Susan Morrow (Amy Adams), má všetko, po čom kedy túžila, a predsa sa ocitá v životnej pasci. Kurátorka galérie moderného umenia sa snaží svoju vnútornú prázdnotu vypĺňať vystavovaním šokujúcich exponátov a po nociach bdie v zlatej klietke, v luxusnom dome v L.A., z ktorého, občas asi aj pred ňou, nápadne často uniká jej partner. Rukopis románu Nočné zvieratá, ktorý napísal jej bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal), by mohol byť dokonalým liekom na nespavosť, keby jeho dej nebol taký znepokojujúci..... Hlavným hrdinom románu je Tony (tiež Jake Gyllenhaal). Spokojný muž v strednom veku zoberie ženu a dospievajúcu dcéru na rodinnú dovolenku do Nového Mexika, ktorú však drsne pretrhne náhodné nočné stretnutie s trojicou násilníkov na opustenej texaskej diaľnici. Tony nemá proti presile žiadnu šancu a nedokáže zabrániť únosu svojich najbližších. Na druhý deň sa s pomocou cynického detektíva (Michael Shannon) vydáva po stopách zločincov, ale šanca na záchranu ženy a dcéry sa zdá byť mizivá. Ďaleko od tejto drámy, v spiacom L.A., si vydesená Susan pri čítaní rukopisu uvedomuje, že krutý text je paralelou k jej vzťahu s bývalým manželom. Že je neobvyklou pomstou za to, ako strašne mu kedysi ublížila. (Cinemart SK)

Montmorency

Opravdu chápu nadšené komentáře z filmu, kdy to divák ''správně'' pochopí a na konci mu to všechno zapadne jak puzzle, no na mě to tak nepůsobilo - obě linie přiběhu jsou dobře rozjetý, ale tak nějak nedotažený, příběh Susan byl řečen dvěmi, třemi scénami a pak už jenom prozření u knihy (bytˇ v pěkném balení), příběh z pouště je pěkný protiklad a má svoje pulsující scény, no i tenhle se pak nějak ''zasekne'' a přiznavám, že mi bylo ke konci jedno, jak to skončí....no a závěrečné finále šlo už zcela mimo mě ()

cineczeck

Určitě hezoučky nasnímané, ale přitažené za krásné vlásky Amy Adams. Stejně odtažité a škrobené jako její hrdinka. Že by nějaké art klišé?:) ()

BStone

Bravurně nasnímaný, natočený, zahraný snímek. Přesto u mne pouze lepší průměr. Z nadějné story se vyklubala skvělá forma s chabou zápletkou a výbornou pointou 60% ()

jiri.juricek

Noční zvířata, perfektně vystihujicí název tohoto hutného psycho dramatu. Nenechte se odradit úvodními titulky a vyčkejte na příběh Jacka Gyllenhaala, který parádně plyne s příběhem samotného filmu, až se z ně stane jeden. Perfektní hudba i herecké výkony. Někteří nechválí závěr, ale ani nevím jak jinak tohle mohlo skončit... :) ()

zebu_cz

Mysteriózní thriller, kde se proplétají dvě linky. Postava v podání Amy Adams působí nerealisticky (vážně je to takový kopyto, že nedokáže otevřít obálku s dopisem?), druhá linka s fantastickým JG výrazně životaschopnější. Nad závěrem třeba chvilku hloubat, člověk se nezbaví dojmu, že si z něj Tom Ford trochu dělá prdel. ()

Konev

Kdyby tam nebyly ty úvodní scény a děj s Amy Adams, tak by to byl skvělý film. Tohle propojení dvou linií to ale sráží na jakousi směs nebo odvar, který to svým závěrem totálně zazdil. ()

BranuliQ

Film určite zaujímavý, pre mňa však len v tom, že naozaj netuším, či vo mne po zhliadnutí prevládajú kladné alebo negatívne pocity. Určite by som však Nočné zvieratá nepokladal za vyložene zlý film, dokonca nepatrí ani do priemeru o čom by mohlo svedčiť moje nie príliš optimistické hodnotenie, mám však problém s tým, že som sa s filmom nedokázal stotožniť, prišiel mi totiž vyložene chladný a odmeraný, akoby režisérovi bolo úplne jedno, čo si divák pomyslí. Na druhú stranu však treba dodať, že herecké výkony sú naozaj vynikajúce, najmä čo sa týka skvelého Gyllenhaala a hudba je doslova pohladením pre uši. 60% ()

Duvee

Postavy sledujeme ve dvou liniích: jedné reálné a druhé fiktivní. Obě linie se navzájem zrcadlí. Fiktivní linii napsal Edward do svého románu, který teď čte jeho bývalá žena Susan a při tom si uvědomuje, jak moc mu kdysi ublížila, když se s ním rozešla. To jsou informace, které se dozvíme od distributora ještě před shlédnutím snímku. To je dobře, protože to jsou informace, které nás navnadí se na snímek podívat. Problém je ten, že během filmu se toho nedozvíme o moc víc. Dvě nezajímavé dějové linky plné klišé a postrádající jakékoli zvraty - předvídatelné od začátku až do konce. Možná by fungovalo jako patnáctiminutový snímek. ()

lineker

Ne zcela snadno uchopitelný kousek od Toma Forda. Terciální dějové linie, z nichž dvě byly reálné a jedná fiktivní dokázaly notně zacloumat divákovou loajalitou k jednotlivým postavám. Snobská nablýskanost a to nejen interiérová, ale i duševní, kontra špinavý vidlákov s těmi nejhnusnějšími charaktery. Edwardova pomsta, nebo poděkovaní? Nebo šlo čistě o pocitovou záležitost a ten nekomfortní dojem, který mne po celou dobu projekce doprovázel? Vynikající hudba! ()

karelhura

Ubulená kravina o kravce co neví co chce a usmokleném kreténovi který nedokáže být chlap.Ale zahráli to parádně, až jsem měl chuť je oba dva zabít. ()

Bednobuch

Depresivnější film jsem ještě neviděl. Rozhodně máme každý své starosti, než koukat na tohle. Dobře zahrané. Ale tím to končí. Děs ()

Ganka

Film bych popsala slovy hlavní hrdinky:"Je to šokující!" Ke konci jsem si připadala jako Susan - plná otázek, emocí, chtěla jsem to nějak uzavřít, ale Edward mi to nedopřál. Spousta věcí je v tom filmu tak předvídatelných...ale stejně...díky skvělému výkonu Amy a Jakea a ostatně nejenom jich, ale i všech ostatních z toho vznikne malá načasovaná bomba plná různých emocí, která ve vás ještě chvíli zůstane. Krásný kousek. ()

quido.morava

Suprovni herecke vykony, bezvadna hudba, krasne kostymy, moderni umeni, kontrast texaske pouste s pohodlim snobskych galerii atp atp - toto neni psychlogicky thriller, to je psychadelicka slatanina, ktera mne spise drazdila a odpuzovala, a temer od 1. tretiny jsem si pral, aby to uz skoncilo... Tom Ford si tu jen honi sve umelecke prirozeni a kasle na divaky; nic mi to, krome neprijemneho pocitu, nedalo. ()

Cezar209

psychologicky thriller s prvkami mysterie.bravurny scenar, skvele herecke vykony ...mam pokracovat ? urcite film pre narocneho divaka nie na zaspavanie na gauci ... pohlad do duse, nastavene zrkadlo... kde menej zanamena viac a tu pravu spatnu vazbu si uz urobia vsetci per partes ... krasny filmovy zazitok....len malo chybalo k 5 ()

petr6988

Tento film se mi velmi líbil. Skvělé herecké obsazení doplňuje kvalitní soundtrack. Příběh je opravdu devastující (v dobrém smyslu) a propojení obou realit je velmi povedené. Film na mě působí tajuplným dojmem, spoustu věcí si uvědomíte až do shlédnutí. Práce kameramana s přechodem snímků dodává filmu na kouzlu. Tom Ford je opravdu dobrý řežisér a scénárista. Stejně jako u filmu 'Single man' režisér naplnil mé očekávání. 5* ()

xterri

Je to pár vteřin, co dozněly titulky a možná právě proto film hodnotím tak vysoko. Jsem ho ještě plná. Po delší době jsem viděla něco, co bylo nečekané, něco, kde se děj nedal odhadovat, něco, nad čím někdo přemýšlel. Pro mě byla paralela kniha x život Amy Adams, resp. její vztah s Jakem úžasná. Skvělý nápad, perfektní hudba, dokonalí herci. Děj měl spád, pro mě tam nebyla žádná hluchá místa, film jsem s napětím sledovala od samotného začátku až do konce titulků - chtěla jsem ten pocit v sobě nechat doznít až do konce... ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz