Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (37)

Sídlo civilizace a kultivovanosti (2020) (S03E05)

Belmont sa so starostom zhovára pri jazierku. Spolu so Syphou idú vyspovedať St Germaina. Alucard trénuje Japoncov. Väčšinu epizódy vládne s týmito kladnými hrdinami nuda a nevidíme žiadnu signifikantnú akciu. Je dôležité dozvedieť sa zásadné fakty, ale seriál nepozerám kvôli konverzačným obratom, ale akcii a dráme, ktoré som tu nedostal. ()

Dobrý sen (2020) (S03E06)

Hector dostáva čižmy a oblečenie. Práca na jeho submisivite zdarne pokračuje. St Germain vykrikuje zo sna. Jeho putovanie časopriestorom je zmätočné a nič divákovi nehovorí, dostáva akurát kameň, ktorý už ukazoval. Našťastie ideme aj ku Isaacovi, ktorý sa chce vo svojej osamelosti porozprávať s jedným so svojich výtvorov. Máme tu teda dialóg s ľudskou, nemŕtvou muchou o tom, kým tento netvor bol za svojho ľudského života. Isaac je fascinovaný príbehom o jeho hriechoch rozprávaných zákerným, pomalým hlasom s dôsledne vybratým tempom. Čiže máme tu genderovo zaujímavú časť, chaotickú časť, z ktorej nedostávame skoro nič a kvalitnú, zimomriavky vyvolávajúcu temnotu. ()

Zrada není to nejhorší (2020) (S03E07)

„I’m a simple man with simple pleasures.“ St Germain vraví opátovi Salovi, aby ho nesklamal. Isaac dostáva navigáciu a rady o ďalšom postupe do priľahlého mesta. Belmont sa konečne vracia ku kickbox súboju proti dvom súperom. Nejde však o takú choreografickú radosť, ako v jeho vôbec prvej epizóde v seriáli. Hudba v záverečnom St Germainovom odhalení sa podobá hudbe z Irréversible a takých nielen hudobných momentov si tu prosím viac. Viac hororu by seriálu nezaškodilo. Séria má už len 3 epizódy do konca a stále to vyzerá, ako by sme len riešili prípravu celého toho veľkolepého hororu a drámy. 80% s odretými ušami. ()

Co přinese noc (2020) (S03E08)

Lenore to skúša na Hectora. Alucard je melancholický. V meste sa stále len BUDE niečo diať. ()

Žně (2020) (S03E09)

Na toto sme čakali. Mnísi vypustili peklo na zem, no len časť, aby kladní hrdinovia mali nádej zlo poraziť. Dočkáme sa tak kvalitnej akcie od Belmonta a temných, desivých výjavov. Ideme aj cez portál a pozeráme sa hlboko do pekla. Vypusteniu démonov sa samozrejme dalo zabrániť, keby hrdinovia, hneď ako boli svedkami vyrezávania symbolov, symboly zničili. Isaac zažíva dynamickú akciu proti svojmu doteraz najväčšiemu súperovi, starému mágovi, ktorý ovláda mnohonásobne väčší počet tiel, ako Isaac. Máme tu teda súboj kreativity a sily myslí. Ku dvom hrdinom, ktorí si v rámci svojej melanchólie nevedia poradiť so zákernosťou, sa dostávajú cez posteľ osoby, aby ich spútali. V epizóde sa stále niečo deje a temnota strieda podlosť. Výborné. ()

Vzdejte se veškeré naděje (2020) (S03E10)

Isaac konečne nachádza transmission mirror a s úľavou oddychuje. Využívať ho bude však až v ďalšej sérii. Belmont sa oháňa mornigstarom aj bičom a St Germain konečne ukazuje svoje schopnosti. Dozvedáme sa starostovo desivé tajomstvo a Sala žne, čo zasial. Alucard ukazuje svoj neprekonateľný tromf. Záverečná epizóda nakoniec nie je taká napínavá, ako sa zdala byť a s očakávaním vojny forgemasterov a St Germainovým putovaním až nastane to pravé napätie a akcia. ()

Season 4 (2021) (S04)

Štvrtá séria Castlevanie ponúka ďalší rozvoj Isaaca ku extrémne vyzretému chlapovi, ktorý svojou dikciou upokojuje, budí rešpekt a zároveň sa nenechá nahnevať. Zobrať takýto charakter a dať mu nálepku mafiánskeho bossa v nejakom krimi seriáli by bola veľká výhra. Hector je takisto spokojnejší a zdatne intriguje. Lenore chýba práca, keďže vo vojne pre diplomaciu nie je miesto. St Germain je po Isaacovi a jednej epizóde najuspokujúcejšia postava série, keďže sa rozvinula jeho zbabelosť, zákernosť a temnota a zároveň klesli jeho morálne štandardy. Mať viac takých postáv skôr by bola pre seriál výhra. Carmilla ďalej ukazuje, hnev, ego aj bezbrehú zúrivosť a pohŕdanie. Morana so Strihou ponúkajú kvalitné dialógy, Striga konečne bojuje. Belmont so Syphou už neprekvapujú, ponúkajú však samozrejme kvalitné akčné scény. Alucard flirtuje s headmankou zachránenej osady a angažuje sa vo viac akčných scénach ako v minulej sérii. Témou série je aj prinavrátenie Draculu k životu, čo je krédom nových postáv upírov aj niektorých starých známych hrdinov. Proti nim stoja v konšpiračných obydliach Belmont so Syphou, ktorých už nebaví neustále reagovať. Predposledná epizóda ponúka vynikajúcu akciu, odhalenie Grim Reapera a Belmonta v jeho najgurážnejšej akcii. Happyend v záverečnej epizóde mi dojmy trochu kazí. ()

Probouzí ho smrt (2021) (S04E01)

Pozeráme sa na hlavné udalosti šiestich týždňov dvojice zabijakov monštier. Belmontova nočná bitka s kostlivcami konároch mohutných stromov je fenomenálna. Kazí ju len Sypha. Ostatné bitky nie sú až tak napínavé a vizuálne zaujímavé, až na tú s veľkými chlapmi, možno upírmi. Predstavujú sa noví upíri, ktorí zatiaľ nezaujali ničím. Alucardovi pribudli telá na koloch. Veľmi výplňová epizóda. Nestalo sa skoro nič, načo sa dá viac nadviazať. ()

Mít celý svět (2021) (S04E02)

Hector sa učí manipulovať. Lenore je ním trochu oblbnutá a varuje ju Carmilla, ktorá ukazuje svoje mocenské chúťky. Belmont so Syphou sa škádlia v obkľúčení démonmi v stodole. Získavajú však nečakanú pomoc od organizovanej jednotky. Akcia bola fresh, čo sa podpísalo na kladnom hodnotení epizódy. ()

Prostě pojď (2021) (S04E03)

Isaac má už trochu iné plány, ako pôvodne, čo s z neho robí ešte charizmatickejšieho hrdinu. Strigu konečne vidíme bojovať s mečom ťažkým, ako používal Guts. Je to divoká brutalita. Pridáva sa k pochybnostiam, ktoré prvá vyslovila Morana. Belmont so Syphou majú oddychovú epizódu. ()

Musíš něco obětovat (2021) (S04E04)

Belmont povie Syphe, že už nechce byť reaktívny vzhľadom na udalosti okolo démonov a chce zobrať veci do vlastných rúk. Alucard ide do boja skoro na 100%, no vieme, že je možné ho ešte trochu potrápiť. St Germain sa vracia vo svojich spomienkach na smutnú udalosť, za ktorú môže on, rovnako ako výber nesprávnej ženy, ku ktorej sa rozhodol mať priveľa silných emócií, ktoré spolu s myšlienkou nápravy svojho hlúpeho činu ohýbajú jeho charakter ku temnote a zbabelosti. Jednoducho, chlap by mal mať svoje limity a nesústrediť sa týmto spôsobom na jednu ženu. Tento charakterový vývoj však z neho robí konečne pre príbeh zaujímavého hrdinu, lebo seriál potrebuje viac postáv s nejasnými motiváciami (aspoň pre ostatné postavy). Takže sa ukazuje ako zdatný manipulátor a s očakávaniami ďalšieho intrigánskeho vývoja si púšťam nasledujúcu epizódu. ()

Zpátky na světě (2021) (S04E05)

Opäť tu máme konáre mohutných stromov a bitku Alucarda s pavúkom. Je tu určitý pozitívne ladený mix akcie a strachu, fanúšikovia Arachnofóbie ale myslím nebudú plne uspokojení. Headmanka osady reaguje na Alucardovu bisexuálnu príhodu vlastnou, ale príjemnejšou. Ej záhadou, prečo sa takéto veci dostali do seriálu až v tretej sérii. Hector zatiaľ veľkolepo vytvára netvora. Belmont a Sypha majú skoro až oddychovú epizódu. Isaac zaháji útok. Pohľad zhora na mesto, kde sa nachádza a jeho reč dodávajú jeho činu veľkoleposť. Chýbalo mi viac napínavej akcie. ()

Moji krev si nezasloužíte (2021) (S04E06)

Konečne poriadna dlhšia akcia. Až sa na pomery seriálu čudujem, že prišla hneď po polovici série, ale o to som radšej. Hector sa ukazuje ako veľmi schopný, Isaac ako veľmi vyzretý a v ich spoločnom rozhovore to cítiť. Hector je ako vždy v súbojoch perfekcionistický, Carmilla brutálna a ich súboj ponúkne niekoľko prekvapení. Morana so Strigou ponúkajú melancholický, zrelý, vážny rozhovor. Epizóda zobrazuje aj night creature žerúcu rovnakú svojho druhu, ako malú nepodstatnú vsuvku. Síce bojovali an rovnakej strane, ale hlad je hlad. Ďalší rozhovor forgemasterov je opäť vynikajúci. Zrelší ponúka ešte nie úplne vyspelému budúcnosť. Hlavne dramatická stránka epizóda sa postarala o plné hodnotenie. Spokojnosť v tvári jedného z hlavných hrdnov v úplnom závere je už len čerešničkou na torte. ()

Důležitá práce (2021) (S04E07)

Varney a jeho kumpán bývajú v riadnej podzemnej diere. Nahromadené night creatures spolu s chudobnou kobkou budia rešpekt a prízemný hnus. Belmont a Sypha presviedčajú veliteľku obrany mesta Targoviste, aby spravila rozumné riešenia. Epizóda trvá príliš dlho a zaoberá sa hlúposťami a málo napínavými momentami prípravy na bitky. ()

Magie smrti (2021) (S04E08)

Bitka Belmonta a Syphy s Varneyho silami (najmä Ratkom) je prekvapivo napínavejšia, keďže sa javí vyrovnanejšia ako bitka Alucarda s Draganovým vojskom. Hlavní hrdinovia však nevydali zo seba maximum a žiadna z dramatických scén sa nevyrovná tomu najlepšiemu, čo sme v seriáli videli. ()

Finále (2021) (S04E09)

„Are you dictating your fucking obituary to me, Belmont?“ Jedna z najväčších akcií seriálu začína. Belmont a Sypha skočia do transmission mirror a máme tu tímovku s Alucardom. Jeden mocný vs 12 nedostatočne vycvičených nebaví, bavia skôr 1 vs 1 vyrovnané súboje, napr. Alucard vs mocný upír s tomahavkom, ktorý sa vedel teleportovať. Jeho vizuálny efekt však bol pre oči skoro bolestivý. Takisto priveľa mágie a takýchto efektov ma sledovať nebavilo. Pravá tímovka trojice proti štyrom mocným súperom, kedy každý ovláda iný skill, bolo to pravé. Všetci boli zajatí, ale Belmont sa rozhodol pomôcť Syphe, lebo u seba východisko aj tak nevidel a takto sa všetci vyslobodili. Heroický soundtrack ich akcii len nahráva. Varney nie je tým, kým sa zdá byť a teraz jeho silácke reči konečne dávajú zmysel. Stvorenie hermafrodita je mrazivé hororové fantasy a neúnavný Belmont si to ide rozdať so samotným Grim Reaperom. Súboj je jeho najväčší a veľmi výnimočný. Využíva v ňom viac ako hranicu svojich fyzických možností (je preto prekvapivé, čo všetko vydržal a čo mu vyšlo), všetok svoj um aj zbrane (okrem biča). Napriek fantasy poňatiu súboja (tak ďaleko je nemožné sa dostať, ale asi gény Belmontov vydržia veľa), súboj vyznieva výborne, lebo sa prihovára fanúšikom všetkého gurážneho a heroického, čo veľmi môžem. Na konci ostáva hlavnému hrdinovi úsmev, divákovi zážitok, ktorý si nedovolil stopnúť a počas titulkov ticho na dotvorenie celej tejto udalosti. ()

Byla to podivná jízda (2021) (S04E10)

Akcia sa vyčerpala v minulej epizóde. Ostala len melanchólia, smútok a veľa šťastia a lásky. Momenty sú to samozrejme emocionálne, ale až takýto happyend sa seriálu nehodí. ()