Susan Morrow (Amy Adams), má všetko, po čom kedy túžila, a predsa sa ocitá v životnej pasci. Kurátorka galérie moderného umenia sa snaží svoju vnútornú prázdnotu vypĺňať vystavovaním šokujúcich exponátov a po nociach bdie v zlatej klietke, v luxusnom dome v L.A., z ktorého, občas asi aj pred ňou, nápadne často uniká jej partner. Rukopis románu Nočné zvieratá, ktorý napísal jej bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal), by mohol byť dokonalým liekom na nespavosť, keby jeho dej nebol taký znepokojujúci..... Hlavným hrdinom románu je Tony (tiež Jake Gyllenhaal). Spokojný muž v strednom veku zoberie ženu a dospievajúcu dcéru na rodinnú dovolenku do Nového Mexika, ktorú však drsne pretrhne náhodné nočné stretnutie s trojicou násilníkov na opustenej texaskej diaľnici. Tony nemá proti presile žiadnu šancu a nedokáže zabrániť únosu svojich najbližších. Na druhý deň sa s pomocou cynického detektíva (Michael Shannon) vydáva po stopách zločincov, ale šanca na záchranu ženy a dcéry sa zdá byť mizivá. Ďaleko od tejto drámy, v spiacom L.A., si vydesená Susan pri čítaní rukopisu uvedomuje, že krutý text je paralelou k jej vzťahu s bývalým manželom. Že je neobvyklou pomstou za to, ako strašne mu kedysi ublížila. (Cinemart SK)

BoKo_CzT

Čokoľvek by som napísal, by pri kráse a posolstve tohto filmu bolo zanedbateľne plytké. Tom Ford dokazuje, že pri finančnej nezávislosti od Hollywoodu dostáva americký filmový potenciál druhú šancu. Prekrásny autorský film, ktorý bude vo mne ešte dlho doznievať okorenený estetickým vizuálom a prekrásnym soundtrekom. A tí, čo nie ste slabí a emócie máte skôr 2-D, než 3-D si radšej pozrite napr. Avengerov. Ide o jeden z najpodstatnejších filmov svojho roka, ktorý to na diváka nehrá vonkajším pozlátkom, ale rozdávaním emocionálnychi "kopancov". Hard core. ()

topvideo

Dej filmu skrýva paralelu knižného deja so skutočným svetom. JG sa snaží potrestať AA za jej niekdajší počin vykreslením tragickej fiktívnej udalosti. ()

Elisson

Jediné ozajstné pozitívum tohto filmu je pekná herečka, ktorá hrá postavu s absolútne mizerným vkusom a zničenou psychikou. A kniha jej bývalého, ktorou jej chcel akože niečo povedať? Nechutný americký gýč, v ktorom chlap nie len, že nevie brániť svoju ženu a dcéru, on sa o to ani nepokúsi. Mala som chuť uraziť hlavu jemu a nie tým zločincom.....Znepokojujúca na to tom príbehu je jedine tuposť a strach mužského hrdinu. ()

v.indruchova

"Perfektní, s celou tou kulturou odpadu, ve které žijeme." Upoutávka mě dostala a já se dost navnadila. Výsledek je o něco slabší, než jsem čekala, ale pořád jsem spokojená. Řekla bych, že je v příběhu mnoho skryto. Pohrává si s myslí člověka. Vypráví o prázdném životě s penězi.-Není snad lepší, být chudší a šťastný? V knižním příběhu můžeme nalézt metaforu na neštěstí autora. Kdo rád píše, souhlasně kývá příběhu. Dělala jsem k tomu titulky, tak jsem se do příběhu více ponořila. Kdo nic hlubšího nehledá nenajde. JAke hrál velmi dobře. Takový lepší průměr ode mě. ()

Optical

Pomsta, tak částé literární téma. Románový hrdina Tony své dosáhl agresivní cestou, naopak spisovatel Edward s jakousi sobě vlastní noblesou. Susan přišla o naději vymanit se z té prázdné zlaté skořápky i svého zoufalství. Škoda jen, že film působí povrchně zcela jako Susan a její okolí. ()

jirka25

Pomstít se a zároveň tím tomu druhému pomoci. No není to geniální :) Komu se nezdá konec, asi jste si nevšimli co mu provedla jinak to nechápu... :) BTW nechápu co je na tom filmu snobské? Snad naopak ne? ()

veverysiak

Ľudia, ktorí robia vyšinuté umenie, nemôžu byť šťastní, toto asi nebude hlavná myšlienka filmu, ale bolo to to najsilnejšie čo ma napadlo počas sledovania scén, ohromne silné umenie, perfektné výkony, výborný strih, jediný rušivý prvok bol pre mňa Jake, ale priznávam, že som naňho vysadený, a preto neobjektívny, ale jeho herectvo mi hrozne vadí, inak veľmi intenzívny zážitok, takže 85%. ()

mouzi

Po jedne hvezde Gyllenhaalovi a Shannonovi. Jinak to slo totalne mimo me a Amy Adams je jeste horsi herecka, nez jsem si myslel po Arrival. Sorry jako. ()

Cvachetka

Do prdele. Před úvodními titulky by mělo být nějaké varování! Brrrr. Znovu ne. Jinak celkem zajímavý film (hlavně čtena knížka), ale na 4 hvězdičky to asi nevidím. Někdy z něj ta snaha o artovost naprosto teče. Někdy by se to zase dalo nazvat "Ze světa snobů". Na druhou stranu to sedí k postavě Amy. ()

hony23

Poučení z toho filmu je: neukazujte fakáče partě vesnických buranů jen proto, že to jsou vesničtí burani, sic vás stihne odměna v podobě únosu s grupáčem na romanticky odlehlém místě. Nenechte se odradit nechutně hororovými úvodními titulky, odměnou za to úvodní příkoří vám bude po většinu filmu svižně plynoucí drama, kterému k dokonalosti chyběla jen nějaká lepší pointa na závěr. ()

VLADEK

1) Pokud si tady většina pochvaluje hudbu, tak připomínám, že pan Korzeniowski poněkud vykrádá sám sebe. 2) Ano souhlas scénárista byl totální dement. 3) Ano, stárnoucí Amy Adams i to HD rozlišení svědčí a asi proto si ji pánové přeci režisér vybral. A proč si vybral Jaka Gyllenhaala, to snad asi ani nemusím napovídat. 4) Jedna hvězda jen díky závěrečné scéně, a druhá za úvod, jinak by to bylo jen za jednu. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz