Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

Scaevola

Nevím, co je děsivější - jestli neuchopitelné monstrum pod povrchem nebo hloubka sociálního úpadku... Ale v zásadě se jedná o zábavný snímek na jedno použití, který ač neoplývá kdovíjak originálním námětem nebo řemeslně promyšleným zpracováním, dokáže vykouzlit několik momentů příjemných k strávení. ()

Chorobak

Andy Fehu vypravi zajimavym zpusobem. Pomoci syzety vytvari uz od zacatku napeti, ktere se vice ci mene drzi cely film. Vyprava je celkem prosta, a to se mi libi. Natocit film s emoci, bez pomoci vetsich financi je skvele. Beckovy zaver je lehce nevhodny, jelikoz se cely film nedrzi ve stejnem duchu. Na druhou stranu byl hezkym zpestrenim pribehu. Andy Fehu vi, co dela a ja se tesim na jeho dalsi film. ()

Saxos

Za málo peněz hodně muziky. Sice nevím, kde se zrodil název filmu, ale budiž. Česká hororová scéna je vlastně jeden pořádnej horor. Změna. Tohle není první vlašťovička, ale celé hejno. Na naše poměry prostě horor posledních CZ let. Leoš Hoha i Jiří Panzner perfektní santusáčtí špindírové, oduševnělý porno businessmann Črvrtníček, k tomu navíc šlapky 84. kategorie. Klady: Pepovi se celkem dobře podařilo vyčistit město od různě postávajících kocourů a zařídil si pěknou živnost. Zápory: na těch větvích chtělo ještě zapracovat a na zástavárníkovi taky. ()

Silwio

Mám hodně smíšené pocity, je to něco nového, je to s českým obsazením, super výkony, nápad i provedení ale... Ale něco mi tam chybělo, možná za mě né moc dobře vygradovaný konec filmu, možná nedostatečné vysvětlení kolem toho všeho, pro mě takovej lepší průměr. Rozhodně neurazí ale že by nějak moc nadchnul, to také ne... Za shlédnutí ale stojí ! ()

brasek

Milá blbosť, mierne nudná so silným amatérskym feelingom. Hororový nádych tu je, príbeh mal hlavu a pätu, Leoš Noha vyzerá naozaj ako typický krčmový typ, ktorého nezaujíma čo bude zajtra a žije len pre dnes. ()

Buxholka

Nebudete se bát - takže v tomhle směru to není horor. Ani to označení komedie nefunguje, protože se nebude smát. Ten film autenticky zachycuje svět zlodějíčků a zastaváren a přidává tam prvek děsivého nadpřirozena. V tomto směru to dokonale funguje. Film není blbej, velké ambice mu chybí ()

moriero odpad!

Viděno na návštěvě. Ano, sociální dno je tady vyobrazeno vskutku mistrovsky. Ale proč vůbec? Naprosto zbytečný hnus. ()

foils

Tiffany rozhodně potěší (a pobaví!), na druhou stranu - nalejme si čistého vína - je to ten typ snímku, bez jehož zhlédnutí byste stěží byli o něco ochuzeni. V kontextu tuzemské tvorby brilantní práce s významy - česká společnost je metaforicky vyobrazena jako burani okrádající jiné burany, poklad najde člověk ze společenské vrstvy, kde je snění o pokladech celkem rozšířené, jméno titulní "postavy" tvůrci evidentně také nevybrali náhodou, do toho kutání v Jiřetíně - všechno do sebe perfektně zapadá a vůbec se nedivím, kolik lidí toto dílko vyzdvihuje. Ve výčtu filmových kvalit by se dalo pokračovat - ať jsou to perfektně uvěřitelné dialogy, netradiční prostředí, kamera (Kamil Fila musel mít radost, že takhle to v Česku opravdu vypadá), výkon hlavního protagonisty atd. atd. Přes všechny tyto klady tvůrci nedokázali vytvořit o mnoho víc než jen formální hříčku (povedenější než Polski film, ale přece jen ne tak zábavnou jako Nic proti ničemu). Myšlenkové poselství Tiffany je totiž jak ze světa jejích protagonistů - vlastně jsme svědky hixploatace na druhou. Jinak řečeno, Andy Fehu sice prokázal z jistého pohledu větší porozumění filmovému médiu než Hřebejk, Prušinovský & spol., zároveň se ale spokojil se sdělováním banálních pravd denně omílaných v podnicích 4. cenové. ()

Himbajz

Docela tragédie...Nechápu to tleskání ostatních...Nejlépe hodit na dno koše a už se k tomu nevracet. jestli natočí dvojku, tak se odbouchnu. ()

I.ball

Konecne jsem se dostal k tomuto filmu, na ktery jsem se tesil, uz kdyz jsem pred rokem shlednul prvni ukazku a ktery mi v kine uniknul. Ma ocekavani byla, take s ohledem na mistni komentare, vysoka. A krome zaveru, ktery byl dle meho slaby a a zbytecne predigitalizovany, byl film napinavy, zajimavy, a mravne poucny. Kamera a strih vytvorily takove napeti, ze to misty opravdu vypadalo jako horor. Za me 75%. ()

Yamatosan

Samozřejmě nelze ten film srovnávat s profi-filmy, i když IMO ani toto srovnání nevyznívá pro NT nijak hrozně. A když si vezmete za kolik NT natočili, tak je to bomba! Noha film táhne neskutečným způsobem, Eck jako minimafián naprosto přesnej, bezďáci super. ()

Joachim36

Wow... překvepení z čistě zataženého nebe nad Horním Jiřetínem. Film u kterého se člověk pobaví. Zároveň vás udrží v napětí až do konce. K tomu vynikající kamera, dobrá výprava, skvělé ozvučení a celkově výborný nápad. Přidejte k tomu skvělé herecké výkony herců i nehereců a Leoše Nohu jako temnější českou verzi Jeffreyho Lebowskiho a máte koktejl k nezaplacení! Jako bonus katarze a morální rozuzlení na závěr. Co víc si člověk může přát? Ať takových moderních pohádek u nás vznikne více! ()

JB001

Málo vídaná věc v našich luzích a hájích. Dostal jsem se k tomu náhodou ani nevím jak. Nicméně jsem rád, protože jsem o tomto filmu neměl ani ponětí. Hororová komedie o lidech mezi námi ()

Miroslav.Zac

Ano, je to ještě zpola amatérský film, protože kromě Nohy a Čtvrtníčka tak nikoho zase tak známého nenajdeme (sám Fehu byl v té době neznámý), ale svůj účel - tedy v první řadě pobavit a zabavit - splnil. Je to vlastně takový malý odrazový můstek pro jeho další film, který se podle mě povedl o hodně lépe. ()

tom.czechrep

Upřímně přiznávám že česká kinematografie posledních let mě příliš nechytla, ale Nenasytná Tiffany mě vážně dostala. Možná to bylo tím, že jsem film viděl v dokonalé atmosféře kina na lodi na Vltavě (s různými "tajemnými" zvuky v pozadí) a nebo tím že v duchu sem pořád uvažoval nad velice nízkým rozpočtem celého filmu (a tedy byl ochoten být trochu benevolentní), ale ať už je důvod jakýkoliv, tak se to sledovalo hodně pěkně (možná za to může i kratší stopáž). Celý film působí poměrně věrohodně (samozřejmě až na tu zakopanou potvoru) a navíc krásně zobrazuje chamtivost lidského druhu v celé své kráse ... prostě ať seš žebrák bez koruny na ulici a nebo milionář, vždycky budeš chtít víc ... a čím vic budeš mít, tím víc budeš chtít ... paradoxem dnešní doby je že nepotřebujeme žádnou záhadnou Tiffany k tomu aby nás tahle vlastnost ničila ... a možná že to je největší poselství tohohle filmu - než začnete usilovat o něco co vlastně nepotřebujete, zkuste se zamyslet jestli vás to snažení nemůže připravit o mnohem důležitější věci. ()

kecal odpad!

Zdejší hodnocení se dá vysvětlit jen tím, že je na objednávku. Jinak si prostě komentáře typu světově vyhovující, herecky vyrovnané, naprosto přesvědčivé a bez výkyvů , nebo závěrečná perla, že by se měl český film ubírat právě tímto směrem nedokáži vysvětlit. Tohle je totální sračka. Herecká zoufalost je opravdu konstantní a je pravda, že svou ubohost si to drží po celou dobu a žádného výkyvu k lepšímu se opravdu nedočkáte. V co pevně doufám , je že se český film bude ubírat co nejopačnějším směrem a že zúčastnění svou energii, čas a peníze budou v budoucnu věnovat třeba na charitu, ale rozhodně ne točení filmů. ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (viac)