Po manželčině smrti se Bill Ponder (J.K. Simmons) odstěhuje spolu se svým sedmnáctiletým synem Wesem (Josh Wiggins) z rodného městečka do velkoměsta, kde chtějí zkusit začít znovu. Zatímco se snaží přizpůsobit novému životu a hledají způsob, jak se vypořádat s minulostí, oba najdou útěchu v novém vztahu. Wess potká Lacy (Odeya Rush), introvertní, ale divokou dívku, a propadne kouzlu její tajemné osobnosti. Bill se seznámí s Carine (Julie Delpy), soucitnou a elegantní učitelkou, jejíž žalostná minulost rezonuje s tou jeho. Když jsou jejich vztahy vystaveny zkoušce, Bill a Wes se vzájemně odcizí, aby se posléze zase sblížili, zatímco v průběhu nové životní etapy poznávají své skutečné já. (Cinemax)

herr_carter

V rychlém sledu jsem za poslední týden rozšířil svou sbírku lidsky emotivních a herecky bravurně zahraných filmu o dva skvělé kousky - kromě Wonder ještě nově o tento klenot a nemám dá se říct žádné připomínky...opět jsem sušil oči o stošest.............. moje hodnocení = 9 z 10. ()

Hanys_

Příjemná nezávislárna s takovou tou lidskou atmosférou, kterou podobné filmy musí mít, aby byly fakt dobré. Herci do jednoho skvělí, hodně potěšila Julie Delpy, kterou přece jen zas tak vidět není.. btw čtvrtý film s Odyeyou Rush za posl 6? týdnů, který jsem viděl, a už konečně chápu, co na ni všichni vidí. ()

Disease

Nezávislácká vztahovka, která zaujme dobrými dialogy a parádním výkonem Simmonse. Akorát v té vážné poloze trochu moc hraje na city. ()

artas

Je to celé strašne umrnčané, komédia to nie je za to že je tam pár heftov. Starý pán ma teda nedojímal ani náhodou, skôr som mal chuť mu už po pol hodine pridrbať, tak aspoň synátor to našťastie takmer urobil. ()

BOURQUE

Taký malý veľký film, ktorému scenár dal Život. Nehovorím, že film je dokonale natočený (aj z hľadiska príbehu sú niektoré vedľajšie časti „nekorektne“ ukončené), ale za to herecky veľmi dobre zvládnutý. Veľmi dobrý výkon od J. K. Simmonsa. Vo vedľajšej roli nestarnúca J. Delpy. A ten, kto nevie súcitiť s Billom (J. K. Simmons), tak asi nepozná pojem „hlboká láska“. PS.: „Kúpil som ti kvety, ale zabudol som ich doma.“ „To je nejaký trik, aby som išla s tebou dovnútra?“ Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rockerman

Otec a syn se jen velmi těžce vyrovnávají ze smrti milované manželky a matky. Překvapivě to jde lépe mladému Wessovi, než až příliš zamilovanému Billovi. Z kraje jsem si myslel, že to zas bude nějaká připitomělá "hájskůl", no a částečně to tak bylo. Naštěstí se pak z toho vyklubala docela kultivovaná a neurážející podívaná s dramatickou zápletkou ke konci filmu. Rozhodně to však nemusím vidět dvakrát. Potěšila účast Julie Delpy, někdejší Céline z Linklaterovy výborné a po devíti letech vždy natočené romantické trilogie. ()

wege

Jak se se ztrátou blízkého člověka vyrovnáváte vy? Každý po svém co? Snažíte se dělat, co jste nedělali? Cvičíte, kouříte, jak nikdy dříve, snažíte se přemítat proč? Ano, to všechno dělám. Zároveň jsem si vždy myslel, že pomáhají vnější stimuly. Payton Sawyer z One Tree Hill říkala, že hudba vždy pomáhá, ať se cítíte jakkoliv a procházíte čímkoliv. Měla pravdu, hudba opravdu pomáhá. Docela dlouho to bylo jediné, co jsem měl. Postupně jsem pochopil, že i filmy jsou stejné. Začal jsem se na ně zase dívat. Zvlášť, když si v každém něco najdete, berete ho jako inspiraci a můžete se z toho nakonec vypsat. V Nové šanci mají pravdu ve spoustě věcí, co říkají. Že je každý nahraditelný (s tím zatím nemůžu souhlasit, ale jednou budu), že zármutek drtí a emoce se projevují fyzicky, že každý potřebuje čas od času se o někoho opřít (moc ti děkuji za všechno moje oporo). Pomáhá probírání starých věci? To jsem zkusil a určitě ne. Pomáhá sundat si prsten? Taky jsem to zkusil a taky moc ne. Pomáhá samotné sledování filmů? Rozhodně ano. Ne, nikdo mi neumřel, jen jsem přišel náhle o svou nejbližší osobu. Nikdy by mě nenapadlo, že mi to finálně dojde zrovna u takového obyčejného, úplně průměrného filmu. Poslední cigáro na balkóně a pak první opravdový dospělý rozhovor za poslední dobu. Smáli jsme se, brečeli, řekli si spoustu pěkných a upřímných věcí, jsme domluveni na budoucnosti, nebudeme si dělat naschvály (tak to prostě bude a klapne to), přestanu na to myslet jako na moji prohru. Uděláme dětem poslední pěkné společné léto. Ten rozhovor pomohl nám oběma, pochopili jsme, že se nemůžeme k sobě chovat jako doposud. Budeme na sebe hodní. Užijeme si to a půjdeme každý vlastní cestou, na které se budeme i nadále potkávat, ale budeme se k sobě chovat hezky, budeme k sobě cítit respekt, budeme se mít i rádi. Jen nebudeme spolu. Tak to asi mělo být, život takový prostě někdy je, zůstane nám ale vše, co jsme spolu prožili, zůstanou nám děti, zvládneme to. Bylo to strašně rychlé, necelé tři měsíce a je konec. Jsem na nás oba moc pyšný, protože po dnešku mám poprvé pocit, že budoucnost není jen černá. Ano, čekají nás ještě nepříjemné rozhovory, kdy budeme říkat pravdu nejbližším, ale i to zvládneme. Že v tom není nic o filmu? To pro mě není teď důležité, důležité je, jak moc mi pomohl. Abych nezapomněl, J.K. Simmons je skvělý herec. Ve většině jeho rolí ho mám prostě rád a umí to. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 15) ()

mirkath1

Z vlastní zkušenost vím, jaké je to přijít o milovanou bytost a jak těžké je zapomenout. Tyhle filmy mi to vždy připomenou. Už ale vzpomínám jen s láskou a nádechem smutku, jak byl osud krutý. Život však jde dál. Knedlík v krku, když vidím jak to dopadlo-bojovat znamená někdy vyhrát :) ()

solisoli odpad!

Ach jaj čo toto bolo. Dráma? Romantika? Jedna naivná, aj to zbabraná volovina, snáď pre 15 ročných divákov možno príťažlivá. Ťažko je tu nájsť niečo pre kritiku, pretože k tak hystericky platonickému sa nedá ani zaujať stanovisko. ()

rigby

Lehké a výchovné zároveň. Ale není třeba v tom hledat kdovíjaké moudrosti, je to určeno spíše pro dospívající publikum. Proletí to kolem a v hlavě nic nezůstane. ()

bonovox

Kvalitný film o vyrovnávaní sa so straty milovanej osoby a zároveň o začlenovaní sa do nového prostredia. Výborný je hlavne J.K.Simmons, ten dozrieva jako víno. ()

tomino28

Je to taková klasická oddechovka/vztahové drama, jakých už bylo natočeno nespočet, ale přesto jsem vydržel až do konce. A je to hlavně proto, že J.K. Simmons a zbytek hereckého obsazení odvedli dobrou práci. A i přes snadné zaškatulkování tohoto snímku do kolonky "občas trochu komedie a občas slzopudné drama" jsem měl příjemný pocit, že minimálně průběh nebyl úplně tuctový, i když film nevyhnutelně směřoval k očekávanému konci. ()