Ti, kdo mění svět

(neoficiálny názov)
  • USA The Game Changers (viac)

Zápasník ve smíšených bojových uměních se vydá najít zdravý způsob stravování, se kterým podá nejlepší výkon, a setká se s vizionáři z řad vědců a špičkových sportovců. (Netflix)

Clark_Kent

Neexistuje efektivnější způsob, jak chránit společnost, přírodu, další cítící bytosti a dokonce i sebe sama než přestat konzumovat živočišné produkty. Pokud chcete být leaderem, musíte se naučit, jak být ochráncem. Pokud chcete být leaderem, musíte se zamyslet nad přechodem na rostlinnou stravu. Existuje spousta rostlinných zdrojů a vaše tělo vám poděkuje, když ho přestanete krmit mrtvým jídlem. Že krav je na světě dost, že nikdy nevyhynou? Začal jsem více přijímat, to co jsem už dávno věděl. Šak se mrknětě na Gorily. Primát tě vyřídí, během sekundy. A co gorily jí??? #thegamechangers #plantbasedstudies #futurevegetarian ()

Shitonit

Jsme to co jíme. To je pravda odvěká. CO k tomu dodat? Kus pravdy v tom jistě je, každopádně by to mohlo každého jedince dovést aspoň k pokusu, změnit stravu, na pár dnů, na pár týdnů, ať si každý sám sobě přizná, jestli opravdu potřebuje maso či se bez něj obejde, a najde v sobě hezčí život, nebo je šťastnější skrz konzumaci nebohých zvířátek :-) Hele, lidi, nejsem ani vegan, ani vegouš, ani tímto plkem nechci na nic ani na něco apelovat. Já osobně bych sežral i grilovanou ještěrku, namazanou sloním sádlem. Ale dík tomu, že se nebráním ničemu, dobře vím, že třeba takovej tejden bez masa, se mnou dělá divy. A pak vidím v regálu kus šunky, a nějak se mi chce skoro blít. No jo, jenže jsem tak sláb, a hloup..že za pár okamžiků, dnů... takovej gulášek, se sedmi, s pivečkem, že jo, dobrá paštička, kousek uheráčku... no jo. Ale čím to ? Stejně nám na tom chutná to koření, přílohy, atd, asi víte kam mířím. Nějak se mi to vymklo, a zapoměl jsem komentíkovat film.. Prostě je to super film, kterej nám říká..Jste to, co jíte.. ()

Vanchovi

Určite to stojí za zamyslenie, ja sám postupne pridávam viac zeleniny do svojej stravy. Ale dokument je príliš jednostranný. Vegánstvo určite nie je univerzálne riešenie pre všetkých. Sú aj prípady, kedy sa ľuďom zhoršil zdravotný stav po tom, čo začali s vegánstvom a pomohlo im, až keď znova začali jesť živočíšne produkty. Svoju cieľovú skupinu to ale určite nájde, vegáni si to budú pochvaľovať, mäsožravci hejtovať. ()

Maniik88

1,5h teleshopingu, hlúpeho, americky spraveného, keď vám predávajú zázračné deky a strúhadlá. Akurát toto malo prepracovanú grafiku a oslovili hodne aj známych športovcov. Keby to zobrali viac s kľudom a poukázali na to, že je lepšie pre človeka, prírodu a zdravie planéty obmädziť mäso a nejaké živočíšne produkty, tak by to malo väčší efekt. Lebo ako tu už písali viacerí, že je tam hodne klamstiev a poloprávd. Žena šla len niekedy okolo a vždy krútila hlavou, ako sa na to dokážem vydržať pozerať. Takže ja nie som vôbec proti vegetariánom, ani vegánom, ale spôsob kým spravili tento "dokument" narobil viac škody ako úžitku. Keď sa niekto na tú dráhu dá, musí sa povzdelávať a spraviť si jedálniček tak, aby si neuškodil. Dá sa to a učite to bude pre veľa ľudí zdravá cesta, ale nejde to len tak, že začneme jesť šalát a budeme trhať rekordy. ()

dayslypper

Tento dokument nemá mnoho společného s veganskou filozofií. V podstatě jde o ortorektickou operu o rostlinné stravě. Tím nijak neznevažuju uvedená fakta v něm zpestřená i nějakými vtipnými excesy a zásadními odhaleními mýtů, včetně vysvětlení analogie s propagaci tabáku, kdy před lety většinový občan opravdu věřil, že cigarety jsou snad zdravé. Možná jen část s Damienem Manderem obsahuje veganské poselství (doporučuji i jeho TED přednášku "Modern Warrior"). Nicméně podobný film na "trhu" chyběl a je každopádně vhodný pro zjištění nebo minimálně podnět k zamyšlení a studiu, že rostlinnou stravou neztratíte kondici ani požitek z jídla, což je běžný mentální blok k přijetí dalších daleko zásadnějších faktů souvisejících se systematickým zneužíváním zvířat. Avšak pro lidi s nedostatkem sebekritického myšlení jde o absolutní ztrátu času. O tom, co si z tohoto snímku dokáže každý vzít, nerozhoduje ani tak jeho obsah a forma, ale především ego, zvyk, lenost, strach ze změny diváka aneb... "Hledání pravdy je užitečné pouze tehdy, pokud jste připraveni jednat dle toho, co zjistíte." The Game Changers Dávám 4 hvězdy za malou dávku etického apelu tedy film sám o sobě není úplně nosným prvkem pro zamyšlení v tomto směru. Je spíš psycho-somatickou přípravou. Ale pokud pro řadu z těch sportovců, jak vím, byla etika jako hlavní motivace, zasloužilo si to možná víc prostoru. Naopak tam byli někteří sportovci, kteří rozhodně "čistí" vegani nejsou. Např. Nate Diaz. Nicméně každý má možnost se podívat i na Dominion, Earthlings, či nejlépe přednášku Gary Yourofskyho, která osobně posunula můj život blíže k pravdě. ()

Moiseiwitsch

Vzhledem k tomu, že jsem přečetl i pár postřehů níže: Je to nejen o tom, že je dokument podán jako propagace veganství, je to i o tom, kdo se na něj dívá a zda je např. ochoten vyzkoušet nejíst nějaký čas maso či ho třeba ve svém stravování omezit a pak si na sobě vyzkoušet, co to udělá s jeho tělem. Také se např. nezmínili příliš o tom, že přechod od masa čistě na rostlinnou stravu je dle mého názoru dlouhodobější a postupnou záležitostí a je třeba vědět o příjmech vitamínů, minerálů atp. dost informací resp. zdravotní dopady mohou být různé, dle mého spíše pozitivní. Z dokumentu jsem nezaznamenal hlubší debatu nad např. příjmem zinku, selenu či vitamínů skupiny B. Je zmíněn krátce B12. Je nezpochybnitelné, že výrazné omezení masa a celkově živočišných produktů by mělo významný prospěch pro lidstvo - zdravotní, humánní, enviromentální. Nevěděl jsem např. o složení stravy u gladiátorů. Masitá strava byla u našich nedávných předků pojídána v daleko menším množství. O tom, jak to bylo před tisíci let je složitější vést debatu. Každopádně sběrači byli zřejmě dříve než lovci. je logicky jednoduší něco utrhnout než se vrhnout s klackem na mamuta. Dokument rozhodně doporučuji a myslím, že je patří k těm kvalitním !!! Mimochodem ke komentáři Garsona - Carl Lewis byl atletickou legendou. A kdo nesleduje atletiku a sport pouze od cca 10 let svého věku, tak to jméno zná!!! Arnold přešel na rostlinnou stravu relativně pozdě mimo jiné díky masáži USA propagandy, což je v dokumentu také zřejmé. Mezi dalšími např. Mike Tyson !!! Ať si každý shlédne a pak si udělá vlastní názor. V dnešní době snad může být vyvážená rostlinná strava pro některé sociálně níže položené vrstvy populace příliš drahou záležitostí, ale je spíše otázkou, zda nejíme jídla příliš a pak i zbytečně utrácíme za lékárnu. ()

Estwen

Buď vegan, budeš vítěz. Kdyby tahle veganská agitka přesvědčila byť jen pár lidí na světě, aby přestali tolik konzumovat (nejen fast foodu), tak to mělo smysl. Porovnání zdravotních výsledků lidí, co se "před" živili KFC kuřetem a "po" zeleninou je úsměvné, samozřejmě, že se cítí líp, to není žádná rocket science. ()

Hawaj odpad!

Smrad manipulace se tu táhne už od samýho začátku. Pořád jsem nevěděl proč to tak je, tak jsem šel na youtube a tam to tedle týpek trefil hřebíček na hlavičku a přesně ten ukázal kde problém. Hodil ideologie za hlavu a šel po faktech. https://youtu.be/QB0aieRNJs0  Cíl filmu: vložit do hlavy diváka jasnou rovnici, že když přejdeš jen na rostlinnou stravu bude z tebe špičkový sportovec. Realita: na to abys byl špičkový sportovec musíš mít predispozice, to nelze zařídit jen změnou stravy. Je v tom daleko víc faktorů než jen hezky natočenej jenosměrnej mesidž, který se ohání věhlasnými jmény jako James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Lewis Hamilton, Novak Djokovic asi aby si dodali na důležitosti protože si nejsou jisti sami sebou. No prostě pod zdánlivě dobře udělaným obsahem na vás zas jukne smrad militantního veganství a jeho sektářského marketingu. Je to podáno tak, že bez znalosti kontextu to člověku dává jasný smysl, ale když se člověk trochu zamyslí a ověří si fakta, tak si uvědomí si, že v reálu je to trochu složitější a o to víc ho takováhle manipulace votráví. ()

shade000

Toto by bolo aby bolo povinné a potom si každý môže robiť čo chce, neodsudzujme prosím, buďme iba silný a žime zdravo, nech už je to akokoľvek... ()

Muff

Jsem na vážkách, jak hodnotit tenhle dokument. Kdybych ho bral nekriticky jako zdroj názorů a informací, asi bych hvězdičkoval dost, nicméně člověk by si měl informace ověřovat z více zdrojů, ale kdo půjde do zdrojových studií? Není třeba ani moc pátrat, aby raz dva našel další článek, reagující na tohle dílo, a to už tak úchvatné není. Celá řada argumentů je účelově zkreslená, vytahaná je často jen část studie, která vyhovuje, zbytek je odignorován, přestože třeba vyjadřuje opak, některé části jsou zcela vylhané (viz tento dokument), potom si troufám celý film považovat za lživé propagační video, co patří do odpadu. Když argumentovat, tak férově. ()

husak_k odpad!

Dokument založený na lehce vyvrátitelných lžích a manipulacích. Například to produkuje člověk (Arnold), co vybudoval svojí kariéru na braní anabolickejch steroidů, ale vám se bude snažit namluvit nepodloženými nebo účelově upravenými fakty, že je lehčí se dostat na absolutní sportovní vrchol jako vegan. Což je absurdita a bullshit. Už jen takhle z rázu po zkouknutí vám můžu říct, že Baboumian rozhodně není nejsilnější muž planety, Bjornsson dal snad o 200 kg víc, Diaz dostal napodruhy od McGregora pres píču, napoprvý ne jen proto, že se musel McGregor dostat na požadovanou váhu strašně rychle a byl z toho vysílen.... A tak bych mohl pokračovat dále. Není tu jediný sportovec v rámci opravdu fyzicky těžkých sportů, který to zvládl na vrchol. Jedinej ten týpek co uběhl ten ranec kilometrů, a tady je taky otázka jeslí by to někdo nezaběhl rychleji (jakože určitě jo). ()

Elephant13

Až moc velká propaganda. Měl jsem předmět sportovní výživa a náš profesor patří mezi nejúžasnější lidi v oblasti výživy. Ten měl úplně odlišný názor než tento dokument. Tento film porovnává dva extrémy. Hlavně všechno je individuální. Každý se bude na rostlinné stravě cítit jinak. ()

Milan42

Zajímavě zpracovaný dokument o veganské stravě mezi sportovci. Rozhodně stojí za popřemýšlení to, že sportovci na veganské stravě dokážou plnohodnotně žít a podávat neskutečné výkony. Myslím si ale, že je celý snímek možná trošku přitažený za vlasy, protože těch výzkumů ohledně stravy je v téhle době tolik, že člověk si musí najít pravdu sám. ()

yazik

Pěkně udělaný dokument, nicméně ta "fakta" nejsou bohužel úplná. Takřka v každém faktu, zmíněném v dokumentu, chybí nějaký doplněk... Nějaká maličkost, která už se nejspíš autorům nehodila do krámu. Tím nevyvracím výhody/nevýhody veganství a ani k ničemu nenabádám. Ale je škoda, že řeknou A, ale už neřeknou B. To důvěryhodnost dokumentu dost shazuje. Nakonec každý musí hledat to, co nejvíce vyhovuje jemu samému. ()

ShotgunED

Problém tohoto díla není v obsahu, ani poselství jako takovém. Jeho problém je naprostá jednostrannost a nebál bych se nazvat až přímo sektářské pojetí, které ukazuje jedinnou možnou cestu, nic jiného nepřipouští a vše zbytkové ukazuje pouze jako negativní. Úmyslně to nenazývám dokumentem, protože nic dokumentárního na tom není. Hodnocení takového díla nikdy nebude objektivní a proto se se svým hodnocením přikláním ne negativní stranu, za tu jeho zbytečnou urputnost. Když jsou tak vehementně vyzbrojeni dle popisu "Armed with the truth" tak by to šlo udělat rozhodně lépe a přístupněji, než to takhle tlačit na sílu. ()

montelie odpad!

Tendenční, zaujaté, jednostranné, zřejmě i objednané, rozhodně zavádějící...atp...Rozhodně však dobře natočené i napsané, ale to byl i Žid Süss...Tedy chceme li zůstat u " dokumentů ", radši tedy Věčný žid ... ()