Mladý chlapec, který po „korejské expedici“ v roce 1871 skončí v USA, se vrátí do Koreje přímo v historický moment a zamiluje se do aristokratky. (Netflix)

Maysha

Po zhlédnutí prvních čtyřech epizodách, které novému divákovi dávají nespočet otázek, jsem seriál odložila a vrátila se k němu z nudy až někdy po půl roce. Během sledování jsem nechápala, jak může mít vysoké hodnocení, jelikož seriál probíhá na mě až moc klidně, pomalu a nedokázal mně ani emocionálně zasáhnout. Ovšem jakmile v seriálu začala japonská okupace, zasáhlo mě to až tak, že mě seriál usvědčil, že nechci zažít válku... A ten konec mě už jenom dodělal. Tím, že je to založené na historických událostech, které se opravdu staly, jsou scény v seriálu o to smutnější. Musím říct, že tenhle seriál se Korejcům opravdu povedl a jsem ráda, že jsem se k seriálu vrátila. Myslím si, že je to jeden z mála seriálu, který se vyplatí vidět dvakrát, abyste si poskládali celé puzzle. Celý seriál je propracovaný do puntíku, ať už se jedná o příběh anebo hudbu. ()

MatoPalkes

Toto ma dostalo, a poriadne. Nádherný seriál, vizuál je úchvatný, hudba je perfektná, scenár tak dobre napísaný že takmer každá veta má pre dej svoj význam. Ale najdôležitejšie sú pre mňa emócie a tie fungovali dokonale. Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl a okamžite zaraďujem do mojej TOPky. ()

instant

Kamera a výprava perfektní, hlavní hrdinka jako v velké části korejských seriálů pěkný jak panenka, korejská historie zajímavá, ale co mně nesmírně iritovalo byl děj od druhé poloviny seriálu ktarý byl nevěrohodný a hrozně umělý. A pak bojové scény, které tedy fakt realitu nepotkaly ani z letadla. A osobní utrpení že si za celý seriál nedají ani pusu? wtf :-) ()