Ti, kdo mění svět

(neoficiálny názov)
  • USA The Game Changers (viac)

Zápasník ve smíšených bojových uměních se vydá najít zdravý způsob stravování, se kterým podá nejlepší výkon, a setká se s vizionáři z řad vědců a špičkových sportovců. (Netflix)

Platonrado odpad!

Až 50 min som vydržal pozerať a počúvať sračky.Toto nech si puštajú spuchnutý Američania.A Arnimu sa nečudujem že sa na to dal.V 72 rokov mu už žalúdok neslúži,treba mu kaleráby obhrýzať. Zabudol čo do seba všetko dával..teraz všetko odcudzuje. ()

patient333

Dokument sám o sebe je skvelý, má náboj, emóciu a podáva fakty zrozumiteľne aj pre laikov. Avšak sú tam aj isté polopravdy a mierne zavádzajúce informácie. Vezmime si len napríklad také avokádo, energeticky náročná plodina na pestovanie kvôli ktorej sa rovnako ničí biotop ako v prípade živočíšnej stravy a to len preto, že západný svet vytvoril okolo tejto plodiny obrovský zdravotný hype. Dobre zhrnutie bolo na začiatku citovaním Bruce Lee...otestuj na sebe, zober čo je dobré, vyhoď čo nepotrebuješ a aplikuj svoje....rovnako sa dá uplatiť na tento dokument. Gro? Bielkoviny sa naozaj spájajú so zvýšenými zápalovými procesmi a nepochybne by sa mala naša strava skladať z veľkej časti z rastlín - šalátov, obilnín a strukovín...no myslím, že všetko treba s mierou :) ()

willmore

Dokument mě bavil tím, jak je udělaný, sledovat špičkové sportovce je motivující. Ale jinak je to velmi demagogické. Autoři se ohánějí věděckými články, které podporují veganství ... a ty ostatní studie jsou podplacené potravinářským průmyslem :-D. Člověk až má dojem, že stačí stát se veganem a bude z něj vrcholovej sportovec aniž by se musel hýbat :-D. Tak napadá mě jediný pohled, kdy to dává smysl, a to asi pro lidi, který mají k snídani slanínu, k obědu steak a večer hamburger. Pokud pak vynechají maso, tak jim to pochopitelně udělá velmi dobře. Věřím, že stejný efekt funguje i opačně, když bude někdo léta jíst jenom sojový maso, a pak mu dáte vajíčka a hovězí hamburger, taky bude mít najednou víc energie, protože dostane do těla to, co mu chybí kvůli jednostranné stravě. ()

iarda

Doporučuji dokument shlédnout jako film, který je dostatečně dobrým argumentem k tomu, aby se člověk zamyslel, co vlastně jí a jaký efekt to bude mít pro jeho tělo. Rozhodně je třeba přehodnotit množství živočišné stravy, kterou člověk konzumuje.Jenže... Film tak, jak je natočený, nejvíce zmiňuje masný průmysl v USA. Stejně tak řada sportovců je z USA. Mluví se o junk food - rychlém občerstvení, které je také charakteristické pro USA, resp. zde má velmi dlouhou tradici. A jak mám svědectví lidí, kteří nějakou dobu byli v Americe - moc štíhlých lidí tam nepotkali. Z toho důvodu mi zde chybí jakási objektivnost. Navíc se snaží místy hrát na city - přestaňte jíst maso, nebude potřeba tolik obilí pro dobytek. Kdyby lidé přestali pít kafe a kouřit cigarety, také by bylo více volné půdy. Plus zde je řada sporných údajů týkajících se stravy. Stále jsou zmiňovány hamburgery a ta nejnezdravější jídla, údaje jsou místy zavádějící, nepřesné a snaží se poukazovat pouze na určité aspekty bez širších souvislostí. Osočují masný marketing z nečisté hry a zavádějících údajů, přitom by se mnoho dalo vytknout i tomuto samotnému dokumentu. 2 hvězdičky, k tomu ale jen 48%. Film není špatný, ale zas tak dobrý také ne. ()

koboldek

Veganství je nejsilněji rostoucí trend z hlediska osobního i enviromentální zdraví a také etický ke zvířatům v období klimatických změn způsobených naším neudržitelným stylem života v moderní civilizaci. Podívejte se sami proč jej upřednostňuje i stále více špičkových sportovců z USA a co tím získali. ()

Ryder3.0 odpad!

Veganská propaganda. Tak a teď běžte natočit dokument o sportovcích, kteří se živí masem a o tom jaké podávají výkony. Lidi vždycky jedli maso odjakživa. ()

Milonak

Celkem nepovedená reklama na veganství. Nechci tvrdit, že veganství nepřináší pro naše zdraví nějaké benefity, nejsem prostě vědec. Ale stejně tak mě o tom nepřesvědčí ani tento dokument. Ano, jsou tam zpovědi úspěšných sportovců, kteří fungují na veganské stravě, ale některé důkazy působí hodně nepřesvědčivě - např. krev 3 hráčů fotbalu po snězení různých typů hamburgerů. A pozvat si feťáka Arnieho také nebyl nejšťastnější nápad. Stejně tak tvrzení, že Baboumian je nejsilnější muž na světě je nesmysl. Přijde mně, že některé věci jsou vytrhávány z kontextu a samoúčelně prezentovány. Jediná možnost, jak si ověřit tvrzení, která v dokumentu zaznívají je stát se veganem. A to nechci podstoupit - jsem na maso. Já navrhuji zlatou střední cestu a selský rozum. ()

drsny_hery

Pro většinového českého diváka jednoznačně kontroverzní a tendenční. Nezazní důležitá informace, že tenhle způsob stravování není pro každého a co je třeba bezpodmínečně suplementovat.Nooo nezbylo mi než si prezentované výroky vyzkoušet sám na sobě. Zjistil jsem, že v českém prostředí na malém městě je prakticky nemožné přejít na 100% rostlinné stravy. Jídelny a hospody si pojem bezmasá jídla vykládají po svém a plnohodnotně přežít bych mohl jen za předpokladu, že si každé jídlo připravím sám, pokud (zejména v zimě) seženu potřebné suroviny. O sociálním vyčlenění ani nemluvím, dokonce i ve vlastní rodině. Takže výkonnostní skok se zatím nekoná, maso žeru dál. ()

Barkasss

Hodně jsem se na tento dokument těšila, nicméně přišlo zklamání. Prosím ověřte si každou informaci z dokumentu, jelikož je tam spousta polopravd... Pokud chcete přejít na veganství jistě si najdete svůj důvod a že jich je spoustu a jsou hlavně podložené.  Veganství je fajn, já sice veganem nejsem, ale myslím, že to vrhlo na veganství a vegany hodně špatné světlo. ()