Mladý chlapec, který po „korejské expedici“ v roce 1871 skončí v USA, se vrátí do Koreje přímo v historický moment a zamiluje se do aristokratky. (Netflix)

MatoPalkes

Toto ma dostalo, a poriadne. Nádherný seriál, vizuál je úchvatný, hudba je perfektná, scenár tak dobre napísaný že takmer každá veta má pre dej svoj význam. Ale najdôležitejšie sú pre mňa emócie a tie fungovali dokonale. Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl a okamžite zaraďujem do mojej TOPky. ()

instant

Kamera a výprava perfektní, hlavní hrdinka jako v velké části korejských seriálů pěkný jak panenka, korejská historie zajímavá, ale co mně nesmírně iritovalo byl děj od druhé poloviny seriálu ktarý byl nevěrohodný a hrozně umělý. A pak bojové scény, které tedy fakt realitu nepotkaly ani z letadla. A osobní utrpení že si za celý seriál nedají ani pusu? wtf :-) ()

EsterH

Na tento môj prvý kórejský seriál som narazila náhodou a vďaka nemu som kórejskej kinematografii podľahla. V polovici prvého dielu som si rýchlo išla vyhľadať veľa vecí o histórii Kórey – Joseonu. Nádherné postavy, krásna krajina. Páčilo sa mi, ako sa z troch rozdielnych mužov postupne stali priatelia. Pekná hudba, kamera zameraná na detaily. Keďže to bol môj prvý kórejský seriál „sad ending“ bol pre mňa trocha šok a príbehy jednotlivých postáv mi zostali v mysli ešte veľmi dlho. Tento smútok vie vyliečiť len ďalší pekný seriál… ()