoty (už v první epizodě bylo hodně náznaků smrti). Co rozhodně zaujme, je propracovaný, nádherně animovaný svět, doplněný úžasným soundtrackem, a zajímavě zvolený chibi design postav, který je úplným kontrastem ke zbytku světa. Prakticky jediné, co musím vytknout je odporné a neustálé sexualizování dětí a ke konci bonus ve formě mírné zoofilie, ale jinak mě nic záporného nenapadá. Možná ještě lehce nevyvážené tempo děje. Jinak škoda, že nenechali "opening" z první epizody. 9/10 a čekám na druhou řadu. ()