Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizódy(24)

Mladý chlapec, který po „korejské expedici“ v roce 1871 skončí v USA, se vrátí do Koreje přímo v historický moment a zamiluje se do aristokratky. (Netflix)

Recenzie (24)

Andrea1717 

všetky recenzie používateľa

Po prvom diely som si povedala, že toto dobre skončiť nemôže, ale až tak fatálny koniec? Napriek tomu som na celých 24 dielov pozerala s nemým úžasom. Okamihy absolútneho lyrična striedané s nevýslovnou krutosťou (fyzickou aj psychickou) a beznádejou: Seriál je plný postáv, ktoré by samé osebe vydali na samostatný film či seriál so svojimi osudmi, ktoré sa spočiatku zdali byť tak nesúvisiace a nakoniec boli viac prepletené ako sa dalo čakať. Milostné vzťahy, kde každý miloval niekoho kto nemiloval jeho a napriek tomu boli, alebo možno práve preto tak čisté, možno až príliš. Skvelý seriál. ()

Krysap 

všetky recenzie používateľa

Krásně dobové (bohužel bez cigaretového dýmu, jak je teď debilním zvykem - ten by teprve udělal pořádnou dobovou atmosféru), krásně zahrané (i od vedlejších postav), výborný dialogy, hodně zajímavý postavy. Kromě pár nudnějších částí nemám co vytknout. Akorát ty poslední dva díly a osudy některých hrdinů byly opravu brutální, což se ovšem dalo čekat. Uf. :-) ()

Reklama

jarah 

všetky recenzie používateľa

Táto dráma bude vo mne ešte dlho rezonovať a každú ďalšiu s ňou budem porovnávať. Charizmatický Lee Byung Hun dal seriálu punc vznešenosti, vrúcnosti, citu a ľudskosti. Uverila som mu každé slovo, gesto a prejav. Lenže tu je každá postava bezchybne vypracovaná a zanecháva hlboký dojem. Či už sú to traja osudoví muži, ktorí žijú pre jednu ženu a namiesto toho, aby o ňu bojovali, bojujú za ňu, ochraňujú ju a pomáhajú jej, dvojica sluhov, ktorí ju vychovali a vložili svoje životy do jej rúk, dvoja lovci otrokov, z ktorých sa stávajú bojovníci za slobodu, originálna postava majiteľky hotela, ktorej vystupovanie si diváka okamžite získa a takto by sa dalo pokračovať. Krásny soundtrack navodzuje sugestívnu atmosféru a prenesie vás tridsiatimi hodinami deja bez jedinej nudnej scény. Dôraz je kladený na detaily, zvukovú stopu, spomalené, prevrátené a prelínajúce sa zábery, akrobatické výkony, bezchybné dialógy so správnou dávkou napätia, humoru, romantiky aj smútku. Tlieskam celej produkcii. ()

Pethushka 

všetky recenzie používateľa

Tolik krásných scén a tolik úžasných hrdinů, kteří pro mě byli spouštěčem tolika slz. Korejská historie je smutná, a i když se jí tenhle seriál úplně nedržel, dokážu si představit, že se podobné příběhy udály. Potřebuji si to ještě nechat rozležet, ale s hodnocením mám jasno. Tvůrci nepodcenili absolutně nic, vše je vypipláno do posledního detailu a každá odehraná scéna i záběr je v podstatě dokonalý. Jedno z nejkvalitnějších korejských děl. 5* ()

Wiluna 

všetky recenzie používateľa

Neobyčajne silná, historická séria, ktorá určite patrí k najdokonalejším a najkompletnejším dielam (herecké obsadenie, scenár, herecké výkony, réžia, kamera, hudba), ktoré Južná Kórea darovala filmovému svetu. Tu je latka nastavená tak vysoko, že sotva nejaký americký seriál by ju niekedy preskočil. Môj veľký rešpekt patrí hlavne výkonu detského predstaviteľa hlavného hrdinu. Jeho úprimný, emotívny prejav bol tak uveriteľný a skutočný, až to desilo. V súvislosti s romantikou si uvedomíte, že na vyjadrenie hlbokej lásky nie sú  potrebné intímne, nahé scény. Niekedy sú zbytočné aj slová. Scenéria vás prenesie do iného sveta s nádhernou kultúrou a tradíciou. Viackrát som plakala, pretože každý malý detail bol jednoducho dokonalý. ()

Galéria (196)

Zaujímavosti (5)

  • Seriál je z části historická fikce. Americké jednotky nebyly v čase korejského císařství (1897–1910) v Koreji přítomné. (Jirka_Šč)
  • S náklady 27,8 milionů USD se jedná o dosud nejdražší seriál natočený v Jižní Koreji. (Jirka_Šč)
  • Melodie, která zní z hrací skříňky, je nám známa v Kubišové verzi písně „Dobrodružství s bohem Panem“ (1969), pochází však z Anglie z konce 16. století. Zelené rukávy/Greensleeves (Lady Greensleeves) byla vytvořena v hudebním stylu tehdy populární jihoevropské romanescy a pravděpodobně má dnes už pouze dohadovaný sexuální podtext. Zajímavé je, že v Shakespearových „Veselých paničkách Windsorských“ (1602) jedna z postav dvakrát zmiňuje „melodii z Greensleeves“. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama